Τώρα είναι Πέμ Μάιος 02, 2024 1:46 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Καθάρισμα και αποκατάσταση σε λαστιχένια πατάκια αυτοκινήτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 19, 2024 11:06 am 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Απρ 19, 2024 10:30 am
Δημοσιεύσεις: 6
Τοποθεσία: Τρίπολη Αρκαδίας
https://www.youtube.com/watch?v=x4zV4nXmYHw
Το Koch-Chemie Green Star GS το χρησιμοποιώ πάνω από 2 χρόνια, υψηλής συμπύκνωσης (εγώ το αναμιγνύω με απιονισμένο νερό σε αραίωση 1:10, σε 1000ml μπουκάλι 90ml green star και 910ml νερό). Ξοδεύοντας 9 ευρώ για τη συσκευασία του 1 λίτρου φτιάχνω 11 λίτρα!!!! καθαριστικό γενικής χρήσης (κόστος λίτρου 0,80€ περίπου) που χρησιμοποιώ παντού, καθάρισμα εσωτερικού και εξωτερικού αυτοκινήτων, για τον καθαρισμό κινητήρων χάρη στην ικανότητα αφαίρεσης βρωμιάς και λαδιού, για τον καθαρισμό των ελαστικών και των ζαντών, και όχι μόνο. Προσοχή στην αραίωση (μπορείτε να ανεβάσετε ή να κατεβάσετε την αναλογία αναλόγως τη βρωμιά) και πριν το χρησιμοποιήσετε δοκιμάστε το σε ένα "τυφλό" σημείο" δοκιμής για να βεβαιωθείτε ότι δεν θα σας δημιουργήσει πρόβλημα
Το Koch-Chemie Gummifix GUF χρησιμοποιώ για πιάνω από ένα χρόνο περίπου, μου έλυσε το πρόβλημα της αποκατάστασης της εμφάνισης στα χειμερινά πλαστικά πατάκια του αυτοκινήτου μου για ένα και μόνο λόγο: κάνει τα πλαστικά να φαίνονται καινούργια ΧΩΡΙΣ να γλιστρούν, πράγμα σημαντικό για την ασφαλή οδήγηση. Επίσης δεν αφήνει γυαλάδα αλλά την εργοστασιακή εμφάνιση και αφή του πλαστικού όταν στεγνώσει (αρκετά γρήγορα, κάτω από λεπτό).
Δεν περιέχει σιλικόνη και αρκούν μερικές σταγόνες σε έναν εφαρμογέα για να καλύψουν όλο το πατάκι. Με ένα μπουκάλι μπορείτε να περάσετε χρόνια και όχι μήνες και ας χρειάζεται να το εφαρμόζεται συχνά και αφού έχετε πλύνει τα πατάκια για να έχετε πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.
Επίσης το χρησιμοποιώ και στα εσωτερικά πλαστικά. Αν θέλετε προστασία εκτός από αποκατάσταση τότε δεν είναι για εσάς αλλά για τα πατάκια δεν νομίζω να βρείτε κάτι καλύτερο, πάντα κατά την δική μου ερασιτεχνική άποψη.



_________________
YouTube channel
-------------------
https://www.youtube.com/channel/UCTg_CujlCrZsLn9j76MFyhw
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron