Τώρα είναι Παρ Μάιος 31, 2024 5:26 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 3 [ 28 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 2:08 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 50
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή κάθε πλύσιμο του αυτοκινητου εχει καταντήσει ενας μινι-καυγας με τον διαχειρηστή της πολυκατοικιας για το κοινοχρηστο νερο, ξερετε στα Β.Π κανενα πλυντήριο που να πληρώνεις μονο το νερο και να πλενεις το αυτοκινητο με δικά σου σαμπουαν και υλικά; Δεν με ενδιαφερει σκουπα κλπ, μονο το νερο γιατι η αμέσως επόμενη λύση ειναι πλύσιμο με κουβάδες με νερο απο το σπιτι μου. Επισης ξερει κανεις τι λεει ο νομος για το κοινοχρηστο νερο της πολυκατοικιας; ΤΟ καταστατικο αναφερει μονο οτι το κοινοχρηστο νερο μπορει να χρησιμοποιείται απο όλους με σύνεση, και όχι άσκοπα. Αυτο το άσκοπα, μπορει κανεις να το ερμηνευσει όπως θέλει σωστά;



_________________
My Jeckyl doesn't Hyde...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 2:29 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Γιατί δεν κατεβάζεις λάστιχο από το μπαλκόνι?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 2:38 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 50
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα
Θα αγορασω ενα μεγαλο λαστιχο (μένω και στον 2ο παναθεμα με) με πιστολι που κλεινει την παροχή, ειχα ενα παλια το οποίο χάλασε απο την πολυκαιρια, και παλι ειχαμε καυγαδες οτι τα νερα στην πυλωτή γεμιζουν υγρασια τις αποθήκες. Γενικά εχω μπλεξει με γρουσούζιδες γείτονες, και εχουμε φτασει στο σημειο να μην λέμε ουτε καλημερα μεταξύ μας με αυτα και με αυτά. Γενικά θεωρουν το πλύσιμο του αυτοκινητου στις περιπτώσεις της "ασκοπης χρήσης του νερού". Απο την μερια μου θεωρω εγω ως ασκοπη χρήση του νερου το πότισμα των λουλουδιών, φυτών και λογης λογής δέντρων που εχουν γεμισει τον κήπο, αλλά ποιος με ακούει... Στην αστυνομια που ρώτησα δεν πήρα σαφή απαντηση, μεσες άκρες μου ειπαν "Βρειτε τα μεταξύ σας, ανθρώπινα, μην απασχολειτε την αστυνομια για το κοινόχρηστο νερό". Σημερα που ηθελα να ετοιμασω το αυτοκινητο για εναν γαμο, το επλυνα στο πεζοδρομιο μεσα στον ήλιο και βιαστικα για να μην ακούω την μουρμούρα τους.

[EDIT] Μου φαινεται με 25€ θα αγορασω ενα λάστιχο 100μ να το πλενω με δικο μου νερο να γλυτώσω απο την γρινια τους και την τσιγκουνιά τους.....



_________________
My Jeckyl doesn't Hyde...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 3:37 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 12:52 am
Δημοσιεύσεις: 4848
Τοποθεσία: Κομοτηνη
την καλυτερη δουλεια θα κανεις... και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και με ρευμα και με νερο και πηρα μεγαλα καλωδια και λαστιχα επισης... με τα κοινοχρηστα ολο γκρινιες... παρολο που ζητουσα να μου βαλουν να το πληρωσω στα κοινοχρηστα...



_________________
Αλεξης
Scirocco !!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 3:43 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 50
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα
aetolofitis έγραψε:
την καλυτερη δουλεια θα κανεις... και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και με ρευμα και με νερο και πηρα μεγαλα καλωδια και λαστιχα επισης... με τα κοινοχρηστα ολο γκρινιες... παρολο που ζητουσα να μου βαλουν να το πληρωσω στα κοινοχρηστα...

Για να καταλαβεις για τι άτομα μιλάμε, ο μονος που πλενει το αυτοκινητο ειμαι εγώ και μαλιστα 1 φορά/μήνα. Σημερα ηρθε ο λογαριασμος αυξημενος κατά το αστρονομικό ποσο των 4,8€ λογω του πλυσιματος του αυτοκινητου, οποιος διαμοιραζεται στα 16 διαμερισματα της πολυκατοικιας. Και ολος ο καυγάς εγινε για αυτο το ποσο. Οταν εβγαλα απο το πορτοφολι μου 5€ και τα άφησα στον διαχειρηστή η απαντηση που πήρα ήταν "Τι λεφτά ειναι αυτά; Υπονοείς οτι ειμαστε γύφτοι για 5€;"



_________________
My Jeckyl doesn't Hyde...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 4:04 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 12:52 am
Δημοσιεύσεις: 4848
Τοποθεσία: Κομοτηνη
χαχαχα παρε ενα λαστιχο να σωθεις... :crws:



_________________
Αλεξης
Scirocco !!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 4:23 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Μα ναι, γιατί το συζητάς ακόμα? Λάστιχο, εύκολα και δίχως γκρίνιες.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 4:31 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 50
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα
Αυτο θα κανω... Μαλλον ειμαι καλυμενος και με τα 50μ. Ισως 100 να ειναι υπερβολή.... Παντως πραγματικά αν ξερει κανενας θα ηθελα να μαθω τι πραγματικα οριζει ο νομος σχετικά με το κοινόχρηστο νερο.



_________________
My Jeckyl doesn't Hyde...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 4:43 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
100 προφανώς και είναι υπερβολή. Αν σκεφτείς ότι ο κάθε όροφος, πλάκα με πλάκα είναι περίπου 3.20 μέτρα, εσύ που είσαι στον 2ο, με 30 μέτρα είσαι καλυμμένος.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυντήρια DIY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 04, 2014 4:47 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 50
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα
insigner έγραψε:
100 προφανώς και είναι υπερβολή. Αν σκεφτείς ότι ο κάθε όροφος, πλάκα με πλάκα είναι περίπου 3.20 μέτρα, εσύ που είσαι στον 2ο, με 30 μέτρα είσαι καλυμμένος.

Απλά καμια φορά ισως να το πλεονω και στον δρομο και θελω να φτανει και μεχρι το πεζοδρομιο. Αυτη την στιγμη η βρυση της πολυκατοικιας που ειναι κατω απο το μπαλκονι μου στην πυλωτη εχει ενα λαστιχο 20μ και ποτέ δν το χρησιμοποιώ όλο. Οποτε με 45-50 μ θα ειμαι καλυμενος και με το παραπανω.



_________________
My Jeckyl doesn't Hyde...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 3 [ 28 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: