Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 3:45 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Οικονομικές Ελληνικές βάσεις ,da
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 09, 2019 3:36 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καλησπέρα , ήθελα να σας δείξω κάποιες οικονομικές πλάκες 5ρες για έκκεντρο αλοιφαδωρο.
Γενικά έκκεντρα μηχανήματα λείανσης χρησημοποιουν πάρα πολλά χρόνια πολλα διαφορετικά επαγγέλματα όπως ξυλουργεία, φανοποιεια , επαγγελματίες επεξεργασίας πέτρα ξύλου κτλ
Δεν είναι τα έκκεντρα ανακάλυψη του detail.
Εψαξα και βρήκα από Ελλάδα οικονομικές αλλά υψηλής ποιότητας πλάκες για da. Κυρίως για τύπου das6pro, και τις εκατοντάδες παρραλαγες του. ( Υ.Γ θα κάνω update για χρήση σε long throw γιατί δεν είμαι σίγουρος αν μπαίνει προσ το.παρον)

Λοιπόν βρήκα πλάκες της Ελληνικής εταιρίας smirdex η οποία έχει προϊόντα λείανσης γυαλοχαρτα κ.τ.λ για βαριές χρήσεις.
Η πλάκα στις 5ιντεσ είναι περίπου 8,80 ευρώ + ΦΠΑ, και την πήρα από κατάστημα εργαλείων στον Πειραιά με το όνομα Προμηθέας έχει και καλό site με πολλά εργαλεία κ.τ.λ.
Η συσκευασία είχε μέσα 2 διαφορετικές βίδες, είχε 2 διαφορετικά πάχη σε αποστάτες, και ένα ακόμα εξάρτημα για εφαρμογή σε κάποια μηχανήματα.
Η εφαρμογή σε da hi spec όπως δείχνω στισ φωτος είναι άψογη , και μπαίνει και σε όλους τους τύπους das6pro της αγοράς. Η ποιότητα της πλάκας είναι πολύ καλή και το velcro της αξιοπρεπέστατο . Και έχει και οπές εξαερισμού.
Όποιος λοιπόν είναι σε στενό badget και θέλει μια καλή οικονομική 5ρα η 6ρα πλάκα ,καλής ποιότητας και δε θέλει να δώσει 40για megs η 25 για lc , την προτείνω.
Ακόμα δεν είμαι σίγουρος..αν μπαίνει καλά σε longg throw όπως ο bulle γιατί
1 το.εξαρτημα που έχει μέσα το επιπλέον δεν κουμπώνει στον bulle επάνω, και δεν ξέρω αν το σκέτο βιδωμα( μπορεί να βιδωθει η πλάκα επάνω έχει τις ίδιες στροφές) αρκεί για να την κρατήσει...θέλω να το τεσταρω πρώτα και μετά να το.ανεβασω.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οικονομικές Ελληνικές βάσεις ,da
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 11, 2020 4:48 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 12:24 pm
Δημοσιεύσεις: 4
Καλησπέρα μάρκο
Τελικά κάνει στον bulle η πλάκα?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οικονομικές Ελληνικές βάσεις ,da
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 11, 2020 5:24 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Δύσκολη απάντηση ...καταρχήν όχι δεν έκανε.

Το επιπλεον κούμπωμα που έχει σαν έξτρα μαζί με τα άλλα στη συσκευασία δεν ταίριαζε στην υποδοχη του bulle.

Εγώ έχω 5ρα στο bulle αλλά από άλλη πηγή .

Κάνει γάντι σε small throw μηχανήματα αυτό στη φωτό.

Τώρα δεν ξέρω ......αν προσπαθήσεις να το βιδωσεις απλά με το κλασικό βιδακι και όχι την επιπλέον υποδοχή τι συμβαίνει στην πίεση.
Θα βιδωσει έτσι σκέτο με λίγο κόπο, απλά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κάποιο θέμα ασφάλειας μετά αν δε βάλεις την επιπλέον υποδοχή η αν αυτή είναι απλά για να μπορεί να στέκεται το γρανάζι ροπής για να το βιδωσεις αφού αυτά τα longbthrow δεν έχουν εγκοπή για να περνάς το εργαλείο να το ακινητοποιεί........

Ξέρω παιδιά που έχουν βάλει στο longbthrow με λίγο κόπο παρόμοια πλακα της lc που και αυτή δεν έχει το.κουμπωμα αλλά έχει μόνο τη βίδα.

Αλλά το θέμα.ασφαλειας δε μπορώ να τον πάρω πάνω μου α....δε ξέρω αν θα εχει θέμα κάποια στιγμή αν δεν έχει το κούμπωμα.

Θες να κοιταξω να σου βρω 5ρα που να κάνει σίγουρα;



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οικονομικές Ελληνικές βάσεις ,da
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 11, 2020 11:45 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 12:24 pm
Δημοσιεύσεις: 4
Κατάλαβα
Όχι, να σε Καλά φίλε!!!
Θα μπει χέρι στα δύσκολα σημεία :D


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron