Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 11:59 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Νέο Μέλος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 08, 2018 12:33 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2018 11:56 am
Δημοσιεύσεις: 3
Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σε όλους με υγεία πάνω από όλα !!!
Έχω μπλέξει με μια κατάσταση και θέλω να την λύσω λίαν συντόμως . Αγόρασα το δεύτερο mx5 NA μου τον περασμένο Δεκέμβριο. Ο προηγούμενος κάτοχος είχε σφάξει τα φτερά για να χωρέσει 15χ9 με οφσετ 0 ζάντες + 205/50/15 λαστιχα και τοποθέτησε big flares . Φυσικά το αυτοκίνητο ήταν τουμπανέιρος με τις Rota rkr αλλά δεν δούλευε με τέτοιο setup .Την περασμένη Τρίτη λοιπόν προχώρησα στην αγορά των πιο κατάλληλων ζαντικων για το mx5 . Αγόρασα 6ul by 949 racing από έναν φίλο με specs 15x8 offset 36 με τα ίδια ελαστικά . Οδηγικά είναι πλέον απόλαυση το miata μου , οπτικά όμως έχω απογοητευτεί αφου οι τροχοί έχουν κρυφτεί κάτω από τα τεράστια πρόσθετα φτερά.Ήθελε που ήθελε βάψιμο το σασί παρόλο που είναι ΠΕΝΤΑΚΆΘΑΡΟ από σκουριές κτλ τώρα με τις νέες ζάντες έγινε μια (oμορφιά #not ) !!! Μπροστά αγοράζω νέα φτερά μιας και έχω ήδη βρει ,πίσω τί κάνω ??? Σκέφτηκα να κόψω από ένα καθαρό σασί που βρήκα σε scrap τα πίσω φτερά του και να τα τοποθετήσει ένας "μαέστρος" λαμαρινας και έπειτα να βαψω το αυτοκίνητο στον εργοστασιακό κωδικό του (brilliant black) .
Θα ήθελα να ακούσω και τις γνώμες σας σχετικά με τα υλικά προετοιμασία χρώματος,βερνίκια κτλ κτλ και τις ποσότητες αυτών που θα χρειαστεί ο φανοποιος.Θελω να γλυτώσω όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα αλλά δε θα τσιγγουνευτώ στην ποιότητα των υλικών .Θέλω να κυμανθώ στα 800 μάξιμουμ 1000€ για την όλη διαδικασία του λαμαρινά και του φανοποιου.Με συμφέρει λοιπόν να αγοράσω τα υλικά μόνος μου και να τα πάω στον φανοποιο μου και πόσο θα κυμανθεί το κόστος αγοράς τους στο περίπου ?
***Το προηγούμενο Μx5 NA μου το έβαψα με χρώμα της spies hecker και αντιχαρακτικο βερνίκι sikkens .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας .


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: