Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 12:30 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: PIAGGIO beverli ...δεχτηκε λιγη αγαπη..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 08, 2020 10:15 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καλημερα καλο π.σ.κ
Ενα piaggio Beverli βρεθηκε στο δρομο μου, μερικα θεματακια ειχε και ειδαμε το μποορυμε να κανουμε , σε πολυ λιγη διαθεσιμη ωρα, και με το χερι.
Πλύθηκε..οπως πληθηκε.......τον περασμενο μηνα.τον πιο περασμενο.........πριν απο 3 μηνεσ.....πριν απο 6...............και οπωσ θα πλενεται μετα απο δυο μηνεσ.μετα απο 4....και παει λεγοντας..............
απο τον ιδιοκτητη σε πλυντηριο.....................οποτε ηταν ετοιμο καθαρο μετα απο τη καραντινα.

προβληματα
κλασικα ξεθωριασμενα πλαστικα αβαφα μαυρα
ερκετα μεγαλη οξειδωση σε χρωμιομενους καθρεπτες και τισ βασεισ τους
και πολυ χαλια τα πλαστικα στο τιμονι αυτο που μοιαζει με δερμα.
τα βενρικομενα μαυρα ειχαν αραχνιτσα

προιοντα
solution finish, autosol, carpro lite, sonax AIO, kai PNS, polytrol,apc,prep ipa,

αποτελεσματα
Τα πλαστικα αβαφα οτι καλυτερο αποτελεσμα εχω δει απο restoration προιον

Kαθρεπετεσ/χρωμια με τισ βασεισ επανηλθαν 100%

Τα πλαστικα εκει στο τιμονι επανηλθαν 100%.........ΑΛΛΑ....θα το δουμε στο καιρο γιατι πολυ φοβαμαι στο ποσο θα κρατησει γιατι ακομα και το polytrol δυσκολευτηκε τρομερα, εβαλα δευτερο χερι.και παλι εβλεπα να ανοιγει μετα απο ωρα...........και μετα λεω οτι γινει εγινε οτι προσπαθησα προσπαθησα........εβαλα 3χερι και κεραμικη απο πανω ...........και θα δουμε.

Τα βενρικομενα μαυρα.............χμμμ........πυλο prep AIO, PNS.....με το χερι...........η αληθεια ειναι οτι.........δε μπορω να πω οτι εκανα και πολλα(μαλλον πολυ λιγα) στα δικα μου ματια......ισωσ SRP να ηταν καλυτερη επιλογη αλλα δε την ειχα μαζι.
DA δε θα εβαζα ετσι κι αλλιως αλλα ο ιδιοκτητης δεν ηθελε ουτε το drill με κανα σφουγγαρακκι μαλακο οποτε...με το χερι.


το παρακατω βιντεο ειναι private μονο για εσας δε μπορει να το δει ανοιχτα καποιοσ αλλος αν δεν εχει το λινκ δε το εχω ανεβασει πουθενα ελευθερα.

https://youtu.be/DYy_7wN81Rw

ΕΛπιζω ο LEF να μη με βριζει γιατι αυτος το εχει κανει ΑΨΟΓΟ το δικο του.κατι που εγω δεν πλησιασα εδω.

(και επειδη τα ματια ειναι διαφορετικα...ο ιδιοκτητης τρελαθηκε με τα πλαστικα, με τα χρωμια και τα scaffs στην εξατμιση.......ολη την αλλη δουλεια δε τη πηρε χαμπαρι...........χαχαχααχαχχα..........δε πειραζει ειναι καλο φιλαρακι........αχχαχα)
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PIAGGIO beverli ...δεχτηκε λιγη αγαπη..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 08, 2020 10:46 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Να σας πω και κατι αλλο.
Γιατι το μυαλο ενος car/bike/boat enthousiast γαι το δικο του oxhma, κ.τ.λ λειτουργει διαφορετικα, ενος επαγγελματια διαφορετικα, ενος ερασιτεχνη διαφορετκο και πααι λεγοντας.................
Καποτε ενας επαγγελματιας του χωρου μου ειχε πει οτι πρεπει να ρωταμε τι ακριβωσ ενοχλει τον εκαστοτε πελατη , και να ρωταμε γιατι ποτε δε μπορουμε να φαντασουμε τι ειναι αυτο που τον ενοχλει εξαρχησ και παει σε ενα επαγγεματια γιατι αυτο ειναι που θα ψαξει μετα.
Εγω φυσικα ωσ ερασιτεχνης μεχρι και σημερα δε μπορουσα να καταλαβω τι ακριβωσ ηθελε να πει.
Και νομιζω το καταλαβα χθες.
Ο ιδιοκητης του Beverli παιδικοσ φιλος ακομα και σημερα ξερει οτι παιζω με κατι............σβουρακια και κατι ..πανακια οπωσ λεει χαχαχαχα
και ειχαμε 1-2+ ωρεσ διαθεσιμες..και λεμε με το χερι τι μπορουμε να κανουμε?????
Μου ειχε πει οτι τον ενοχλουν εκεινον προσωπικα 4 πραγματα, τα αβαφα μαυρα πλαστικα, τα σημαδια στο πλαστικο της εξατμισης, τα χαλια χρωμια στουσ καθρεπτεσ , το πολυ χαλια πλαστικο εκει στο τιμονι το καφετι..............και τα προιοντα που του βαζουν και γλιστρανε στα ποδια.

Περιτο να σας πω οτι αυτα ειχε .......δει...σαν προβληματα ΠΡΙΝ...ουσιαστικα μονο σε αυτα ειδε τισ λυσεισ ΜΕΤΑ...................
δε πανα εκανα εγω τη μπαγαζιερα οσο καλυτερα μπορουσα, δε πανα εφαγα τοσο χρονο στα βενρικομενα μαυρα μεταλλικα με αλοιφεσ και προστασιες.......και που του τα ελεγα..δε μπορυσε να τα...........""ΔΕΙ"".
Την αλλη μερα το πρωτο πραμα που μου ειπε ειναι...........καλα γαματα τα πλαστικα τα χρωμια και το αλλο στην εξατμιση που μου ειχε σπασει τα νευρα......................

θελω να πω οτι αλλα τα ματια τα δικα μασ που ψαχνουμε τισ λεπτομερεις αλλα οποιουδηποτε ιδιοκτητη και οποιο παιδι απο εσας κανει η θα κανει στο μελλον κατι επαγγελματικα να το θυμαστε..........................
ΡΩΤΑΤΕ τι τον πειραζει συγκεκριμενα.........ΟΧΙ για να κανετε μονο αυτο και να παρατησετε τα αλλα γιατι δε θα τα παρει χαμπαρι.........προσ θεου δεν εννοω αυτο........αλλα για να δωσετε προσοχη ΕΚΕΙ πιο πολυ και τη δυναμη σας εκει..........................
γιατι μπορει να σας πει τι θελει...........αλλα μπορει και οχι..........και να εχετε Γ...θει στη δουλεια....και εκεινη η ακρουλα που τον ενοχλουσε να μην εεφυγε και να νομιζει οτι...γενικα δε κανατε δουλεια.

Επισης μου συνεβει παλι............................
Αν θυμαστε μια παλια απ τισ πρωτες μου δουλειες ενα DS4 μαυρο που ηταν σακατεμενο και το ειχαμε κανει για ενα ιδιοκτητη, μπορει να πανε σχεδον 2 χρονια πριν.
Θυμαμαι εκει ηταν που πηρα αποφαση.....χαχαχααχ............να μη κανω ζαντεσ λαστοιχα θωλους και τετοια πριν το γυαλισμα γιατι
1 μου ειχαν βγει τα χερια και δεν ειχα ωμουσ μετα για τη σοβαρη δουλεια....
2. γαιτι μολισ ειχα τελειωσει ζαντεσ θωλους ολα τελεια.....παιρνει το αμαξι πριν ξεκινησουμε γυαλισμα παει να παρει παγωτο στο μικρο.....και το γυρισε ......ΜΠΟΥΡ...ΛΟ.
Μεσα στισ λασπεσ στα χωματα και τα πατημενα πορτοκαλια δε θα το ξεχασω ποτε...................
Αυτοσ λοιπον πριν απο μερικες μερεσ μου λεει... Ρε συ πηγα στο πλυντηριο προχθεσ(φυσικα μονιμα στο πλυντηριο απλα...σταμτησε να το πλενει μονοσ του το χρωμα με την....βουρτσα ζαντων που ειχε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ) και ειδα το χρωμα ηταν εκπληκτικο, εβλεπα ακομα τα flakes που ειχα πολλα χρονια να δω πολυ μου αρεσε.....................

ουτε για ζαντες ειπε ουτε για τιποτα........για αυτον δεν ειχαν σημασια.....καμια....................σημασια ειχε ...το χρωμα................................
και ηταν ........1 μονο σταδιο........με μεσαιο orange LC force...........sonax 04-06..............σε μαυρο.......σακατεμενο....με ενα DA των 80 ευρω....σε 3-4 ωρεσ.

most dont know the difference between swirls and squirl
Mike Philips



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: