Τώρα είναι Πέμ Μάιος 30, 2024 11:53 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 12, 2012 4:47 am 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 4:12 pm
Δημοσιεύσεις: 44
Τοποθεσία: Birmingham, UK
Γεια σας παιδια ανοιγω αυτο το τοπικ αφου ειμαι τελειως αρχαριος στο detailing και θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη προιοντων.
Να τονισω οτι το αυτοκινητο ειναι λευκο οποτε πιστευω πως καποια προιοντα ειναι ιδανικοτερα για το λευκο για να πετυχουν αυτο το ‘’wet look’’.
Περα απο τα βασικα για ενα απλο πλυσιμο που θα αγορασω θελω να παρω και προιοντα που θα χρησιμοποιουντε ανα καποιο καιρο με σκοπο την προστασια του χρωματος.
Αρχιζω σιγα-σιγα την λιστα και θα ηθελα να μου προτεινετε προιοντα και να με βοηθεισετε σε μια ‘’σωστη αγορα’’!
- Το πρωτο που κοιταω ειναι το foam lance της autobrite μαζι με το Valet Pro pH Neutral Snow Foam. Αυτη πιστευω ειναι μια καλη επιλογη για την προπλυση του αυτοκινητου.
- Το επομενο ειναι το σαμπουαν που σκεφτομαι για το Dodo Juice Born to be Mild που εχω διαβασει καλα πραγματα. Για σφουγγαρι υπαρχουν πολλα αλλα ενα που ειδα προτεινατε σε ενα αλλο τοπικ ειναι αυτο http://shinearama.co.uk/product.php?id=SON-WOOLMITT.
- Για μια καλη πετσετα στεγνωματος καποια Chemical Guys η της Dodo Juice.
-Τωρα στον πηλο δεν εχω ιδεα ποιον θα μπορουσα να παρω αλλα για lubricant εχω διαβασει καλα για το Dodo Juice Born Slippy clay lube

-Μετα σκεφτομαι να προβω στην διαδικασια του glaze και ενα προιον που διαβασα καλα επισης ειναι το Dodo Juice Lime Prime Lite cleaner glaze.

-Για κερια επισης δεν γνωριζω πολλα αλλα εχω διαβασει καλα λογια για τα collinite και το raceglaze Signature 55 Wax.
-Μετα παμε στις ζαντες οπου για τον καθαρισμο τους λεω για το bilberry wheel cleaner η για το iron x. Για την προστασια τους το poorboys wheel sealant. Για τα λαστιχα επισης εχω ακουσει καλα για το Z-16 Perfect Tire Gloss. Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε καποιας βουρτσας για να καθαριζω τις ζαντες και επισης για πινελα για τις λεπτομερειες.
- Για τα τζαμια να επελεγα κατι σαν το rain x?
- Επισης πιστεω πως καποιο APC ειναι must για γενικη χρηση. Τωρα για ποιο απο εσας ακουω αποψεις!
- Για το εσωτερικο θα χρειαζοταν να παρω κατι?
- Για ολα αυτα θα ηθελα να μου πειτε τι applicator pads και πετσετες microfiber χρειαζετε να παρω και ποσα.

Επισης μια ερωτηση ειναι καποια μικρα σημαδια πισσας που υπαρχουν τα αφαιρω με κατι σαν το iron x η με tar remover?

Αυτο που θα ηθελα ειναι να μου προτεινετε προιοντα και να με βαλετε στον “σωστο” δρομο!

Ουφ ελπιζω να μην ξεχασα κατι αλλα εδω θα ειμαστε για οτι αλλη ερωτηση εχω!
Να τονισω οτι μενω αγγλια οποτε θα μπορουσατε να μου πειτε και αλλα site εκτος απο το shinearama και φυσικα αν ξερετε καποιο το οποιο ειναι φτηνο. Εχω δει το cleanyourcar, polishedbliss, i4detailing κτλπ.
Αυτα απο εμενα συγγνωμη αν σας ζαλισα αλλα πραγματικα θελω να αρχισω να ασχολουμαι με το detailing οποτε καταλαβαινετε! :D

Υ.Γ. Να πω οτι καποια απο τα προιοντα ισως να αγοραστουν το Σαββατο αφου θα παω την Autosport International και εχω ακουσει οτι θα εχουν καλες προσφορες σε διαφορα πραγματα!



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:29 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 26, 2011 1:03 pm
Δημοσιεύσεις: 1859
Τοποθεσία: Μελίσσια Αττικής
Καλημέρα φίλε!!! :D
Είναι μεγάλη λίστα αυτά που ζητάς αλλά θα προτείνω κάποια πράγματα.

Για πλύσιμο συνιστώ το dodo born to be mild,γάντι είτε eurow είτε sonus.
Πετσέτα chemical guys wooly mammooth,αν κ σε κάποιους λόγω μεγέθους δεν βολεύει,πάνε σε chemical guys fatty angry.
Πηλό μπορείς να χρησιμοποιήσεις της bilt hamber ο οποίος δουλεύεται με νέρο,δεν χρειάζεσαι λιπαντικό.Τον soft.
Για πίσσες κ σχετικά εγώ πήρα της valet pro tar & glue remover κ είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Πανάκια μικροϊνών πρέπει να έχεις αρκετά καθότι μπορείς να πλύνεις με αυτά σε δύσκολα σημεία,να κάνεις τα χαμηλά,με κάποια ίσως κ να σκουπίζεις κλπ.
APC για το εξωτερικό θα σου πρότεινα της wolf's chemical.
APC για το εσωτερικό το valet pro interior cleaner.
Στις ζάντες εφαρμόζω wolf's chemical wheel cleaner κ κάνει πολύ καλή δουλειά.
Απο κεί κ πέρα για προστασία μπορείς να έχεις μία καθαριστική-γυαλιστική με fillers,νομίζω η dodo που λες έχει,έτσι ώστε να καλύψει τυχόν αράχνη κ μετά να βάλεις το κεράκι σου.
Το raceglaze55 είναι εξαιρετικό!,πανεύκολο στην εφαρμογή-αφαίρεση αν προσέχεις την ποσότητα που χρησιμοποιείς.Μπορείς να πάρεις κ το quick detailer αυτού,το raceglaze clearmist.
Στα εξωτερικά πλαστικά σου κ τσιμούχες σου συνιστώ wolf's chemical black out ενώ στα εσωτερικά το silk milk της ίδιας εταιρείας.
Yπάρχει κ το carpro perl που είναι υδατοδιαλυτό κ μπορείς να το βάλεις κ μέσα κ έξω στα πλαστικά!
Θα χρειαστείς βούρτσες για τις ζάντες,τους θόλους,τα λάστιχα,πολλά πανιά.
Από applicator μπορείς να έχεις για τα λάστιχα http://www.elitecarcare.co.uk/curved-foam-tyre-dressing-applicators-2-pack.php?cPath=64
για το κερί http://www.elitecarcare.co.uk/dodo-juice-supernatural-finger-mitt-single.php?cPath=64 ή http://www.elitecarcare.co.uk/elite-soft-edge-ultrafine-wax-applicators-twin-pack.php?cPath=64 ή γενικά τέτοιου τύπου,στρογγυλά.
Πετσέτα με μακριές ίνες για το quick detail για να μαζέυει τυχόν σκόνες http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=EUR-MTS12
Θα χρειαστείς ένα glass cleaner http://www.waxamomo.co.uk/index.php?app=ecom&ns=prodshow&ref=cgsfwc το οποίο κάνεις κ για μεμβράνες-αν έχεις-όπου μπορείς να το εφαρμόζεις με πετσετάκι waffle http://www.waxamomo.co.uk/index.php?app=ecom&ns=prodshow&ref=cmwwgt
Τέλος αν θες παίρνεις κ ένα αρωματικό για το εσωτερικό http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=INS-AIRFRESH-100ML
Σίγουρα έχω ξεχάσει πολλά αλλά δεν μπορώ να τα γράψω όλα,αν ψάξεις θα βρεις...
Ελπίζω να βοήθησα!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 12, 2012 10:13 am 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Καλημέρα Κώστα,

φαίνεσαι καλά διαβασμένος, άρα η βοήθεια που χρειάζεσαι είναι minimal και περισσότερο ως συμβουλευτική. Λογικά περίπου ξέρεις τι θέλεις, πάρε και τις γνώμες άλλων παιδιών και καταλήγεις.

Σχετικά με τις δικές μου προτάσεις/εμπειρίες μπορείς να δεις παρακάτω:

kostas_tjet έγραψε:
- Το πρωτο που κοιταω ειναι το foam lance της autobrite μαζι με το Valet Pro pH Neutral Snow Foam. Αυτη πιστευω ειναι μια καλη επιλογη για την προπλυση του αυτοκινητου.

Γιατί της Autobrite? Είναι ίδιο με αυτό που δίνει και το Shinearamaστο οποίο έχουμε 8% έκπτωση και έχει πάρα πολύ λίγα μεταφορικά (μόλις £ 3,5)

kostas_tjet έγραψε:
- Το επομενο ειναι το σαμπουαν που σκεφτομαι για το Dodo Juice Born to be Mild που εχω διαβασει καλα πραγματα. Για σφουγγαρι υπαρχουν πολλα αλλα ενα που ειδα προτεινατε σε ενα αλλο τοπικ ειναι αυτο http://shinearama.co.uk/product.php?id=SON-WOOLMITT.


Για Σαμπουάν θα σου προτείνω να κοιτάξεις και το Prima Mystique το οποίο είναι πάρα πολύ καλό ενώ ταυτόχρονα τα 500ml είναι πιο φθηνά από τα 250ml του Dodo. Πολύ καλό και το Dodo αλλά για μένα δεν αξίζει την διαφορά τιμής. Έχει αρκετό hype καθώς είναι αγγλικό προϊόν της πολύ καλής στο Marketing Dodo και γι αυτό θα δεις τους άγγλουρες να πίνουν νερό στο όνομά του.

Σχετικά με το γάντι είναι πολύ καλό αυτό που αναφέρεις, το έχω κι εγώ κι ενώ έχω κι άλλα ακριβότερα γάντια από το Sonus, όπως για παράδειγμα το Dodo SuperNatural, βρίσκω τον εαυτό μου να βολεύομαι και να χρησιμοποιώ πιο συχνά τελικά το Sonus

kostas_tjet έγραψε:
- Για μια καλη πετσετα στεγνωματος καποια Chemical Guys η της Dodo Juice.


Πετσέτες υπάρχουν πολλές, για κάθε τσέπη. Ένα Value For Money είναι η Soft Touch της Dodo. Αν θες να ανέβεις σε απαρροφήτικότητα αλλά ταυτόχρονα και σε χρήματα μπορείς να πας στην Woolly Mammoth της Chemical Guys που έχουν αρκετά παιδιά και είναι ευχαριστημένοι. Εγώ προσωπικά δεν την έχω δει στην πράξη.

kostas_tjet έγραψε:
-Τωρα στον πηλο δεν εχω ιδεα ποιον θα μπορουσα να παρω αλλα για lubricant εχω διαβασει καλα για το Dodo Juice Born Slippy clay lube


Πηλό να πάρεις τον Bit-Hamber που δεν θέλει λιπαντικό καθώς δουλεύεται με σκέτο νερό ενώ είναι και πάρα πολύ καλός.

Άλλος κλασικός και πολύ καλός είναι ο Sonus. Υπάρχει και σε πακέτο με λιπαντικό αν και το Dodo που αναφέρεις είναι πάρα πολύ καλό και συνολικά με τις αναλογίες που παίρνει βγαίνει και οικονομικό

kostas_tjet έγραψε:

-Μετα σκεφτομαι να προβω στην διαδικασια του glaze και ενα προιον που διαβασα καλα επισης ειναι το Dodo Juice Lime Prime Lite cleaner glaze.


Πολύ καλά διάβασες. Πάρα πολύ καλό προϊόν. Αντίστοιχα υπάρχει και το απλό (όχι Lite) που έχει και κάποια abrasives τα οποία αν δουλέψεις αρκετά την αλοιφή μπορούν να σου αφαιρέσουν και κάποια ελαφρυά αράχνη.

Πολύ καλό Glaze/Καθαριστική είναι η Chemical Guys EZ Creme ενώ θα σου έλεγα να λάβεις πολύ σοβαρά υπόψιν σου την φανταστική σε αποτέλεσμα γυαλάδας Prima Amigo

Πάντα παίζει και η κλασική και ΠΑΑΑΑρα πολύ καλή Auto Glym Super Resin Polish που είναι προϊόν All in One, δηλαδή καθαρίζει, καλύπτει αλλά και προστατεύει αν και η προστασία δεν σε νοιάζει και τόσο καθώς θα πας σε κερί μετά.

kostas_tjet έγραψε:
-Για κερια επισης δεν γνωριζω πολλα αλλα εχω διαβασει καλα λογια για τα collinite και το raceglaze Signature 55 Wax.


Καλά κεριά παίζουν πάρα πολλά αλλά όπως θα προσέξεις είναι και τεράστιο το εύρος τιμών που παίζουν.

Και τα 2 που αναφέρεις είναι καλά και θα σου δώσουν και τα 2 και εμφάνιση αλλά και διάρκεια. Θα σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά και στο πακέτο της Auto Glym με το HD Wax αλλά και το FK 1000P που είναι Sealant (συνθετικό κερί) και προσφέρει μεγάλη διάρκεια ενώ στα λευκά όπως το δικό σου δίνει φανταστικό αποτέλεσμα ενώ με αυτό μπορείς να κάνεις και τις ζάντες σου και να έχεις επίσης πολύ καλή διάρκεια. Το poorboys που αναφέρεις δεν έχω διαβάσει να έχει καλή διάρκεια.

kostas_tjet έγραψε:
-Μετα παμε στις ζαντες οπου για τον καθαρισμο τους λεω για το bilberry wheel cleaner η για το iron x. Για την προστασια τους το poorboys wheel sealant. Για τα λαστιχα επισης εχω ακουσει καλα για το Z-16 Perfect Tire Gloss. Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε καποιας βουρτσας για να καθαριζω τις ζαντες και επισης για πινελα για τις λεπτομερειες.


Το Bilberry είναι πολύ καλό. Πάρτο δίχως δισταγμό. Το Ironx που αναφέρεις είναι πιο ειδικό προϊόν και η χρήση του δεν είναι ο εβδομαδιαίος καθαρισμός των ζαντών. Στην πραγματικότητα δεν είναι για καθαρισμό της βρωμιάς αλλά των μεταλλικών επικαθίσεων και μόνο (όπως είναι αυτές των τακακιων των φρένων) από το βερνίκι των ζαντών. Είναι ένα ειδικό προϊόν που για μένα έρχεται μετά από ένα προϊόν καθαρισμού όπως το bilberry.

Το Ζ16 επίσης πάρτο δίχως δεύτερη σκέψη!

kostas_tjet έγραψε:
- Για τα τζαμια να επελεγα κατι σαν το rain x?


Ναι, είναι μια χαρά. Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις από κάποιο Praktiker το αντίστοιχο Rain Clear. Πολύ καλό. Δοκιμασμένο από εμένα και άλλα παιδιά από εδώ και σχετικά φθηνό σαν λύση ενώ είναι ευκολότατο στην εφαρμογή/αφαίρεση, δίνει εξαιρετικό water repellency ενώ η διάρκειά του είναι άνετα 4-5 μήνες. Μπορεί και παραπάνω αλλά εγώ τουλάχιστον στους 5 μήνες ξαναπέρασα.

Πολλοί θα σου προτείνουν και κάποιο Nano όπως το Nanolex. Επίσης καλή λύση, όχι Value For money για εμένα. Για να δουλέψει απόλυτα σωστά όπως θα περιμένει κανείς αγοράζοντάς το θα πρέπει να πάρει και την καθαριστική του που ανεβάζει κάθετα το κόστος απόκτησής του. Αν από την άλλη δεν πάρεις την καθαριστική δεν θα έχεις την διάρκεια που υπόσχεται. Τέλος το απλό Nanolex δεν δουλεύει καλά στα λίγα χιλιόμετρα, πρέπει να κινηθείς με ταχύτητες άνω των 70χλμ.α.ώ πράγμα που συμβαίνει σπάνια.

Για μένα Rain Clear, με 10€ έχεις ένα μπουκάλει 370ml πολύ καλού και ευκολοδούλευτου και αποτελεσματικού προϊόντος.

kostas_tjet έγραψε:
- Επισης πιστεω πως καποιο APC ειναι must για γενικη χρηση. Τωρα για ποιο απο εσας ακουω αποψεις!


Όλα πάνω/κάτω είναι ίδια, πάρε όποιο σου κάνει "κλικ" αν και κατά την άποψή μου δεν είναι must όπως αναφέρεις, καλό είναι όμως να υπάρχει

kostas_tjet έγραψε:
- Για το εσωτερικο θα χρειαζοταν να παρω κατι?


Αν εννοείς για καθαρισμό, το APC που θα πάρεις (αν πάρεις) στις αντίστοιχες αναλογίες με νερό που προτείνονται από τον κατασκευαστή του προϊόντος.

Αν εννοείς Dressing και το matte αποτέλεσμα είναι αυτό που θέλεις, τότε πάρε το Poorboy's World Natural Look Dressing

kostas_tjet έγραψε:
- Για ολα αυτα θα ηθελα να μου πειτε τι applicator pads και πετσετες microfiber χρειαζετε να παρω και ποσα.


Για το κερί και το Glaze σου θα σου πρότεινα τα pads της Bit-Hamber. Είναι παχουλά και σχετικά μικρά ώστε να χωράνε τα περισσότερα pots κεριών χωρίς πρόβλημα ενώ είναι και πολύ ποιοτικά σε σχέση με τα απλά κίτρινα που θα βρεις στο εμπόριο. Εναλλακτικά παίζουν και τα κίτρινα που ανέφερα όπως επίσης και τα κίτρινα της meguiars που παίζουν σε πακέτο των 2. Θα πρότεινα να πάρεις 3-4 να έχεις, ποτέ δεν πάνε χαμένα.

Επίσης αν πάρεις μια καθαριστική όπως η Lime Prime, νομίζω ότι καλύτερα θα την δουλέψεις με ένα pad όπως το Zaino TriFoam από την λευκή του πλευρά που είναι λίγο πιο σκληρή από ότι τα υπόλοιπα pads.

Πετσέτες μην τις λυπηθείς. Εκτός από αυτή του στεγνώματος θα χρειαστείς μερικές για τζάμια, κεριά κτλ.

Για τα τζάμια πάρε μια waffle weave αυτή της Eurow

Για σκούπισμα κεριών έχεις πάρα πολλές επιλογές. Ενδεικτικά παίζει η Eurow, η Fantastic Fur της Dodo, η Supernatural της Dodo που λατρεύω, ενώ τελευταία έχω πάρει 2 Poorboy's Deluxe και είναι ό,τι πιο Value For money καλής buffing πετσέτας έχω πιάσει στα χέρια μου.

Για γενικής χρήσης πετσέτες και σκούπισμα νερών ανάμεσα στις πόρτες κτλ μπορείς να πάρεις κάτι απλό και οικονομικό όπως αυτότο πακέτο της Eurow

kostas_tjet έγραψε:
Να τονισω οτι μενω αγγλια οποτε θα μπορουσατε να μου πειτε και αλλα site εκτος απο το shinearama και φυσικα αν ξερετε καποιο το οποιο ειναι φτηνο. Εχω δει το cleanyourcar, polishedbliss, i4detailing κτλπ.


Με συγχωρείς αλλά μόλις το διάβασα και ό,τι σου έχω βάλει είναι από Shinearama. Παρόλα αυτά ρίξε μια ματιά παντού. Πάρε και τις γνώμες και των άλλων παιδιών που έχουν δοκιμάσει αρκετά προϊόντα.

Επιτέλους τελείωσα, πρέπει να είναι το μεγαλύτερο post που έχω κάνει εδώ μέσα :P


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 12, 2012 11:08 am 
Rotary Master

Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2011 9:38 pm
Δημοσιεύσεις: 740
Οντως ειναι!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 12, 2012 11:11 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2011 12:52 am
Δημοσιεύσεις: 4848
Τοποθεσία: Κομοτηνη
Συμφωνω σε ολα μαζι σας παιδια... απλα εγω θα επαιρνα τον πηλο της zaino! Απο τοτε που το χρησιμοποιησα δεν τον αλλαζω με κανεναν...Επισης θα του προτεινα να παρει ενα Z2 που πραγματικα δινει αποτελεσμα καλυτερο απο οτιδηποτε (εχει και μεγαλη διαρκεια)!!!



_________________
Αλεξης
Scirocco !!!!
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 12, 2012 4:20 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 4:12 pm
Δημοσιεύσεις: 44
Τοποθεσία: Birmingham, UK
GiannisM και insigner το να πω απλα ενα ευχαριστω για τις απαντησεις σας δεν ειναι αρκετα πιστευω! :D
Ειναι πολυ συμαντικο που βλεπω ατομα να ειναι προθυμοι να βοηθησουν τους αρχαριους!
Το εκτιμαω πολυ παιδες! :D
Τωρα θα μελετησω τις απαντησεις σας και θα απαντησω με νεοτερες σκεψεις.
Καθε αποψη η προταση καλοδεχουμενη ειναι. ;)
Και παλι thanks guys!



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχαριος στο detailing
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 13, 2012 9:56 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 10:36 am
Δημοσιεύσεις: 2569
Τα παιδιά τα είπαν όλα παραπάνω.
Αυτό που θα σου πω είναι ότι στο shinearama έχουμε 8% έκπτωση και αν αποφασίσεις να πάρεις κάτι απο waxamono έχω να σου δώσω κωδικό για 5% για ι4detailing 7.5% και 10% για bilt hamber.
Αφού μένεις Αγγλία είναι ευκολότερο αφού τα περισσότερα μαγαζία εκεί έχουν free shipping για πάνω απο συγκεκριμένα ποσά οπότε δεν είναι ανάγκη να τα πάρεις μαζεμένα.
Αν θέλεις στείλε μου να σου πω τους κωδικούς

Και στο dw υπάρχουν κωδικοί


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: