Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 3:38 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 2 [ 14 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Junkman: ολη η αληθεια για τα sealant!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 17, 2012 10:43 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Δεκ 22, 2011 10:26 pm
Δημοσιεύσεις: 1632
Τοποθεσία: Ν.Σμυρνη
Εγω παιδια ειχα sealant το BodyWrap και τωρα εχω ενα combo Blackfire - wetglaze - vantage .
Βλεπω διαφορα στο τελικο αποτελεσμα , αλλα ειμαι σιγουρος πως το βλεπω μονο εγω και καποιος εμπειρος detailer.
Οποτε ειναι θεμα προσωπικης ικανοποιησης και οχι ματαιοδοξιας (εκτος αν εισαι ηλιθιος) :lol:



_________________
Γιαννης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Junkman: ολη η αληθεια για τα sealant!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 18, 2012 2:53 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer

Εγγραφή: Τρί Δεκ 07, 2010 5:08 pm
Δημοσιεύσεις: 1287
camelot έγραψε:
Εγω παιδια ειχα sealant το BodyWrap και τωρα εχω ενα combo Blackfire - wetglaze - vantage .
Βλεπω διαφορα στο τελικο αποτελεσμα , αλλα ειμαι σιγουρος πως το βλεπω μονο εγω και καποιος εμπειρος detailer.
Οποτε ειναι θεμα προσωπικης ικανοποιησης και οχι ματαιοδοξιας (εκτος αν εισαι ηλιθιος) :lol:

Προσπαθω να βρώ το άρθρο και δεν το βρίσκω τοσο καιρό .. Κάπιος εκανε ερωτηση τι lsp εχει στο αυτοκινητο του ,οι απαντήσεις ποικίλεσ και ο καθένας να λεει το μακρύ και το κοντό του με αποτέλεσμα καμια 10 σελίδεσ με δίαφορες απαντησεις .. Η απάντηση ήταν τίποτα ... δεν είχε βάλει τιποτα ήταν μετα απο πλύσιμο


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Junkman: ολη η αληθεια για τα sealant!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 18, 2012 6:25 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Δεκ 22, 2011 10:26 pm
Δημοσιεύσεις: 1632
Τοποθεσία: Ν.Σμυρνη
spiros έγραψε:
camelot έγραψε:
Εγω παιδια ειχα sealant το BodyWrap και τωρα εχω ενα combo Blackfire - wetglaze - vantage .
Βλεπω διαφορα στο τελικο αποτελεσμα , αλλα ειμαι σιγουρος πως το βλεπω μονο εγω και καποιος εμπειρος detailer.
Οποτε ειναι θεμα προσωπικης ικανοποιησης και οχι ματαιοδοξιας (εκτος αν εισαι ηλιθιος) :lol:

Προσπαθω να βρώ το άρθρο και δεν το βρίσκω τοσο καιρό .. Κάπιος εκανε ερωτηση τι lsp εχει στο αυτοκινητο του ,οι απαντήσεις ποικίλεσ και ο καθένας να λεει το μακρύ και το κοντό του με αποτέλεσμα καμια 10 σελίδεσ με δίαφορες απαντησεις .. Η απάντηση ήταν τίποτα ... δεν είχε βάλει τιποτα ήταν μετα απο πλύσιμο


Εδω ειναι δυσκολο να καταλαβεις την διαφορα στο δικο σου αμαξι απο κοντα , ποσο μαλλον απο μια φωτογραφια , ειναι αδυνατο , μονο η φαντασια μπορει να βοηθησει :lol:



_________________
Γιαννης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Junkman: ολη η αληθεια για τα sealant!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 06, 2019 7:22 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Δεν ήξερα παιδια. Που να βάλω αυτή την πληροφορία.και την βάζω εδώ για όποιον ενδιαφέρεται......

Επειδή ξέρω ότι υπάρχουν πάρα πολύ αξιόλογα βίντεο με δοκιμές.προιοντωσ που δειχνουν και μετρήσεις από gu meter

//( Για μένα μια αρκετά...αντικειμενική μέθοδο εκτίμησης της γυαλαδας που προσφέρει ενα προϊόν αν και υπάρχουν πολλοί παραγοντες γιατί όσο και να λέμε....το μάτι του καθενός μας είναι....λίγο υποκειμενικό το τι βλέπει και τι όχι χαχαχ/*)

Τεσπά όταν βλέπετε μετρήσεις από gu.meter να ξέρετε ότι πολύ πολύ χοντρικά το ανθρώπινο μάτι καταλαβαίνει μια μονάδα αύξησης της γυαλαδας αν 3-5 μονάδες στο gu meter.

Δηλαδή χοντρικά αν δούμε ένα κερί να δίνει 10 μονάδες gu το μάτι μας θα δει 2-3 μονάδες/φορές?... περισοτερη γυαλαδα απο.οτι το test panel της δοκιμής



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 2 [ 14 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: