Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 2:30 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 31 από 32 [ 314 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:24 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 29, 2021 7:59 pm
Δημοσιεύσεις: 8
Καλησπέρα, εγώ πριν λίγο καιρό αγόρασα αυτή τη σκούπα: https://www.skroutz.gr/s/5040364/Karcher-WD-3-P.html.
Είναι δυνατή στην αναρρόφηση στερεών και υγρών, με εναλλαγή του σωλήνα μετατρέπεται σε ικανοποιητικό φυσητήρα και έχει επάνω μπρίζα για να συνδέεις εργαλεία που απαιτούν αναρρόφηση (σέγα, τριβείο, κτλ.).


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:51 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2012 8:18 pm
Δημοσιεύσεις: 524
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
Η αλήθεια είναι ότι για αυτό το μηχανάκι VS την τιμή του έχω ακούσει και εγώ καλά πολυ λόγια.( Με παράπονα για τα πλαστικα μέση)

Μόνο έχω έναν ενδιάσμο κατά πόσο χρειάζεται μια τέτοια συσκευή για τον καθαρισμό αυτοκινήτου ΑΝ έχουμε στη κατοχή μας 1-3 ο οχηματα ακόμα και αν είναι σε μέτρια έως ελαφρώς παραμελημένη κατάσταση.

Αν είναι για πάρα πολλά οχήματα η και περιστασιακή επαγγελματική χρήση εκεί τα κριτήρια αλλάζουν. Αλλά για τα δικά μας οχήματα κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται .

Παρόλα αυτά έχω ακούσει και εγώ καλά λόγια ( με μια παραχώρηση στην ποιότητα στα πλαστικά από ότι μου έχουν πει) για περιστασιακή χρήση.

Καλή αρχή

Εχουμε 6 οχηματα στην οικογενεια σε διαφορες καταστασεις. Συν οτι με εχουν φορτωθει κανα 2-3 φιλοι. Θεωρω οτι το αποτελεσμα καθαρισματος με την σκουπα θα ειναι ανωτερο και κυριως ξεκουραστο για μενα. Επισης θα χρησιμοποιηθει και για το σπιτι καναπεδες,χαλια κτλ. Ο μονος ενδοιασμος που εχω ειναι για την αξιοπιστια του συγκεκριμενου μηχανηματος.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:57 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2012 8:18 pm
Δημοσιεύσεις: 524
Theoppnns έγραψε:
Καλησπέρα, εγώ πριν λίγο καιρό αγόρασα αυτή τη σκούπα: https://www.skroutz.gr/s/5040364/Karcher-WD-3-P.html.
Είναι δυνατή στην αναρρόφηση στερεών και υγρών, με εναλλαγή του σωλήνα μετατρέπεται σε ικανοποιητικό φυσητήρα και έχει επάνω μπρίζα για να συνδέεις εργαλεία που απαιτούν αναρρόφηση (σέγα, τριβείο, κτλ.).

Αυτη δυστυχως δεν κανει για το αυτοκινητο να μαζεψει υγρα απο καθισματα και μοκετες.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:57 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Ναι έτσι ακούγεται πιο λογικό αφού θα γίνει μεγάλη πολλαπλή και εκτενης χρηση.

Δυστυχώς προσωπική εμπειρία από τη συσκευή δεν έχω για να σας βοηθήσω περαιτέρω.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:34 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2012 8:18 pm
Δημοσιεύσεις: 524
Η αμεσως επομενη επιλογη ειναι η karcher se4001 αλλα κοστιζει τα διπλα και παραπανω λεφτα. Βεβαια ειναι karcher γνωστη εταιρεια...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 3:05 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 29, 2021 7:59 pm
Δημοσιεύσεις: 8
Εγώ με αυτή καθαρίζω το αυτοκίνητο, για τις μοκέτες τις ψεκάζω πρώτα με APC, τις τρίβω με βούρτσα και στη συνέχεια κάνω αναρρόφηση με τη σκούπα από τις υγρές επιφάνειες. Στη συνέχεια κάνω και ένα πέρασμα με τον αέρα για πιο γρήγορο στέγνωμα.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 3:12 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2012 8:18 pm
Δημοσιεύσεις: 524
Theoppnns έγραψε:
Εγώ με αυτή καθαρίζω το αυτοκίνητο, για τις μοκέτες τις ψεκάζω πρώτα με APC, τις τρίβω με βούρτσα και στη συνέχεια κάνω αναρρόφηση με τη σκούπα από τις υγρές επιφάνειες. Στη συνέχεια κάνω και ένα πέρασμα με τον αέρα για πιο γρήγορο στέγνωμα.

Εχεις το στενο διαφανο στομιο που ειναι για την αναρροφηση υγρων? Με ποιο εξαρτημα ρουφας το υγρο? Γενικα εντυπωσεις σε αυτον τον τομεα απο την σκουπα? Εχει αρκετη δυναμη για την αναρροφηση υγρων?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 16, 2021 5:56 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 29, 2021 7:59 pm
Δημοσιεύσεις: 8
Από άποψη δύναμης είναι αρκετή για αυτοκίνητο, τώρα για στόμιο πήρα έξτρα τους παρακάτω κωδικούς: Karcher 2.863-145.0 & Karcher 2.863-004.0


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 17, 2021 2:02 am 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2012 8:18 pm
Δημοσιεύσεις: 524
Theoppnns έγραψε:
Από άποψη δύναμης είναι αρκετή για αυτοκίνητο, τώρα για στόμιο πήρα έξτρα τους παρακάτω κωδικούς: Karcher 2.863-145.0 & Karcher 2.863-004.0

Να υποθεσω οτι με το πρωτο στομιο κανεις αναρροφηση των υγρων?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα υγρών-στερεών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 17, 2021 11:31 am 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 29, 2021 7:59 pm
Δημοσιεύσεις: 8
andreasg έγραψε:
Να υποθεσω οτι με το πρωτο στομιο κανεις αναρροφηση των υγρων?

Ναι, με το πρώτο κάνω αναρρόφηση. Το δεύτερο το χρησιμοποιώ σε ελάχιστα σημεία, κάτω από τα καθίσματα.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 31 από 32 [ 314 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: