Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 2:21 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 5 από 15 [ 141 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 18, 2011 11:53 am 
δεν εχω ξαναδει κατι αναλογο. ωραιο εργαλειο αφου δεν ακουμπαει τιποτα το αμαξι.ειναι αραγε αποτελεσματικο ακομα και σε πολυ βρωμικο αυτοκινητο; :roll:


  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 18, 2011 3:55 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Νοέμ 10, 2010 6:43 pm
Δημοσιεύσεις: 20
skywards έγραψε:
Οσον αφορα self service δεν γνωριζω ομως ξερω ενα πολυ καλο στην Αργυρουπολη το οποιο ειναι διπλα στο lild και ακριβως απεναντι απο το Pet city.
O τυπος φερνει σαπουνια lustra απο την αμερικη και το πλυντηριο εχει δυνατοτητα να φιλτραρει το νερο τελειως απο τα αλατα κατι που φαινεται αλλωστε στο στεγνωμα.
Αν θες ριξε μια ματια εδω:

http://www.youtube.com/watch?v=34cqwXZepfQ

Αυτο ακριβως το μηχανημα εχει εκει.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έιχα ξαναδεί σε κάποιο άλλο forum και το είχα ξεχάσει. Τώρα θα το έχω υπόψη μου. Το μόνο που φοβάμαι είναι η πίεση του νερού (υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά;).
Όποιος έχει και άλλες προτάσεις, είναι ευπρόσδεκτες.
Αυτό που είναι δίπλα στο swell είναι καλό;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 18, 2011 4:00 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 1841
Συνηθως το δικο μου δεν ειναι ιδιαιτερα βρωμικο οποτε δεν το γνωριζω απο πρωτο χερι.
Αν το αυτοκινητο εχει λασπες χαμηλα τοτε πριν μπει στο μηχανημα σου ψεκαζει τις ζαντες και ολο το αυτοκινητο χαμηλα και βαζει σφουγγαρι στις ζαντες (αν θες του λες να μην βαλει γιατι το εχω κανει εγω). Μετα παιρνει το πιεστικο και πλενει ολο το αυτοκινητο με νερο (θολους, ζαντες, κτλ) και ξεπλενει το σαπουνι που εχει ριξει χαμηλα στο αυτοκινητο. Υστερα το πας στο μηχανημα οπου αναλαμβανει αυτο την υπολοιπη διαδικασια οπως ειδες στο video. :geek:
Υποψην ολα τα προιοντα που βαζει ειναι lustra και το λεω γιατι επιανα την κουβεντα πολλες φορες που πηγαινα και μου το ειχε πει. Το site της lustra ειναι το :

http://www.lustrabear.com/

Αφου το πλυνει καλα υπαρχουν 2 μεγαλα σεσουαρ που διωχνει τα πολλα νερα και αν θες στο στεγνωνουν εκει.
Εγω τους λεω οτι δεν θελω στεγνωμα και κανουν μονο τα τζαμια οποτε παω στο υπογειο παρκινγκ μου οπου περνω το qd και κανω το στεγνωμα με την ησυχια μου καθως και τα ελαστικα με cg.
Το εσωτερικο εννοειται οτι το κανω μονος μου παντα οποτε το ουσιαστικα δεν κινδυνευω απο καποια αραχνη στο πλυντηριο με αυτο τον τροπο. Δυστηχως δεν εχω χωρο να πλυνω το αυτοκινητο παρα μονο αν παω στο εξοχικο οποτε ειναι μια πολυ καλη λυση.
Ολα αυτα με το αστρονομικο ποσο των 5 euro!! :lol:
Εχει βαλει μια σουπερ προσφορα ο ιδιοκτητης για πλυσιμο μονο εξω αλλα χωρις να στο στεγνωσουν, στα μετρα μου δηλαδη! :ugeek:



_________________
Audi A3 1.8 Tfsi Cabrio
Μιχαλης
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 18, 2011 4:13 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 1841
Παράθεση:
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έιχα ξαναδεί σε κάποιο άλλο forum και το είχα ξεχάσει. Τώρα θα το έχω υπόψη μου. Το μόνο που φοβάμαι είναι η πίεση του νερού (υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά;).


Κοιτα στο δικο μου που ειναι καμπριο δεν εχει κανει το παραμικρο και ουτε σταγονα δεν μπαινει μεσα.
Αλλωστε ιδια πιεση βγαζουν και τα πιεστικα οποτε γιατι να φοβασαι για ζημια? Δεν το λεω για να σε πεισω αλλωστε δεν επιθυμω να κανω διαφημιση αλλα το προτεινω αυτο το μαγαζι διοτι ο ιδιοκτητης του ειναι ενας καλος επαγγελματιας που σεβετε τον πελατη του.



_________________
Audi A3 1.8 Tfsi Cabrio
Μιχαλης
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 2:11 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Νοέμ 10, 2010 6:43 pm
Δημοσιεύσεις: 20
Thanks και πάλι skywards.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 24, 2011 9:32 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 1841
Παράθεση:
matheo_nyo
Δημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 3:11 pm
Απάντηση με παράθεση

Thanks και πάλι skywards.


Παρακαλω φιλε μου. :)
Αλλωστε για εμας τους ''περιεργους'' ειναι δυσευρετα τα καλα πλυντηρια οποτε καλο ειναι να ενημερωνουμε ο ενας τον αλλο. ;)



_________________
Audi A3 1.8 Tfsi Cabrio
Μιχαλης
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 24, 2011 10:27 am 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2009 10:25 am
Δημοσιεύσεις: 57
skywards έγραψε:
Οσον αφορα self service δεν γνωριζω ομως ξερω ενα πολυ καλο στην Αργυρουπολη το οποιο ειναι διπλα στο lild και ακριβως απεναντι απο το Pet city.
O τυπος φερνει σαπουνια lustra απο την αμερικη και το πλυντηριο εχει δυνατοτητα να φιλτραρει το νερο τελειως απο τα αλατα κατι που φαινεται αλλωστε στο στεγνωμα.
Αν θες ριξε μια ματια εδω:

http://www.youtube.com/watch?v=34cqwXZepfQ

Αυτο ακριβως το μηχανημα εχει εκει.



Eίστε πολύ τυχεροί.
Το μηχάνημα αυτό είναι η απάντηση στην βούρτσα!
Η πίεση που δείχνει για το ξέπλυμα είναι και χαμηλή μη σας πω σε σχέση με ένα καλό σπιτικό πλυστικό.
Δεν υπάρχει τριβή με οτιδήποτε στο χρώμα και όλα τελειώνουν σε 5 λεπτά.
Το πολύ πολύ αν θές να το στεγνώσουν με ασφάλεια να τους δώσεις την δικιά σου απαλή πετσέτα.
Ή αν είναι να περάσεις κεριά κτλ, παρακάμπτεις το βαρετό σημείο του πλυσίματος και περνάς γρήγορα και χωρίς κόπο στα ακριβά σου προϊόντα κ.ο.κ

Μακάρι να υπήρχε κάτι τέτοιο και στη Βόρεια Ελλάδα (Θεσ/νικη - Καβάλα)!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 24, 2011 4:52 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 1841
Ετσι ειναι οπως τα λες.
Απλα κι εγω μεχρι να το βρω ειχα περασει απο διαφορα.
Οταν πας στο καλυτερο βλεπεις την διαφορα με τα αλλα. :ugeek:
Κριμα που δεν πλενει ο Μιχαλης πλεον αλλιως θα πηγαινα μονο εκει. ;)



_________________
Audi A3 1.8 Tfsi Cabrio
Μιχαλης
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 19, 2012 11:52 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 19, 2012 11:33 pm
Δημοσιεύσεις: 27
Γεια χαρα παιδια...ψαχνω ενα καλο serf service στην θεσσαλονικη ...Ηξερα για το wash park αλλα διαβασα και εδω μεσα για ενα πριν το παρκο νεας ελβετιας οπως και αναφερθει...μπορει καποιος να μου πει ποιο αναλυτικα που ειναι αυτο ? Η διευθυνση εστω σε pm ? Το αμαξι χρειαζεται επειγοντος ενα δυνατο πιεστικο .. να κανει δουλεια και μετα να στεγνωσω και να περασω super resign polish .Δενε χω βαλει ποτε πανω σφουγγαρι ...ουτε αρνακι ...και γενικα δεν εχω σχεδον καθολου αραχνες . Αλλα η πολη ...δεν ενδυκνειται για πλυσιμο ...και τα υπερ της αυλης και του απλετου χωρου για ενασχοληση...δεν υπαρχουν και το αφησα ετσι ...
Ε


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ SELF-SERVICE
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 20, 2012 9:43 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 10:36 am
Δημοσιεύσεις: 2569
thanos.k έγραψε:
Γεια χαρα παιδια...ψαχνω ενα καλο serf service στην θεσσαλονικη ...Ηξερα για το wash park αλλα διαβασα και εδω μεσα για ενα πριν το παρκο νεας ελβετιας οπως και αναφερθει...μπορει καποιος να μου πει ποιο αναλυτικα που ειναι αυτο ? Η διευθυνση εστω σε pm ? Το αμαξι χρειαζεται επειγοντος ενα δυνατο πιεστικο .. να κανει δουλεια και μετα να στεγνωσω και να περασω super resign polish .Δενε χω βαλει ποτε πανω σφουγγαρι ...ουτε αρνακι ...και γενικα δεν εχω σχεδον καθολου αραχνες . Αλλα η πολη ...δεν ενδυκνειται για πλυσιμο ...και τα υπερ της αυλης και του απλετου χωρου για ενασχοληση...δεν υπαρχουν και το αφησα ετσι ...
Ε


Και πως πλένεις ή μήπως το αφήνεις έτσι;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 5 από 15 [ 141 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron