Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 10:16 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 29, 2010 9:47 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 19
παιδια απο τα προιοντα της Meguiar's για τα λαστιχα ΤΩΝ ΠΟΡΤΩΝ πιο ειναι ;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 29, 2010 10:14 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
meguiars M40 σίγουρα, τώρα για την retail σειρά μάλλον όσα είναι και για τα λάστιχα του αυτοκινήτου.



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 29, 2010 10:21 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 19
Το TRIM DETAILER δεν κανει;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 30, 2010 10:07 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 3:14 pm
Δημοσιεύσεις: 19
Gold Class Trim Detailer μετα απο ερωτηση σε ειδικο μου ειπε πως αυτο κανει και για τα λαστιχα .


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 27, 2010 3:45 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:18 pm
Δημοσιεύσεις: 32
Είναι σχετικό το τοπικ και είπα να γράψω την απορία μου εδώ....

Πήγα το αμάξι (207) για φιμέ μεμβράνες και ενώ μου τις βάζανε γρατζουνίσανε κάτι πλαστικά κομμάτια που υπάρχουν στο εσωτερικό της πόρτας (εκεί που είναι ο καθρέφτης αλλά από την μέσα μεριά). Δεν είναι ακριβώς πλαστικό, πιο πολύ λάστιχο μου φαίνεται είναι, μαλακό.
Θα βάλω φωτογραφία όταν μπορέσω. Έχουν αρκετά ξυσίματα και χαρακιές από την σπάτουλα που χρησιμοποιήσανε μάλλον...

Μήπως έχετε καμιά ιδέα για το πώς μπορούν να καλυφθούν γρατζουνιές σε λάστιχα? Μήπως υπάρχει κάτι όπως η αλοιφή για το χρώμα? Η κάτι που να περιέχει μαύρο χρώμα για λάστιχα όμως? Δοκίμασα το παρακάτω προιον,

Gummi Pflege Stift - Rubber Care Stick

viewtopic.php?f=9&t=57

και ενώ καλύπτει λιγάκι τις γρατζουνιές γυαλίζει αρκετά. Εάν το σκουπίσεις ώστε να μην γυαλίζει πολύ φαίνονται περισσότερο και φαντάζομαι με τον καιρό που θα φύγει θα ξαναφανούν όπως στην αρχή...Ξενέρωσα με τους απρόσεχτους....:(



_________________
Peugeot 207 rallye
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 28, 2010 12:07 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 8:31 pm
Δημοσιεύσεις: 2523
Τοποθεσία: Πειραιας
το 303 aerospace protectant κάνει αυτή τη δουλειά καλύπτοντας ψιλές γρατζουνιές στα πλαστικά, και ταυτόχρονα προστατεύει αφήνοντας ένα ματ/φυσικό φινίρισμα. στα + του συγκεκριμένου προιόντος είναι η μεγάλη του διάρκεια.
υπάρχει σε μικρές και μεγάλες συσκευασίες, αλλά καλό είναι αν βρεις ένα sample γιατί αν θυμάμαι καλά είναι λίγο ακριβό.
το M40 από την meguiars επίσης πρέπει να κάνει. την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνω ένα μπουκάλι.
αν είσαι αθήνα/πειραιά ευχαρίστως να έρθεις μία βόλτα να το δοκιμάσεις και μετά αν κάνει δουλειά αγοράζεις ένα μπουκάλι για να μην το παίρνεις τσάμπα.



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 28, 2010 10:56 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
alexclc180 έγραψε:
παιδια απο τα προιοντα της Meguiar's για τα λαστιχα ΤΩΝ ΠΟΡΤΩΝ πιο ειναι ;


To M40 , είναι ιδανικό για τσιμούχες, ελαστικά κλπ, αφού ενυδατώνει και έχει πολύ υψηλή αντηλιακή προστασία. Και το ΝΧΤ κάνει, όπως και όλα τα γαλακτώματα που είναι για την προστασία του ταμπλό, αλλά δεν είναι τόσο εξειδικευμένο. Οπότε, καλύτερα να χρησιμοποιείται το Μ40 στις τσιμούχες και προϊόντα όπως τα 303, ΝΧΤ, natural dressing της poorboys κλπ να χρησιμοποιούνται στο ταμπλό, αφού προσφέρουν καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα, αν και ίσως όχι τόσο μεγάλη αντηλιακή προστασία...



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Για τα λαστιχα των πορτων του αυτοκινητου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 29, 2010 12:21 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:18 pm
Δημοσιεύσεις: 32
haris_k έγραψε:
το 303 aerospace protectant κάνει αυτή τη δουλειά καλύπτοντας ψιλές γρατζουνιές στα πλαστικά, και ταυτόχρονα προστατεύει αφήνοντας ένα ματ/φυσικό φινίρισμα. στα + του συγκεκριμένου προιόντος είναι η μεγάλη του διάρκεια.
υπάρχει σε μικρές και μεγάλες συσκευασίες, αλλά καλό είναι αν βρεις ένα sample γιατί αν θυμάμαι καλά είναι λίγο ακριβό.
το M40 από την meguiars επίσης πρέπει να κάνει. την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνω ένα μπουκάλι.
αν είσαι αθήνα/πειραιά ευχαρίστως να έρθεις μία βόλτα να το δοκιμάσεις και μετά αν κάνει δουλειά αγοράζεις ένα μπουκάλι για να μην το παίρνεις τσάμπα.


Ευχαριστώ Χάρη πολύ ευγενικό από μέρους σου. Νομίζω οτι τελικά έκανε δουλειά το Gummi Pflege Stift - Rubber Care Stick.

Το έχω βάλει εδώ και 3-4 μέρες και τις μικρές γραντζουνιές (ξύσιμο στο λάστιχο) τις έχει καλύψει και φαίνονται μόνο 2-3 αρκετά βαθειές που μου έκαναν αλλά όχι τόσο έντονα όσο στην αρχή. Γυαλίζει λιγάκι βέβαια αλλά δεν είναι άσχημο. Δεν νομίζω να κάνει κάτι παραπάνω κάποιο άλλο προιόν. Επίσης γράφει οτι είναι από καουτσούξ και μάλλον δημιουργεί στρώση από πάνω και έτσι καλύπτει αρκετές γρατζουνιές που πιστεύω θα έχει διάρκεια ελέω καουτσούκ. Το συνιστώ τελικά για λάστιχα...Και είναι και φθηνό σχετικά. 6 ευρώ..

Ευχαριστώ πάντως για την προθυμία σου και για τις πληροφορίες! :)



_________________
Peugeot 207 rallye
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: