Τώρα είναι Πέμ Μάιος 02, 2024 6:22 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 241 από 241 [ 2405 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 237, 238, 239, 240, 241
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικες Ερωτησεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 28, 2021 8:28 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Αυτό δε γίνεται να το.παρατηρησει κάποιος με το μάτι. Φαίνεται μόνο με μετρήσεις με μηχάνημα σε καινούργια οχήματα ,και επίσης είναι στις Ευρωπαϊκές οδηγίες για μείωση των βαρέων χημικών VOC που υπάρχουν ειδικά μέσα στο βενρνικι σε τρομερές συγκεντρώσεις είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες να τα μειώνουν δραστικά και αυτό έχει επίδραση και στην δύναμη του.
Επίσης φαίνονται πολλά εργοστάσια να τσιγουνευονται απαράδεκτα το βερνίκι σε νέα οχήματα σε διάφορες μάρκες

Ναι δεν υπάρχουν...δυστχως τα vaket pro Ελλάδα χρησιμοποιούσα πολλά υλικά τους πολύ καλά προϊόντα και αχτύπητες τιμές δυστυχώς.

Koch chemie MZR για βαριά χρήση

Αν και θα προτείνα koch chemie pol star νομίζω αρκεί για την απλή χρήση και με το παραπάνω.

Και τα δυο σε πολύ καλή τιμή λίτρου και μεγάλες αραιώσεις από Ελλάδα .



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικες Ερωτησεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 28, 2021 9:07 pm 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Κυρ Σεπ 26, 2010 12:08 am
Δημοσιεύσεις: 52
Φαίνονται σε καλή τιμή θα διαβάσω και τα εγχειρίδια τους. Ευχαριστώ.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικες Ερωτησεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 28, 2021 9:11 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Αν έχετε χρόνο έχω και ένα βίντεο για το.mzr με μια.μικρη παρουσίαση. Για το pol star θα βγάλω σε λίγο καιρό γιατί το δοκιμάζω ακόμα και νομίζω είναι.πιο.... ασφαλές και συγχωρεί τυχόν μη καλό ξεβγαλμαα ,για πιο απλή και όχι τόσο heavy duty χρήση για όλες τισ επιφανείς



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικες Ερωτησεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 28, 2021 9:57 pm 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Κυρ Σεπ 26, 2010 12:08 am
Δημοσιεύσεις: 52
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
Αν έχετε χρόνο έχω και ένα βίντεο για το.mzr με μια.μικρη παρουσίαση. Για το pol star θα βγάλω σε λίγο καιρό γιατί το δοκιμάζω ακόμα και νομίζω είναι.πιο.... ασφαλές και συγχωρεί τυχόν μη καλό ξεβγαλμαα ,για πιο απλή και όχι τόσο heavy duty χρήση για όλες τισ επιφανείς

Θα το κοιτάξω. Πάντως είδα τη γκάμα που έχει η εταιρεία και είναι αρκετά μεγάλη. Για τα σαμπουάν αξίζουν; Θα ήθελα κάποιο που να βγάζει τη βρωμιά αλλά όχι προστασία όσο είναι εφικτό μιας και παρότι σε οικόπεδο το αυτοκίνητο δεν έχει στέγη παρκινγκ προς το παρόν
Χρησιμοποιουσα Παλαιά της sonax το απλο


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικες Ερωτησεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 23, 2021 3:38 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
alexbobos έγραψε:
καλησπερα! ειχα αγορασει το angelwax fast foam! μια μερα λοιπον πηγα στην αποθηκη και ειδα τα ραφια μου γεματα μοβ υγρο σαν λαδι και ξεκινησα να ψαγνω τα λαδια που ειχα που ηταν αρκετα μπουκαλια! υστερα απο καποια ωρα καταλαβα οτι ηταν ο αφρος! λεω οκ αστοχια του μπουκαλιου...αλλοστε οταν χυνετε το πλαστικο δεν ειναι και δυσκολο να μην εγινε τελεια! μεταφερω λοιπον τον αφρο σε ενα αδιο μπουκαλι απο sonax gloss shampoo! σημερα με το που γυρισα απο της διακοπες κοιταω και βλεπω στο ραφι τα ιδια!!! τριπιο το μπουκαλι!! με τον αφρο δεν εχω κανενα προβλημα αλλα σκευτομαι αν τριπαει το μπουκαλι στο χρωμα εχω προβλημα?? τωρα το εβαλα σε αδειο μπουκαλι απο chemical guys all clean , ε αμα τριπισει και το apc......τριποντο!!! δεν εχω θεμα με τον αφρο γιαυτο γραφω εδω και οχι στο χειροτερο προιον!!
Εικόνα

Ψαχνοντας τυχαια για fast foam (ερχόταν καποτε στην ελληνική αγορά και σταματησε;) έπεσα πάνω σε αυτα τα post. To ίδιο έπαθα με τον bilt hamber auto foam που ειχα μεταφερει σε ενα μικρο πλαστικο μπουκαλακι, τρυπησε και χυθηκε, ευτυχως τα ειχα μεσα σε ενα κουβα. Μαλλον ειναι η κατηγορια αυτη προϊόντων που έχουν κατι μέσα που προσβαλει τα πλαστικα. Και μήπως τελικα ειναι ιδια ολα αυτα; :roll:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 241 από 241 [ 2405 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 237, 238, 239, 240, 241

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: