Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 8:25 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 2 [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 31, 2018 3:33 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 3:27 pm
Δημοσιεύσεις: 28
Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα, πρόσφατα μαζί με την άδεια διπλώματος μου καθώς άρχισα να οδηγάω τα αυτοκίνητα της οικογένειας ανέλαβα και την περιποίηση τους. Πάντα έκανα πλυσίματα κτλ αλλά πλέον καθώς υπάρχει περισσότερος χρόνος ασχολήθηκα λίγο παραπάνω. Παραθέτω κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες για να μου πείτε τη γνώμη σας και να μου προτείνετε τι άλλο θα μπορούσα μιας και πρώτη φορά ασχολουμαι και αγοράζω προϊόντα
Χρησιμοποιήθηκαν:
Autoglym super resin polish
Autoglym gel για εξωτερικά πλαστικά
Κερί της 3Μ
Πανιά microfiber
Υ.Γ το αυτοκίνητο είναι 17 χρόνων και δεν έχει κερωθει ποτέ. Ωστόσο πάντα πλενόταν με σαμπουάν αυτοκινήτουΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 31, 2018 4:28 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
ωραιοσ φαινεται σε πολυ καλη κατασταση, και τα πλαστικα γενικα που μαρεσουν εμενα δειχνουν πολυ ομορφα............
να σε ρωτησω επειδη εχω και εγω την ιδια αλοιφη τησ autoglym ειναι πορωτη φορα που την χρησημοποιεισ? Αν ναι σε παρακαλω κοιτα μετα απο μερικα πλυσιματα σου κανει πολυ εντονα streaks-τρεξιματα και δειχνει ψιλοασχημα η αν τη χρησημοποιεισ καιρο εχεισ δει κατι τετοιο????


τωρα οσο αφορα τα προιοντα ολα καλα ειναι απλα να νγωριζεισ οτι η super resin εχει μεσα πολλα γεμιστικα στοιχεια που φευγουν με τα πλυσιματα , το οτι την σφραγισεσ απο πανω με κερι ειναι καλο γιατι θα καθυστερησει το φαινομενο

κατα τα αλλα καλη αρχη..........να προσεχεισ στο δρομο καλεσ διαδρομεσ.......ΖΩΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 31, 2018 6:22 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Παρ Φεβ 06, 2015 2:39 pm
Δημοσιεύσεις: 41
Μπράβο miltos!
Νομίζω ότι έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά (χωρίς να είμαι έμπειρος).
Σημασία έχει ότι έχεις όρεξη, μεράκι και απολαμβάνεις το αποτέλεσμα!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 31, 2018 6:26 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
ειναι αντυπωσιακο οτι...μετα απο 17 χρονια...δεν εχει χτυπηματα βαθουλωματα, (οσο δειχνει στη φωτο), σκισηματα και αλλα ομορφα που λογικα αποκτασ με τα χρονια και δεν εχουν σχεση με την περιποιηση..........σε γυαλα το ειχατε??χαχααχ



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 31, 2018 6:42 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 3:27 pm
Δημοσιεύσεις: 28
Το αυτοκίνητο ήταν πάντα σε δρόμο όσο απίθανο και να ακούγεται, καθώς οι γονείς μου ήταν στρατιωτικοί και οι συνεχείς μεταθέσεις το καθιστούσαν δύσκολο. Το αυτοκίνητο είναι ατρακαριστο. Έχει 4 γρατσουνιές όλες κ όλες και αυτές γίνανε φέτος, όταν σε ένα πάρκινγκ πολυκατοικίας δε υπολογίστηκε σωστά ο όγκος από τον πατέρα μου και γρατσουνιστηκε διαγώνια

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 31, 2018 6:43 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 3:27 pm
Δημοσιεύσεις: 28
Είναι πρώτη φορά που τη χρησιμοποιώ. Θα ενημερώσω αν συναντώ το ίδιο φαινόμενο μετά από λίγη χρήση
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
ωραιοσ φαινεται σε πολυ καλη κατασταση, και τα πλαστικα γενικα που μαρεσουν εμενα δειχνουν πολυ ομορφα............
να σε ρωτησω επειδη εχω και εγω την ιδια αλοιφη τησ autoglym ειναι πορωτη φορα που την χρησημοποιεισ? Αν ναι σε παρακαλω κοιτα μετα απο μερικα πλυσιματα σου κανει πολυ εντονα streaks-τρεξιματα και δειχνει ψιλοασχημα η αν τη χρησημοποιεισ καιρο εχεισ δει κατι τετοιο????


τωρα οσο αφορα τα προιοντα ολα καλα ειναι απλα να νγωριζεισ οτι η super resin εχει μεσα πολλα γεμιστικα στοιχεια που φευγουν με τα πλυσιματα , το οτι την σφραγισεσ απο πανω με κερι ειναι καλο γιατι θα καθυστερησει το φαινομενο

κατα τα αλλα καλη αρχη..........να προσεχεισ στο δρομο καλεσ διαδρομεσ.......ΖΩΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ


Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 01, 2018 5:44 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2018 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 139
Τοποθεσία: Athens
Καλησπέρα και καλώς ήρθες!
Απορώ πως κανένας δεν ανέφερε τον πηλό. Κάνε με πηλό μετά το πλύσιμο και πριν το srp. Αυτό βέβαια τν επόμενη φορά που θα κάνεις τν όλη διαδικασία. Θα δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά και ιδίως στη αφή. Έπειτα από αρκετό διάβασμα εδώ και συμβουλών, κατέληξα στον bilt hamber soft , λόγω σχέσης ποιότητας τιμής.
Λόγω του ότι κι εγώ χρησιμοποιώ τα προϊόντα της autoglym και τα θεωρώ πολύ καλά για ερασιτέχνη, για κερί έχω το extra gloss protection το οποίο μπαίνει μετά το srp, εφόσον το χρησιμοποιείς.
Καλή αρχή! Θεωρώ ότι εφόσον υπάρχει χώρος, διάθεση, χρόνος και χρήμα, αξίζει να έχεις το αμάξι προστατευμένο και γυαλισμένο!!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 01, 2018 10:31 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
miltos844 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα, πρόσφατα μαζί με την άδεια διπλώματος μου καθώς άρχισα να οδηγάω τα αυτοκίνητα της οικογένειας ανέλαβα και την περιποίηση τους. Πάντα έκανα πλυσίματα κτλ αλλά πλέον καθώς υπάρχει περισσότερος χρόνος ασχολήθηκα λίγο παραπάνω. Παραθέτω κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες για να μου πείτε τη γνώμη σας και να μου προτείνετε τι άλλο θα μπορούσα μιας και πρώτη φορά ασχολουμαι και αγοράζω προϊόντα
Χρησιμοποιήθηκαν:
Autoglym super resin polish
Autoglym gel για εξωτερικά πλαστικά
Κερί της 3Μ
Πανιά microfiber
Υ.Γ το αυτοκίνητο είναι 17 χρόνων και δεν έχει κερωθει ποτέ. Ωστόσο πάντα πλενόταν με σαμπουάν αυτοκινήτουΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ωραιος αγαπητε μου, να το χαιρεσαι


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 01, 2018 11:38 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 3:27 pm
Δημοσιεύσεις: 28
S40momentum1800 έγραψε:
Καλησπέρα και καλώς ήρθες!
Απορώ πως κανένας δεν ανέφερε τον πηλό. Κάνε με πηλό μετά το πλύσιμο και πριν το srp. Αυτό βέβαια τν επόμενη φορά που θα κάνεις τν όλη διαδικασία. Θα δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά και ιδίως στη αφή. Έπειτα από αρκετό διάβασμα εδώ και συμβουλών, κατέληξα στον bilt hamber soft , λόγω σχέσης ποιότητας τιμής.
Λόγω του ότι κι εγώ χρησιμοποιώ τα προϊόντα της autoglym και τα θεωρώ πολύ καλά για ερασιτέχνη, για κερί έχω το extra gloss protection το οποίο μπαίνει μετά το srp, εφόσον το χρησιμοποιείς.
Καλή αρχή! Θεωρώ ότι εφόσον υπάρχει χώρος, διάθεση, χρόνος και χρήμα, αξίζει να έχεις το αμάξι προστατευμένο και γυαλισμένο!!
Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβολη. Σιγά σιγά θα αρχίζω να προσθέτω πραγματικά τώρα για αρχή φύγανε 60-70 ευρώ απότομα, όπως καταλαβαινεις θα πάει πιο πίσω.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γυάλισμα και κερωμα μετά από 17 χρόνια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 01, 2018 11:38 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 3:27 pm
Δημοσιεύσεις: 28
Ωραιος αγαπητε μου, να το χαιρεσαι[/quote]

Σε ευχαριστώ πολύ!

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 2 [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron