Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 7:14 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 10 από 10 [ 99 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 02, 2013 5:06 pm 
Rotary Master

Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2012 8:38 am
Δημοσιεύσεις: 761
Εκανες φοβερη δουλεια! To sherbet fizz μου αρεσει παρα πολυ και τωρα που μου το θυμισες θα το χρησιμοποιησω στο επομενο κερωμα μου...
Να σε ρωτησω...καποιο link για το ψεκαστηρι εχουμε? Ισως στο ebay? Το θελω οπως και δηποτε....


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 02, 2013 5:15 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2012 8:18 pm
Δημοσιεύσεις: 524
Aψογος σε ολα(δουλεια,προιοντα και αποτελεσμα)!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ξεπατωθηκες αλλα το αποτελεσμα τα σπαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:gjb: :gjb: :gjb:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 02, 2013 9:48 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2012 10:15 pm
Δημοσιεύσεις: 490
zithon-tasos έγραψε:
Εκανες φοβερη δουλεια! To sherbet fizz μου αρεσει παρα πολυ και τωρα που μου το θυμισες θα το χρησιμοποιησω στο επομενο κερωμα μου...
Να σε ρωτησω...καποιο link για το ψεκαστηρι εχουμε? Ισως στο ebay? Το θελω οπως και δηποτε....


Ευχαριστώ πολύ! Καλό το Fizz αλλά ακομη και τώρα παρόλο που εχει περαστει το αμάξι με QD φαίνεται σαν να μην έχει σκουπιστεί καλά, ελπίζω στο πρώτο πλύσιμο και μετά περασμα με QD η επιφάνεια να μην έχει ''λαδίλες''

Για το ψεκαστήρι αφρου λες? Δεν ξερω που μπορεις να το βρεις το είχα πάρει απο αγγελια εδω μέσα
Νομιζω μόνο στο amazon υπάρχει
http://www.amazon.de/Gloria-FM10-Schaum ... B003Y7FYNY

andreasg έγραψε:
Aψογος σε ολα(δουλεια,προιοντα και αποτελεσμα)!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ξεπατωθηκες αλλα το αποτελεσμα τα σπαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:gjb: :gjb: :gjb:


Ευχαριστώ πολύ Αντρέα , ξεπατώθηκα όντως ! Λιγο το κερι στο τέλος με απογοητευσε γιατι ναι μεν έδωσε γυαλάδα κάτω απο προβολείς ή ήλιο φαίνονται ''λαδίλες''


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 03, 2013 9:57 am 
Rotary Master

Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2012 8:38 am
Δημοσιεύσεις: 761
Μαλλον εβαζες πολυ ποσοτητα κεριου....το εχω χρησιμοποιησει 2 φορες και δεν μου δημιουργησε τετοιο προβλημα αν και οντως ειναι δυσκολο κερι....θελει να ειναι εντελως κρυα η επιφανεια και στη σκια πολλες ωρες...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 03, 2013 3:43 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2012 10:15 pm
Δημοσιεύσεις: 490
zithon-tasos έγραψε:
Μαλλον εβαζες πολυ ποσοτητα κεριου....το εχω χρησιμοποιησει 2 φορες και δεν μου δημιουργησε τετοιο προβλημα αν και οντως ειναι δυσκολο κερι....θελει να ειναι εντελως κρυα η επιφανεια και στη σκια πολλες ωρες...


Η επιφάνεια ήταν κρυα γιατι το αμαξι είχε πλυθεί πριν πέσει το κερί και επίσης ηταν σε μέρος σκιερό , ίσως ηταν η πολύ ποσότητα που έβαζα και αυτό γιατι το αμαξι ειναι άσπρο και δεν εβλεπα τι εχω περάσει και τι όχι παρόλο που εκανα μικρα πάνελ κάθε φορα.

Το θεμα ειναι αυτές οι λαδίλες που βλέπω τωρα κατω απο τον ήλιο θα φυγουν στο πρώτο πλυσίμο και μετά πέρασμα με QD ή οχι?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 06, 2013 10:39 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 26, 2011 1:03 pm
Δημοσιεύσεις: 1859
Τοποθεσία: Μελίσσια Αττικής
Εξαιρετική δουλειά,έκανες το scirocco βιτρίνας κ πάλι!!!!
Μπράβο που ασχολήθηκες τόσο πολύ με θόλους-ζάντες ενώ το blackmax στο χρώμα είναι απλά απίστευτο!!!Δυστυχώς ούτε εγώ το έχω κ μάλλον θα πρέπει να το αποκτήσω. :D
Καλές βόλτες! :gjb: :kwpc:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 15, 2013 10:41 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Πολύ καλό συνολικά το αποτέλεσμα. Δεν άφησες σπιθαμή.

Σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετώπισες με το κερί, σαν πιο πιθανό, αν το περνούσες πάνελ και ταυτόχρονα έβγαζες χωρίς να το αφήσεις πάνω από 1-2 λεπτά, μάλλον είναι η ποσότητα μιας και το έχω δουλέψει κι εγώ και, αν και δεν είναι το πιο εύκολο κερί του κόσμου, δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

Φαντάζομαι μέχρι τώρα το έχεις λύσει, με QD θα είσαι μια χαρά.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 16, 2013 5:17 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2012 9:50 pm
Δημοσιεύσεις: 145
sorry που επεμβαινω αλλα ειχα και εγω την εντυπωση οτι κατι δεν εκανα καλα με το bouncers22 δεν μπορει να μου βγαινει ο πατος για να περασω 1 χερι κερι στο αυτοκινητο κατι κανω λαθος λεω χθες επλυνα και περασα 1 χερι fk1000p σε 30 λεπτα δεν το πιστευα με το 22 ακομα θα ιδρωνα και θα τριβα πολυ πολυ δυσκολο και εκνευριστικο


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VW Scirocco Detailing Diary
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 16, 2013 5:29 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2012 10:15 pm
Δημοσιεύσεις: 490
Καλά κάνετε και απαντάτε , φορουμ ειμαστε !
Κώστα μολις τελειώνα το πάνελ μετα απο ενα λεπτο σκουπιζα, στην αρχη που το αφηνα λιγο παρπαανω μαγκωνε η πετσετα μετα που το μαζευα εντός λεπτου μπορει να μαζευε ωραια αλλα κατω απο φως εβλεπες λαδια .
Δεν εχω πλύνει ακομα ,
Μετά την εφαρμογη του κεριου πέρασα QD αλλα σε πολυ μικρες ποσότητες . Ακομα και τωρα που ειναι απλυτο κατω απο φωτα βλέπεις λαδια σε μερικα σημεία . Μολις πλυνω θα ενημερώσω .

@gigelis Το FK ειναι πολυ ευκολοδουλευτο . Εχω δουλεψει FK 1000p, Britemax Vantage και το Fizz το πιο ευκολοδουλευτο αλλα και το πιο ωραιο σε μαζεμα ειναι το Vantage


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 10 από 10 [ 99 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: