Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 3:17 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα στο γυάλισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 8:27 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2018 8:21 pm
Δημοσιεύσεις: 3
Γεια σε ολους!Είχα πάει το αυτοκίνητο μου για γυάλισμα σε επαγγελματία μιας και είχα κάνει εγώ ζημιά με έναν αλοιφαδόρο της πλάκας δημιουργώντας έτσι ολογράμματα και αραχνιάσματα.Δυστυχώς όμως έφυγαν λίγα αραχνιάσματα και ολογράμματα...Μου είπαν εκεί πως επειδή κάποια μέρη είναι βαμμένα δεν γίνεται κάτι καλύτερο.Χρησιμοποίησαν νομίζω σφουγγάρι μέχρι 2500νούμερο.Υπάρχει τρόπος να φύγουν όσο το δυνατό περισσότερα αραχνιάσματα και ολογράμματα παιδιά γιατί έχω φρικάρει?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα στο γυάλισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 9:16 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
Billrocco έγραψε:
Γεια σε ολους!Είχα πάει το αυτοκίνητο μου για γυάλισμα σε επαγγελματία μιας και είχα κάνει εγώ ζημιά με έναν αλοιφαδόρο της πλάκας δημιουργώντας έτσι ολογράμματα και αραχνιάσματα.Δυστυχώς όμως έφυγαν λίγα αραχνιάσματα και ολογράμματα...Μου είπαν εκεί πως επειδή κάποια μέρη είναι βαμμένα δεν γίνεται κάτι καλύτερο.Χρησιμοποίησαν νομίζω σφουγγάρι μέχρι 2500νούμερο.Υπάρχει τρόπος να φύγουν όσο το δυνατό περισσότερα αραχνιάσματα και ολογράμματα παιδιά γιατί έχω φρικάρει?


Βαλε φωτο


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα στο γυάλισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 9:17 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Γιατι σου εκανε ο αλοιφαδορος αραχνες εισαι σιγουρος; Νομιζω ολογραμματα μπορει να κανει αλλα οι αραχνες ειναι γρατζουνιες που δε νομζιω να γινονται απο αλοιφαδορο...δεν ειμαι επαγγελματιασ θα σε βοηθησουν τα παιδια.αλοιφαδορο rotary ειχες , η εκκεντρο;??με τι αλοιφες εβαλες;?? Τωρα επαγγελματιασ και να μη μπορει να σου βγαλει αραχνεσ και ολογραμματα παλι περιεργο....σε τι επαγγελαμτια πηγες;;; Γυαλισμα κερωμα με 40€€??? Για σιγουρια αν θεσ να τελειωνεις με ολα σιγουρα η στο Μιχαλη ση swell η στα παιδια της auto star και τελειωσες. Θα το δουν και θα σου πουν.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα στο γυάλισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 9:55 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2018 8:21 pm
Δημοσιεύσεις: 3
Θα βάλω φώτο αύριο-μεθαύριο που θα πλύνω το αμάξι...Σε επαγγελματία που μέχρι τώρα έχει κάνει πολύ καλές δουλειές και τις έχω δει από κοντά πήγα και μου είπαν εκεί πως <<αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδεί,επειδή το αμάξι είναι βαμμένο σε κάποια σημεία και το βερνίκι είναι αστα να πάνε γίνεται αυτό κλπ κλπ>>...Τα ολογράμματα τα έκανα εγώ όταν είχα βάλει έναν αλοιφαδόρο της πλάκας που φόρτιζε απ την πρίζα του αυτοκινήτου και το σφουγγάρι του δεν ήταν κάτι καλό...Απο αλοιφές είχα meguiars και 3m...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα στο γυάλισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 10:55 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Ok λογικο με αυτο τον αλοιφαδορο γιατι δεν ανεβαζει στροφες, ειναι πιο πολυ να βοηθαει στα.κερωματα. τωρα αυτο για τα ξαναβαμμενα κομματια ισωσ εχει.δικιο ισωσ να μη μπορεισ να.κανεισ και.πολλα. αλλα οι.ρπαγγελματιεσ θα σου πουν ισωσ περισοτερα. Πηγαινε και καμιαβολτα.αποβτο κ.Μιχαλη δτηswell να.παρεις και μια δευτερη γνωμη δε χανεις τιποτα



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα στο γυάλισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 29, 2018 1:37 am 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
1. Βαλε φωτο!
2. Ο αλοιφαδορος μονος του ΔΕΝ κανει καμια ζημεια.Το πιο πιθανο ειναι να ηταν πολυ δυνατος ο συνδυασμος Σφουγγαρι/αλοιφη για αυτο το βερνικι που εχεις (μαλλον πολυ μαλακο) ή το σφουγγαρι σου δεν ηταν καθαρο και δημιουργησε την ζημεια.
3. Δεν νομιζω να ειναι καποιο προβλημα για εναν επαγγελματια να σου βγαλει ολογραμματα (Τα παιδια που εγραψε ο ΜΑΡΚΟΣ και μερικοι ακομα..)
4. Το ολογραμμα σχηματιζεται στο επανω μερος του βερνικιου οπως δειχνει αυτη η εικονα (Buffer marks)
Εικόνα
5. Αυτο με τα ξαναβαμμενα δεν ισχυει. Μπορει να θελουν αλλη αντιμετωπισει απο τα μη βαμμενα κομματια αλλα και παλι διορθωνονται
6. Παρε ενα καθαρο applicator και μια φινιρισματος (μετρια αλοιφη) και δοκιμασε σε ενα σημειο με το χερι. Αμα εχεις βαλε και ΙΠΑ να καθαρισεις στο τελος (με καθαρο πανακι και χωρις πιεση) και δες αμα υπαρχει βελτιωση και πες μας ! Βαλε φωτο
7. ελπιζω να βοηθησα! :)


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: