Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 7:07 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΛΑΘΗ ΣΤΟ ΓΥΑΛΙΣΜΑ.πριννα φταιει το μηχανημα.(που εχω κανει)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 02, 2020 10:40 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
ΛΑΘΗ ΣΤΟ ΓΥΑΛΙΣΜΑ....ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ .........ΟΛΑ ΑΥΤΑ

μεχρι να ...φταιει.... το μηχανημα.|εχουμε μερικα λαθη που μπορει να επηρεασαν το αποτελεσμα

1.ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ..δημιουργημενες απο φιλους και βιντεακια.απο τον Μαρκο με την MDETAILING!!!!.....ΤΟ ΚΥΡΙOΤΕΡΟ ΣΤΟ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ στο μυαλο μου.........

2.λαθος προετοιμασια
λαθος πλυσιμο, λαθος πυλος, λαθος fallout, λαθος paint prep,η...καθολου προετοιμασια..........
υπολλειματα στο panel που δεν εφυγαν, λαθος εκτιμηση βλαβων,λαθος εκτιμηση βαθους βλαβων αραχνων κ,.τ.λ
παλια κερια, παλιες αλοιφες,, λαθοσ εκτιμηση παχουσ βενρικιου,,λαθοη καθολου ιστρορικο αμαξιου καποιοι το εχουν πειραξει κι αλλεσ φορες,
, ξαναβαμενα πανελ και δε το ξερα,
ηξερα πανελ ξαναβαμενα αλλα ειχαν αλλο βερνικι και δε το προσεξα, λαθος εκτιμηση τυπου βενρικιου(δεν εκανα test spot), λαθος αλοιφη, λαθοσ pad(δεν ισχυουν τα match ψοντρη αλοιφη-χοντρο pad...ψιλη-ελαφρυ pad), λαθος σειρα αλοιφων, βρωμικο pad, λαθος πιεση στο μηχναημα, λαθος περασματα, λαθος αριθμοσ περασματων, λαθος διαρκειασ περασματων, λιγα περασματα δεν <<εσπασε>> η αλοιφη DAT dimminising abbrassive, πολλα περασματα σταματησε η αλοιφη να δουλευει, λιγο προιον στο σφουγγαρι, πολυ προιον στο σφουγγαρι, ζεστο πανελ, κρυο πανελ, καλοσ φωτισμοσ, κακοσ φωτισμος, ενα σφουγγαρι ολο το αμαξι δεν δουλευε το σφουγγαρι απ τη δευτερη πορτα και μετα, κακο καθαρισμο pad ειχαν παλια αλοιφη και πεταξαν σκονη, πολλεσ ακμες το αυτοκινητο στολλαρει συνεχεια, πολλεσ ακμες δε γινεται καν κανονικο τετραγωνο στα περασματα θελει αλλο τροπο, μεγαλο throw ακαταλληλο, μικρο τhrow ακαταλληλο, μεγαλη πλακα δε μπορει να παει στις καμπυλες, μικρη πλακα δε μπορει να κανει επιφανεια, δεν βαλαμε σωστα το pad στο κεντρο ακριβωσ τησ πλακασ γυρναει σα τρελο απ την κεντρομολο δυναμη, δε σκουπιζουμε καλα αλοιφεσ, σκουπισαμε πολυ δυνατα αλοιφεσ, στεγνωσε η αλοιφη απ τα περασματα , τραβηξαμε πολυ την αλοιφη σε μεγαλη εκταση επιφανειας..........τη δουλεψαμε σ επολυ μικρη εκταση,
αφησαμε αλοιφη επανω, δεν μασκαραμε καλα,
πρωτη φορα επιασα μηχανημα παω για 2 σταδια, δε ξερω να κανω τετραγωνο περασματα, ξερω να κανω περασματα τετραγωνο αλλα...δεν υπαρχει τετραργονη επιφανεια στο πορτμαγαζ στα φτερα, στη μεση τησ πορτασ στα a,b pillar το αμαξι ειναι καινουργιο μικρομεσαιο με 500 καπμυλεσ ουσιαστικα δεν εχει πουθενα να κανεισ..τετραγωνο μονο οροφη και μπλεκεις τα περασματα, εχανα και χανω το μετρημα στα περασματα(και εγω το χανω και εσυ το χανεισ!!), εχω αλοιφη που θελει δουλεμα μεχρι τελοσ αλλα δε το ξερω, εχω αλοιφη που θελει λιγο δουλεμα γιατι ειναι non deminising finish και δε το ηξερα, το μεγαλο throw δε βολευει εκανα λαθοσ επιλογη, το μικρο thorw δε δουλευει εκανα λαθοσ επιλογη,...............ηλιος και ζεστο πανελ, κακη επιλογη pads
Αυτα......μονο θυμαμαι απ εξω................
αν κατσω θα βρω κι αλλα

καπου μετα απο ολα αυτα..........
Mπορει να φταιει το μηχανημα....ειναι λιγο αδυναμο, στολλαρει ευκολα....εχει φασαρια............αν δεν με ενοχλει αυτο...τοτε.....θελω αλλου τυπου μηχανημα για να βγαλω αποτεσλεμα.......αντι da->rotary
αντι rotary->da
k.t.l...........................



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron