Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 8:58 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 19 από 20 [ 192 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 10, 2019 8:42 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
κοιτα............
1.ον....ακομα χαζευω τισ φωτος.........ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χαχαχαχαχα μπραβο σου
2.ον εκανεσ 1 step μου ειπεσ περσυ, ποσεσ φορες το εχεισ γυαλισει ακομα? και τι σταδια?
(προταση δικια μου..προσωπικη παντα....περασεσ το 10years mark, (αν θελεισ σου στελνω pmγιατι το λεω αυτο)...ΔΕΝ θελω να το ξαναγυαλισεις.
απο εδω και περα μια καθαριστικη ελαφρια , ανα χρονο με το λευκο pad για συντηριση το πολυ........
3. διαορθωσε με αν κανω λαθοσ μολισ τωρα περασεσ τα τελευταια χερια προστασια? ειναι φρεσκο δηλαδη? αρα θα το ξανακουμπησεισ σε κανα 6μηνο παλι?
4. ναι οντωσ δεν ειναι αστικο κεντρο ,φοβαμαι κατι αλλο για το θολωμα (δε πιστευω οτι εγινε σε...2-3 επισκεψεισ σε πλυντηριο) , προσπαθω να ερευνησω αν υπηρχε απο κατω θωλομα αλλα δε το εβλεπεσ λογω των προστασιων τοσα χρονια υποψιαζομαι καποιον υπευθυνο κυριο.........ονοματι traffic film αλλα θα το δουμε στη συνεχεια.........
5. φανταζομαι ξερεισ οτι τα ptg δεν μετρανε βερνικι αλλα και τα 3 layers μαζι συνολο...primer
+paint+clear ετσι??
6......τη χρηση του ptg <<ξεχνα τη>> <<πετα το>>........χαχαχαχα.....εννοω απο δω και περα δε ξαναπειραζουμε το βενρικι.....το θες να υπαρχει ,ακομα και με ατελειες.....(εκτοσ και αν σκοπευεισ να αλλαξεισ το αμαξι , εγω παντα υποθετω οτι το θελεισ...για παντα ειδικα και εχει μονο τοσα χιλιομετρα.)



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 10, 2019 9:44 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μια χαρά το βρίσκω Αλέξη, δείχνει πολύ καλό!

Μη ξεχνάς πως το ασημί είναι δύσκολο χρώμα, όπως προείπαν και οι υπόλοιποι. Κάνε κάποια στιγμή ένα 1 step, προς την άνοιξη θεωρώ, μιας και θα σου φτάσει η προστασία μέχρι τότε με το συνδυασμό που έβαλες και τις συνθήκες κίνησης του.

Για τον περισσότερο κόσμο λέξεις όπως blackfire, zaino, swissvax, duragloss κλπ φαντάζουν άγνωστες λέξεις. Για τους λίγους και τους πιο παλιούς θυμίζει προηγούμενη δεκαετία, φέρνει δε στο νου όμορφες αναμνήσεις και ένα ζωντανό φόρουμ με πολλά περιποιημένα οχήματα.

Εξαιρετικά προϊόντα, εξαιρετικό αποτέλεσμα λοιπόν και καλή σεζόν να έχουμε :gjb: :gjb:



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 10, 2019 8:07 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 12:52 am
Δημοσιεύσεις: 4848
Τοποθεσία: Κομοτηνη
καλη σεζον Δημητρη! αντε πλυνε και εσυ το δικο σου να ανανεωθει το θεμα.

σταθερα στις εταιριες που εμαθα και με βολεψαν. η αληθεια ειναι οτι το θεμα wax ή glaze εχει μεινει λιγο στασιμο απο οτι διαβαζω τις τελευταιες μερες. το κακο ειναι οτι επειδη μερικα μαγαζια υπαρχουν που φερνουν και τα εξοδα αποστολης απο εξω ειναι λιγο τσιμπιμενα (μου λειπει το shinearama) δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε ευκολα τετοιους συνδιασμους ξανα. θεωρεις τετοιους συνδιασμους ξεπερασμενους?

Μου λειπουν τα παλια μελη και αυτα που βλεπαμε παλαιοτερα. αλλα απο οτι καταλαβαινω σιγουρα ολοι θα εχουν τις ζωες τους πλεον. Στο χερι μας ειναι να το συνεχισουμε και που ξερεις... μπορει αυριο μεθαυριο να ξαναζησουμε αυτες τις ωραιες στιγμες στο φορουμ.



_________________
Αλεξης
Scirocco !!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 10, 2019 10:46 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 12:52 am
Δημοσιεύσεις: 4848
Τοποθεσία: Κομοτηνη
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
κοιτα............
1.ον....ακομα χαζευω τισ φωτος.........ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χαχαχαχαχα μπραβο σου
2.ον εκανεσ 1 step μου ειπεσ περσυ, ποσεσ φορες το εχεισ γυαλισει ακομα? και τι σταδια?
(προταση δικια μου..προσωπικη παντα....περασεσ το 10years mark, (αν θελεισ σου στελνω pmγιατι το λεω αυτο)...ΔΕΝ θελω να το ξαναγυαλισεις.
απο εδω και περα μια καθαριστικη ελαφρια , ανα χρονο με το λευκο pad για συντηριση το πολυ........
3. διαορθωσε με αν κανω λαθοσ μολισ τωρα περασεσ τα τελευταια χερια προστασια? ειναι φρεσκο δηλαδη? αρα θα το ξανακουμπησεισ σε κανα 6μηνο παλι?
4. ναι οντωσ δεν ειναι αστικο κεντρο ,φοβαμαι κατι αλλο για το θολωμα (δε πιστευω οτι εγινε σε...2-3 επισκεψεισ σε πλυντηριο) , προσπαθω να ερευνησω αν υπηρχε απο κατω θωλομα αλλα δε το εβλεπεσ λογω των προστασιων τοσα χρονια υποψιαζομαι καποιον υπευθυνο κυριο.........ονοματι traffic film αλλα θα το δουμε στη συνεχεια.........
5. φανταζομαι ξερεισ οτι τα ptg δεν μετρανε βερνικι αλλα και τα 3 layers μαζι συνολο...primer
+paint+clear ετσι??
6......τη χρηση του ptg <<ξεχνα τη>> <<πετα το>>........χαχαχαχα.....εννοω απο δω και περα δε ξαναπειραζουμε το βενρικι.....το θες να υπαρχει ,ακομα και με ατελειες.....(εκτοσ και αν σκοπευεισ να αλλαξεισ το αμαξι , εγω παντα υποθετω οτι το θελεισ...για παντα ειδικα και εχει μονο τοσα χιλιομετρα.)

Η πιο χοντρη αλοιφη ηταν η 2500 και το εχω γυαλισει 2 φορες.δεν εκανα φουλ κοψιμο. Ενα περασμα και οτι βγει. Και ενα one step.
Γενικα ποτε δεν το διορθωνα 100% ισα ισα να φυγουν οι πολλες αραχνες. Επειδη ειναι ασημι δεν φαινονταν.
Το traffic film δεν επρεπε να φυγει με τον πηλο και την καθαριστικη; πως φευγει;
Δεν εχω θεμα να τα βγαλω και να το κανω απο την αρχη... με την πρωτη ευκαιρια!



_________________
Αλεξης
Scirocco !!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 11, 2019 7:44 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ξεπερασμένα είναι τα μυαλά Αλέξη που πάντα τρώγανε παπά από το hype του κάθε νέου προιοντος, όχι ο συνδυασμός σου. Μπορεί να μην είναι κεραμικό ή κάποιο τύπου ceramic wax/sealant αλλά όποιος διαβάσει θα καταλάβει πως υπάρχουν περιορισμοί κ drawbacks κ σε αυτά.

Σκέψου πως περιμένω να τελειώσω το Swiss shield να πάρω ένα fusso. Αν με πάει 6 μηνακια είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Βαλε-βγαλε μπαμ μπαμ όποτε θέλεις.

Με ένα χεράκι Swiss concorso αν κάτσει σωστά από πάνω (δε το έχω δοκιμάσει ή ψάξει ακομη), θα μιλάμε για μαμάω εμφάνιση.

Επειδή έχω φαμίλια πλέον, κυκλοφορώ ως πάλαι ποτέ Ευρωπαίος/Αμερικανος, με ένα station:

Εικόνα




Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 11, 2019 11:57 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Δημητρη συμφωνω................
και καλοταξιδο το οικογενειακο................δειχνει πανεμορφο στη φωτο........και πολυ καλαισθητος σχεδιασμος για...station απο τισ πιο καλες σχεδιασεις που εχω δει σε τετοιο αμαξι γιατι γενικα τα station...ειναι λιγο ασχημουλικα αχχαχαχαχα

και ο πισω φωτισμοσ απ το σουρουπο υπεροχο..μπραβο σου....φωτο για instagram........να το χαρειτε οικογενειακως



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 11, 2019 3:01 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μέρσι Μάρκο, νασαι καλά φίλε.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 11, 2019 4:06 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 12:52 am
Δημοσιεύσεις: 4848
Τοποθεσία: Κομοτηνη
peugeot????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Καλοταξιδο Δημητρη!

Ετσι. Σημασια εχει να ευχαριστιεσαι οταν το κανεις και να σου αρεσει το αποτελεσμα!



_________________
Αλεξης
Scirocco !!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 11, 2019 8:30 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Πεζών Αλέξη, μετά από 10 σερί Σιτροέν με ενδιάμεσα διαλείμματα σε άλλες εταιρειες....χαχαχα.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Scirocco 2.0 tsi Detailing book
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 12, 2019 12:54 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
Γαλλοφιλος φουλ :gjb:
Πρώην κάτοχος Peugeot μόνο καλές αναμνήσεις έχω :)



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 19 από 20 [ 192 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: