Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 3:19 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 02, 2014 7:41 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 21, 2011 10:08 pm
Δημοσιεύσεις: 2287
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
10 ευρώ κανει το ceri glass και 4-5 το rayon pad



_________________
Νικόλας.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξεθάμπωμα Φαναριών και τζαμιών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 02, 2014 11:47 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Θεωρώ πως για κάποιους (πολλούς) ακόμη και τα 14€-15€ έχουν αξία σήμερα, δε συμφωνείς; Ειδικά αν έχεις κάποια προϊόντα που μπορεί να κάνουν ίσως τη δουλειά.



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξεθάμπωμα Φαναριών και τζαμιών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 03, 2014 10:27 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά
Και το πίσω τζάμι που το είδα είναι ακόμη χειρότερα. Αν βρω χρόνο θα βγάλω φωτογραφία γιατί μου φαίνεται πως είναι βαθιές οι χαρακιές....Θα το δοκιμάσω όταν έχει χρόνο η κοπέλα μου να μου αφήσει το αυτοκίνητο. Θα δοκιμάσω με την ψιλή αλοιφή που έχω. Δεν το σκέφτομαι να αγοράσω αλοιφή επιπλέον, για τον εξής λόγο. Η θαμπάδα στο μπαρπριζ και ακόμη περισσότερο στο πίσω τζάμι, αλλά το μπαρπριζ είναι πιο επείγον και για λόγους ασφαλείας, είναι τέτοια που υποθέτω πως θέλει αλοιφαδόρο που δεν έχω και δεν ξέρω να χειρίζομαι ή και αν δε θέλει, δεν ξέρω από τέτοια....Οπότε αντί να αγοράσω αλοιφή, βάζω τα χρήματα στην άκρη και τα δίνω στην carglass ή όπου μου πούνε τα παιδιά από εκεί αν αυτοί δεν κάνουν τέτοιες δουλειές.
Μου είπε ένας φίλος πως μπορώ να κάνω μαμουνιά και να σπάσω το τζάμι και να το πληρώσει η ασφάλεια. Η ασφάλεια όμως δε θα μου πληρώσει το γνήσιο αλλά το imitation μπαρπιζ. Και το άλλο είναι πως επειδή έχω δει φίλο μου να μην του κάνουν καλή αλλαγή μπαρπριζ (στεγανοποίηση κλπ) και να παίρνει νερά, δε θέλω να παίζω με την τύχη μου. Μάλλον με την τύχη της κοπέλας μου.
Αν ήταν για τη μητέρα της, το άλλαζα και εγώ, μάθαινα να δουλεύω αλοιφαδόρο στο μπαρπριζ και ότι άλλο μπορούσε να την κάνει να χάσει τα μαλλιά της :lol: :lol:
Στο golf που είχα το άλλαξα και δεν είχα πρόβλημα. Εκεί όμως δε γινόταν να μην το αλλάξω. Στης κοπέλας μου, ας το κάνει πιο χάλια και τότε ας το αλλάξει!
Στο δικό μου τώρα, σχετικά με τα φανάρια ξέρω τη δουλειά με το βερνίκωμα με την έννοια ότι τη βλέπω εδώ και ένα χρόνο σε συναδέλφου το αυτοκίνητο το οποίο το αφήνει όπου να ναι και ειδικά το καλοκαίρι μέσα στον ήλιο. Τα φανάρια του ήταν όσο γίνεται πιο θολά. Και όπως έγραψε ο φίλος Δημήτριος πράγματι επανήλθαν στην εργοστασιακή τους κατάσταση!!
Αν το παλικάρι δε μου έλεγε πως τα ξεθάμπωσε, θα υπέθετα πως αγόρασε καινούργια φανάρια. Άντεξε για ένα χρόνο το φανάρι. Στην τελική, θα πω τον μπογιατζή μετά το βερνίκωμα, να βάλει και μία μεμβράνη για μεγαλύτερη προστασία ;)



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξεθάμπωμα Φαναριών και τζαμιών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 04, 2014 10:45 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Οι πολύ βαθείες γρατζουνιές ούτε με το ceriglass θα φύγουν. Μάλιστα προτείνεται να δουλεύεται με τα rayon pads του και αλοιφαδόρο.



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 05, 2014 12:35 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 21, 2011 10:08 pm
Δημοσιεύσεις: 2287
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Δημήτρη το ότι κάνει 14 ευρώ στο σύνολο το είπα για να έχει μια γενική εικόνα το παιδί. Το αν αξίζει να τα δώσει η όχι είναι καθαρά υποκειμενικο. Τα ζυγίζεις και έπειτα βλέπεις αν αξίζει η όχι. Φιλικά πάντα



_________________
Νικόλας.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξεθάμπωμα Φαναριών και τζαμιών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 05, 2014 10:30 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά
Δημήτριος έγραψε:
Οι πολύ βαθείες γρατζουνιές ούτε με το ceriglass θα φύγουν. Μάλιστα προτείνεται να δουλεύεται με τα rayon pads του και αλοιφαδόρο.

Φίλε μου Δημήτριε από αλοιφαδόρο έχω μαύρα μεσάνυχτα...Όταν έχω χρόνο θα το κοιτάξω με τη ψιλή αλοιφή μπας και γίνει κάτι....
Nikosn14: Δε αξίζει φίλε μου...Είναι τέτοια η ζημία που καλύτερα να πάει σε κάποιον που γνωρίζει από τέτοια..



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: