Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 4:40 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 3 από 4 [ 37 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 30, 2012 4:07 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2012 7:33 pm
Δημοσιεύσεις: 1246
θα το κοιταξω , θα μαζεψω προσφορες και θα αποφασισω..θελω να γινει καλη δουλεια αλλα τωρα 400+ε δεν εχω :/



_________________
Έφη
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 30, 2012 5:53 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Σεπ 12, 2009 6:09 pm
Δημοσιεύσεις: 130
Επειδή είναι άρρωστος με τις "λακκουβιτσες" σαν δεν έχει φύγει χρώμα ο καλύτερος στην Ελλάδα είναι ο Αντρέας από το dentmaster.gr
Με έχει σώσει από πολλές "αϋπνίες" και ψυχσναγκασμους που είχα γιαυτό το θέμα(για μένα η λακκουβιτσα" είναι ότι χειρότερό μπορεί να μου συμβεί".
Απλώς να είσαι τυχερός να βρίσκεται Ελλάδα γιατί αναλαμβάνει μαζικές δουλείες στην κεντρική και βόρεια Ευρώπη λόγω καιρικών φαινόμενων..
Οποίος ενδιαφέρεται να μου στείλει πμ για λεπτομέρειές...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 30, 2012 10:16 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 22, 2011 9:59 am
Δημοσιεύσεις: 41
efoula92 έγραψε:
θα το κοιταξω , θα μαζεψω προσφορες και θα αποφασισω..θελω να γινει καλη δουλεια αλλα τωρα 400+ε δεν εχω :/


Πάντως οι τιμές για απλά γδαρσίματα είναι πολύ χαμηλότερα από 400 (αυτό ήταν το κόστος για ένα σωρό δουειές). Φυσικά κ αν είναι πολλαπλά τα κτυπήματα, σε καπώ κτλ προφανώς πάει παραπάνω.

Για ένα απλό γδάρσιμο σε προφυλακτήρα είναι μόλις 25-30 ευρώ, για ολόκληρο κομμάτι π.χ. φτερό, πόρτα κτλ 60 ευρώ. Κάνεις φυσικά ότι νομίζεις.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 30, 2012 11:06 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2012 7:33 pm
Δημοσιεύσεις: 1246
θα ανεβασω φωτογραφιες του προβληματος..ειναι σε 4 σημεια αλλα τα 2 ειναι πολυ ασχημα..το 1 μπορει να το βγαλω και με swirlx που λεει ο λογος..και το αλλο βασικα ειναι χρωμα απο μια λαμπα στον κηπο που μαζεψα σε μια φαση που βιαζομουν πολυ :oops:



_________________
Έφη
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 12:47 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 10:36 am
Δημοσιεύσεις: 2569
Πήρα και εγώ ένα κουπόνι να δω αν αξίζει η δουλειά του επειδή δεν έχω χρόνο όχι μόνο να ασχοληθώ με touch up αλλά ούτε να πλύνω


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 02, 2012 11:06 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Σεπ 30, 2011 4:07 pm
Δημοσιεύσεις: 1357
Τοποθεσία: Καλαμάτα
ειδα αυτο, δεν ξερω αν εχει 100% επιδιορθωση, αλλα καλο δειχνει...




_________________
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 05, 2012 1:32 pm 
Rotary Master

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 07, 2011 1:04 am
Δημοσιεύσεις: 716
Πολύ ενδιαφέρον ποστ. Γράψτε τις εμπειρίες και τις προτάσεις σας γιατι και εγω δεν προλαβαίνω να μετράω λακουβίτσες απο πόρτες που τυχαία πέφτουν πάνω. Έχω ξενερώσει πολύ.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 05, 2012 2:05 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
Ισχύει. Με την ιδια μεθοδο ειχα φτιάξει μια λακκούβα στο ντεπόζιτο της μηχανής που ειχα.

Ειχε φτιάξει κατα 99% χωρίς να μείνει σημάδι κανένα στο χρώμα.

Για το 1% που έμεινε μου ειχε πει ο άνθρωπος που το έφτιαξε και μαλλον ειχε δικαιο οτι αν προσπαθούσε κι'αλλο
ισως να γινόταν ''καρούμπαλο'' προς τα έξω, ίσως να τραβιόταν παραπάνω προςτα έξω δηλαδη το ντεπόζιτο

Πολύ αποτελεσματική και οικονομική μέθοδος τουλάχιστον απο την εμπειρία που είχα.



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 28, 2013 9:42 am 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 9:11 pm
Δημοσιεύσεις: 720
Πάντως για τον dent master Ανδρέα σε λακκούβες από χαλάζι (σε καινούργια Mercedes που είχε γίνει σαν πορτοκάλι στην δουλειά), είδα πλήρη και άριστη διόρθωση χωρίς καθόλου βάψιμο, αλλά είχαν πάει με την ασφάλεια. Οπότε δεν ξέρω πόσο ακριβός είναι. Επίσης δεν ξέρω τι κάνει από βάψιμο σε γρατσουνιές. Αλλά από λακκούβες πράγματι εντυπωσιακός.
Στον alldentmagic Κερατσίνι που πήγα πριν τέσσερα χρόνια το αυτοκίνητο έγινε καινούργιο και οι τιμές του ήταν με διαφορά οι πιο χαμηλές. Αλλά εκεί είχα κάνει βάψιμο σε γρατσουνιές. Στο μεσοδιάστημα έκτοτε τον έχω συστήσει σε πολλούς από τη δουλειά και ήταν ευχαριστημένοι. Σίγουρα πετυχαίνει ακριβώς το χρώμα, που για τους περισσότερους στην Ελλάδα είναι το άκρως αδύνατο, επίσης δεν φαίνεται η βαφή στα πλαίσια των πάνελς, όπως όταν βλέπεις μια ξαναβαμμένη πόρτα στο πλαίσιο κάτω από το τζάμι, ή γύρω από τα παρμπρίζ. Πιθανά όμως επειδή έχει πολύ δουλειά και είναι φθηνός να μη δίνει τόσο προσοχή στη λεπτομέρεια του detailer. Δηλαδή να σου απομείνει κάπου άχνα και να χρειαστείς να ξαναπάς να σου την βγάλει. Ένας άλλος μου παραπονέθηκε ότι είχε αράχνη το αυτοκίνητο μετά, όμως δεν το πήγε ξανά να του το διορθώσει και ούτε έκανε και τίποτε στη συνέχεια. Γενικά το κλειδί είναι αν έχεις κάποιο παράπονο, να του το ξαναπάς βράδυ (που κόβει ο χαμός) και θα σου το φτιάξει σίγουρα άμεσα ή θα το προγραμματίσει ακόμα και για νέο βάψιμο δωρεάν. Γενικά ακόμα και για εκτίμηση ζημιάς συμφέρει καλύτερα να πας βράδυ, αλλιώς το πρωί θα καθυστερήσεις γιατί γίνεται ο κακός χαμός από την πολυκοσμία και τα πολλά αυτοκίνητα. Πάντως σε ένα μήνα θα ξαναπάω, γιατί μάζεψα γρατσουνιές τώρα πια και γουβαλάκια από το χαλάζι και τη φθηνότερη τιμή με διαφορά την ξαναέδωσε αυτός. Φυσικά και θα σας ξαναενημερώσω.
Βέβαια αυτό που φοβάμαι πάντα στα φανοποιεία, είναι ότι δεν έχουν σταθερότητα. Πχ ο Δήμος από Μοσχάτο ήταν το νούμερο ένα προ 10ετίας. Πήγε φίλος από το φόρουμ και του έκανε την πρώτη φορά ικανοποιητική δουλειά, αν και το χρώμα δεν ήταν ακριβώς. Την δεύτερη και την τρίτη φορά που πήγε, τον απογοήτευσε όμως



_________________
Αντώνης, TOYOTA RAV4
http://i1003.photobucket.com/albums/af1 ... ykop/6.jpg
http://s1003.photobucket.com/albums/af1 ... rent=8.jpg
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Λακουβίτσες τέλος χωρίς βάψιμο χωρίς στόκο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 18, 2013 5:18 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 9:11 pm
Δημοσιεύσεις: 720
Ξαναπηγα στο alldentmagic.com κερατσίνι. Μου το εφτιαξαν πολύ καλά με τοπικες βαφες και έφτιαξε και όλο τον ουρανο από το χαλάζι χωρίς βάψιμο. Εφτιαξα και τα βαθουλώματα στο καπώ, το έβαψα όμως γιατι ειχε πολλά χτυπήματα από πέτρες. Το χρώμα το πέτυχε ακριβώς, ήταν ο πιο φτηνός από όλους και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επίσης το χρώμα του δεν ξεθωριάζει μετά από χρόνια, αφού πριν 5ετιας ειχα κάνει και άλλες τοπικες βαφες. Αν το πάτε και δεν σας αρέσει κάτι, να το ξαναπάτε να το διορθώσει
ΥΓ και φυσικά το ασφάλισα για χαλάζι μην την ξαναπατήσω!



_________________
Αντώνης, TOYOTA RAV4
http://i1003.photobucket.com/albums/af1 ... ykop/6.jpg
http://s1003.photobucket.com/albums/af1 ... rent=8.jpg
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 3 από 4 [ 37 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: