Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 1:51 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 9 από 11 [ 106 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 3:43 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Α όχι, εγώ εννοούσα ότι θα έχεις εσύ αντανακλάσεις το βράδυ. Είναι, υπό συνθήκες, επικίνδυνο.

Για τους απέναντι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλα επιτέλους και κάποιος που τον ενδιαφέρει τι γίνεται με τους απέναντι. Ωραίος!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 3:51 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 1841
Σε ευχαριστω για την διευκρινηση! :D
Απλα πιστευω οτι πρεπει να σεβομαστε ολοι τους υπολοιπους χρηστες του δρομου για να πηγαινουμε και να ερχομαστε ολοι ασφαλεις σπιτια μας. ;)



_________________
Audi A3 1.8 Tfsi Cabrio
Μιχαλης
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 5:09 pm 
Rotary Master

Εγγραφή: Τετ Νοέμ 17, 2010 8:04 pm
Δημοσιεύσεις: 929
μεμβρανη στο παμπτιζ δεν αξιζει και για αλλο λογο...αν πχ στην ε8νικη η και οπουδηποτε σου πεταχτει ενα πετραδακι και ραγισει το τζαμι πας για αλλαγη...και μετα και για αλλαγη μεμβρανης..αλλα 100ευρω! παντως εγω 8α σου ελεγα με κλειστα τα ματια πηγαινε βαλε! ειναι το πρωτο αυτοκινητο στην οικογενεια το δικο μου στο οποιο μπηκαν φιμε...αν και ο πατερας μου ηταν κατα μετα του αρεσε..και το βασικοτερο? πριν βαλω εκνευριζομουν με τους πισω μου που ειχαν αρ8μιστα τα φωτα και με στραβωναν...πλεον δεν εχω κανενα 8εμα..και με προβολια αναμενα να μου ερχονται δεν με ενοχλει πολυ...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 5:54 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 997
llumar στο μπροστινό δεν σου βάζει κανείς (εκτός αν είναι κανένα ασφαλίτικο - συνοδευτικό).



_________________
Εικόνα
Mitsubishi Colt & Lancer Sportsback
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντηλιακές Μεμβράνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 8:35 pm 
Rotary Master

Εγγραφή: Τετ Νοέμ 17, 2010 8:04 pm
Δημοσιεύσεις: 929
εγω προσωπικα δεν μιλαω για llumar...στην madiko σου βαζουν και σου δινουν χαρτακι για την αστυνομια που γραφει διαπερατοτητα φωτος 75-76% που ειναι και το επιτρεπομενο...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντηλιακές Μεμβράνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 8:52 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
Aν η αστυνομία κρίνει ότι το τζάμι είναι τέτοιο φημέ, όχι εργοστασιακό και το οποίο δυσκολέυει την ορατότητα απο μέσα προς τα έξω και απο έξω προς τα μέσα (για παρμπριζ μιλάω και για παράθυρα εμπρός) δεν θα δεχθεί κανένα χαρτί καμίας εταιρείας γιατί απλά οι εταιρείες αυτές δεν είναι κρατικές και θεωρείται ότι μπορείνα λένε ότι θέλουν. Εκτός και το χαρτί που έχεις που σου δίνουν έχει υπογραφή απο το αρμόδιο υπουργείο.
Τώρα αν ειναί ένα πολύύύύ διακριτικό φημέ σε σημείο που δεν διακρίνεται ε δε νομίζω να ασχοληθεί και κανένας.



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντηλιακές Μεμβράνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 9:04 pm 
Rotary Master

Εγγραφή: Τετ Νοέμ 17, 2010 8:04 pm
Δημοσιεύσεις: 929
για αυτο και αυτος που στα βαζει δεν σου δινει για οποια να ειναι μεμβρανη...και γενικα εμενα με εχουν σταματισει μου την ειπανε οτι ειναι σκουρα...τους εδει3α το χαρτι απο το μαγαζι που τα εβαλα και με καληνυχτισαν και εφυγα...
γιατι στο κατω κατω δεν ειναι επειδη κρινουν οτι ειναι σκουρο...!!! η νομο8εσια λεει οτι πρπει να εχουν φωτομετρο μαζι τους...οποτε που καταλιγουμε? οτι κανονικα δεν μπορουν να σε γραψουν... δεν διαφωνω σε αυτο π λες οτι δεν ειναι κρατικες...αλλα και το υπουργειο δεν μπορει να σου νομιμοποιηση της μεμβρνες χωρις το χαρτι απο τον αντιπροσωπο που λεει την διαπερατοτητα...και εξαλου για αυτο σου βαζουν και τα σηματακια στα παρα8υρα...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντηλιακές Μεμβράνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 9:48 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
Μάλλον δεν έχεις πέσει σε κανένα στραβόξυλο ή τα τζάμια σου δεν είναι και τόσο σκούρα. Σίγουρα δε θα σε γράψουν όλοι αλλα ένας θα βρεθεί.Πάντως το φωτόμετρο δεν έχω δει κανέναν να το κρατάει και αμφιβάλω αν το ξέρουν κιόλας τι είναι.Αν βρεθεί το στραβόξυλο επειδη και σε μένα έχει τύχει θα σου πει το κλασσικό:εγώ θα σε γράψω και πήγαινε να κάνεις παράπονα του διοικητή μου αυριο το πρωί.
Εδώ θα περάθεσω ένα άρθρο του Κ.Ο.Κ
Οδηγός ο οποιος έχει θέσει σε κυκλοφορία αυτικίνητο όχημα ή ρυμουλκούμενο του οποίου τα τζάμια δεν εξασφαλίζουν άριστη ορατότητα τιμωρείται με:
Πρόστιμο 80ευρώ (40 αν πληρωθεί εντός 10 ημερών)αφαιρεση 10 μέρες όλα
Άρθρο 81 παρ.7 του Κ.Ο.Κ



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντηλιακές Μεμβράνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 22, 2010 11:55 pm 
Rotary Master

Εγγραφή: Τετ Νοέμ 17, 2010 8:04 pm
Δημοσιεύσεις: 929
κοιτα στο στραβοξυλο ομως 8α πας να παραπονε8εις εσυ ο αλλος ο παραλος και στο τελος 8α τον διωξουν κιολας..δεν ειναι ετσι απλα...γιατι 8α μπορουσα να σου παρα8εσω και εγω το αντιστοιχο που λεει για το τι διαπερατοτητα επιτρεπεται...δεν μπορει ο αλος να καταργει το χαρτι μιας αντιπροσωπιας με το ετσι 8ελω...γιατι αν παω εγω πχ το επομενο πρωι στον διοικητη με το χαρτι απο την αντιπρωσωπια που ειναι σφραγισμενο απο τον τυπα που μου τα εβαλε και συμφωνα με τις ευρωπαικες προδιαγραφες...πιστεψε 8α μου την σβησει...γιατι αλλιως μπορεις να κανεις ακομα μεγαλυτερη φασαρια...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αντηλιακές Μεμβράνες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 23, 2010 1:31 am 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 9:53 pm
Δημοσιεύσεις: 93
Oλα ειναι σχετικα... Εγω εχω βαλει τις alu light της llumar εμπρος-πισω (πισω τζαμι δηλαδη κ σε ολα τα πλαινα. Μονο παρμπριζ δεν εχω τιποτα)... Ξερω οτι δεν ειναι νομιμο. Ομως με εχουν σταματησει για ταχυτητα και δεν μου εχουν πει τιποτα για τα φιμε... Φυσικα μεχρι να ανοιξω το παραθυρο και να με δουν με ειχαν πλησιασει εχοντας το χερι στο περιστροφο! :P :lol:

Αν πεσεις ομως σε στραβοξυλο δυσκολα τη βγαζεις καθαρη... Πλεον ακομα και δικιο να εχεις ο διοικητης 9 στις 10 θα τον καλυψει... Αν δει οτι εχεις δικιο και πας να δωσεις διασταση στο θεμα τοτε ισως να κανει μια μικρη υποχωρηση και να σου σβησει την κληση... Το τρεξιμο ομως δεν το γλυτωνεις. Παντως απ' οτι εχω παρατηρησει για μεμβρανες σπανιως γραφουν... Θα πρεπει να τυχεις στη μερα που θα γραφουν μονο γι' αυτο.

Και κατι αλλο. Καλυτερα να μη βαζετε πολυ σκουρα αποχρωση... Γιατι αντιθετα με το εργοστασιακο φιμε που το βραδυ δεν σου μειωνει καθολου την ορατοτητα (δεν ξερω πως το εχουν καταφερει), η μεμβρανη σε σκοτεινους δρομους κ ειδικα στο παρκαρισμα θα σας δυσκολεψει αρκετα.. Αν ειχα τη δυνατοτητα να ξαναδιαλεξω θα εβαζα titanium σε ολο το αμαξι μου κ οχι τις alu light...



_________________
Nίκος
AUDI S3
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 9 από 11 [ 106 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: