Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 12:07 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 27, 2020 9:47 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 10
Καλησπέρα σας! Ψαχνω εδω και καιρο μεσο ίντερνετ να παρω μερικές πληροφορίες αλλα τζίφος...θελω να ρωτήσω το εξής....ημουν σχεδον έτοιμος να ανοίξω μαγαζί αλλα με ολα αυτα που γίνονται, εκανα πισω μεχρι να καθαρισει λιγο το τοπίο. Ενα μικρο πελατολόγιο το εχω απο στομα σε στομα (γυαλισματα, βιολογικους.κλπ) ξεκίνησε απο χομπι, και σιγα σιγα απο μονο του με παει για επαγγελματικά. Και πςρα απο αυτο αγοραζω και πουλαω αυτοκίνητα οταν βρω καμια ευκαιρία οποτε κυλάει καλα.Ολες της εργασίες της κανω σπιτι μου. Αλλα αφου τα πραγματα ηρθαν ετσι και βλεπω πως θα τραβήξει αρκετα ολη αυτη η ιστορια με covid κλπ, σκεφτόμουν αν άνοιγα ενα κινητό συνεργειο καθαρισμού για τωρα, να συνεχισω να δουλευω απο το σπιτι μιας και εχω τον χώρο, και μολις ανοιξει λιγο να κοιτάξω για μαγαζί. Απο την στιγμη που εχω σχεδόν τακτικο έργο και οχι αραιά και που σαν χόμπι οταν ηταν, πρέπει να κανω κατι, να ανοίξω κατι μην γινει καμια μαμακια, αλλα και περα απο αυτο, να μπορω να διαφημίσω το εργο μου κλπ κανονικά να βγω παρα έξω. Σας έγραψα ολοκληρη ιστορία και σορρυ ρε παιδιά, αλλα για να μπείτε στο σκεπτικο μου, μπορει να εχει κάποιος και καποια αλλη ιδεα η γνωμη, περα απο την πληροφορία. Ολα δεχτα! Απλα ψαχνομαι τωρα ποοολυ βαθειά διοτι ειμαι σε αναστολη εδω και μηηηνες (οδηγός σε τουριστικο) και με 534 τον μηνα και οικογένεια δεν βγαινει! Και αυτη η μαμακια εχει μελλον ακόμα....και αφου βλέπω το δικο μου εργο παει καλά απο στομα σε στόμα...γιατι να μην το κυνηγήσω ειδικά τωρα που καθόμαστε. Σας ευχαριστώ!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 27, 2020 10:33 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2018 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 139
Τοποθεσία: Athens
Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι.
Άποψη μου είναι να πας στον ΕΦΚΑ που ανήκεις να κάνεις μια ερώτηση. Να ανοίξεις βιβλία πχ σαν ελεύθερος επαγγελματίας.
Θα σε συμβουλέψουν θεωρώ.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2020 12:02 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 10
S40momentum1800 έγραψε:
Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι.
Άποψη μου είναι να πας στον ΕΦΚΑ που ανήκεις να κάνεις μια ερώτηση. Να ανοίξεις βιβλία πχ σαν ελεύθερος επαγγελματίας.
Θα σε συμβουλέψουν θεωρώ.


Καλησπερα και σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, το εχω στο πρόγραμμα καποια στιγμη να πάω, απλα δεν το εχω κάνει ακομα. Και ελεγα μήπως απο εδω υπήρχε κανείς, οπου εχει κινητό πλυντήριο η γνωρίζει καποια πραγματάκια ωστε αν θα παω να παω και λιγο διαβασμένος, οπως Ποιοί καδ ειναι αυτοι που θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν κλπ. Απλα θελω να βρω καποιον τροπο να δω πως μπορω να δουλευω απο το σπιτι μου χωρις να εχω νομικά θέματα. Με γειτονες κλπ δεν εχω θεμα, σέβομαι και τα μεσημέρια οσο και αν με πανε πισω πολύ καμια φορά, αλλα όπως και να το κάνεις, ενας κακός θα βρεθεί καποια στιγμή που θα πάει... οπότε θελω να κανω μια γενικη έρευνα γύρο απο αυτο το θέμα. Για αυτο έγραψα και εδω το σκεπτικο μου, μηπως καποιος εδω μεσα κανει κατι παρόμοιο, που θα μπορούσε να μου δωσει και καποιες συμβουλές. Ευχαριστω μαι παλι φιλε!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2020 8:49 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καλησπερα καλη εβδομαδα σου ευχομαι καλη αρχη μεσα απο τη καρδια μου, εχω και εγω οικογενεια και οι σκεψεις σου περνανε και απο το δικο μου μυαλο πολυ συχνα.
Δυστυχως επειδη αλλαζουν παρα πολυ συχνα τα νομικα θεματα και ειδικα τα φορολογικα, ακομα και μερικουσ μηνεσ πριν καποιοσ να ξεκινησε να κανει ολα τα χαρτια , δυστυχωσ πιθανοτατα σημερα να θελουν κατι τελειωσ διαφορετικο, οποτε η καλυτερη λυση ειναι στην αρχη να επισκευτεισ φιλο,γνωστο η καποιο τοπικο λογιστικο γραφειο που ασχολειτε να σου δωσει ενα αρχικο πλανο τι μπορεισ η τι δε μπορεισ να κανεις πριν αρχισεισ τισ επαφεσ με τισ δημοσιες υπηρεσιες.
Δυστυχωσ και εγω αυτα δε τα γνωριζω καθολου.................

Αλλα οποιαδηποτε βοηθεια συμβουλη για τεχνικα θεματα για υλικα και οτιδηποτε θες και μπορω να σου δωσω κατι σαν συμβουλη η μπορει να ξερω παραπανω, ευχαριστως............να μου στειλεισ pm η στο FB.

https://www.facebook.com/MDetailingcars



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2020 10:15 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 10
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
Καλησπερα καλη εβδομαδα σου ευχομαι καλη αρχη μεσα απο τη καρδια μου, εχω και εγω οικογενεια και οι σκεψεις σου περνανε και απο το δικο μου μυαλο πολυ συχνα.
Δυστυχως επειδη αλλαζουν παρα πολυ συχνα τα νομικα θεματα και ειδικα τα φορολογικα, ακομα και μερικουσ μηνεσ πριν καποιοσ να ξεκινησε να κανει ολα τα χαρτια , δυστυχωσ πιθανοτατα σημερα να θελουν κατι τελειωσ διαφορετικο, οποτε η καλυτερη λυση ειναι στην αρχη να επισκευτεισ φιλο,γνωστο η καποιο τοπικο λογιστικο γραφειο που ασχολειτε να σου δωσει ενα αρχικο πλανο τι μπορεισ η τι δε μπορεισ να κανεις πριν αρχισεισ τισ επαφεσ με τισ δημοσιες υπηρεσιες.
Δυστυχωσ και εγω αυτα δε τα γνωριζω καθολου.................

Αλλα οποιαδηποτε βοηθεια συμβουλη για τεχνικα θεματα για υλικα και οτιδηποτε θες και μπορω να σου δωσω κατι σαν συμβουλη η μπορει να ξερω παραπανω, ευχαριστως............να μου στειλεισ pm η στο FB.

https://www.facebook.com/MDetailingcars


Ευχαριστώ πολυ φιλαρακο! Ειναι γενικα πολυ σημαντικό αυτες της μερες που ζουμε να βοηθαει ο ενας τον αλλων! Μαλλον κατευθείαν στον λογιστή θα απευθυνθώ να το ψάξει λιγο το θέμα! Ευχαριστώ και παλι, και ευχομαι ρε παιδια να τελειώνουμε επιτελους με αυτο το βασανιστήριο, να ανοιξει λιγο η αγορα γιατι αλλιως χαθήκαμε!! Ευχαριστώ και παλι!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2020 12:44 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
τιποτα σιγα, σε καταλαβαινω πιο πολυ απο οσο νομιζεισ και εγω για το μελλον,
οτι θες για καπποιο υλικο αν σου ελιεπι αν θεσ να δοκιμασεισ η αν θεσ συμβουλη στειλε μου, στο fb, δε ξερω να κανεισ μονο εσωτερικο η και εξωτερικο αλλα οτι trick μπορω θα σου πω και εμενα με βοηθηασν αλλοι και δνε εχω τετοια κολληματα ειδικα για παιδια που προσπαθσουν. καλη συνεχεια



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2020 2:32 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 10
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
τιποτα σιγα, σε καταλαβαινω πιο πολυ απο οσο νομιζεισ και εγω για το μελλον,
οτι θες για καπποιο υλικο αν σου ελιεπι αν θεσ να δοκιμασεισ η αν θεσ συμβουλη στειλε μου, στο fb, δε ξερω να κανεισ μονο εσωτερικο η και εξωτερικο αλλα οτι trick μπορω θα σου πω και εμενα με βοηθηασν αλλοι και δνε εχω τετοια κολληματα ειδικα για παιδια που προσπαθσουν. καλη συνεχεια

Νασαι καλα φίλε σε ευχαριστώ και παλι...απο όλα κανω εκτος απο κεραμική επίστρωση..δεν εχω ουτε σφραγισμένο χωρο (πυλωτή δουλεύω) αλλα και δεν εχει τυχει να το δοκιμάσω γενικά...καποια στιγμη θα βρω ενα πανελ να κανω τις δοκιμές μου...ειχα ενα αλλα το εξαντλησα (νταξει το ειχα χρονια, ειχε φαει τρεις μετακομίσεις στο φορτηγό μεσα έβλεπες καναπεδες τραπεζια κλπ και ενα καπο απο το πουθενά χαχα) να ξερεις έκανα like και στη σελιδα σου, εχεις πολυ πράμα!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πληροφορίες για κινητό συνεργείο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 28, 2020 3:00 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
ευχαριστω οτι θεσ στη σελιδα ρωτα



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron