Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 5:18 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 3 [ 23 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 06, 2015 8:37 am 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 17, 2014 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 62
Επειδή δε βρίσκω πηλό της Bilt Hamber αυτη τη στιγμή, μιας και ο autostar που πήρα τηλέφωνο έχει μόνο το σκληρό και ο dazzle λείπει διακοπές ,μπορώ να περάσω την επόμενη βδομάδα το Autoglym SRP και μετα το collinite 945 που έχω ήδη στα χέρια μου χωρίς τη χρήση πηλού?Κατανοώ οτι με το πηλό θα έκανα πιο ολοκληρωμένη δουλειά αλλα μιας και θα έχω χρόνο μέχρι να προμηθευτώ το πηλό, θα γίνει τίποτα?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 06, 2015 12:14 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2015 3:15 pm
Δημοσιεύσεις: 35
Το τελευταιο πηλο το πηρα εγω απο autostar.χεχε.νομιζω πως ειναι καλυτερα να περιμενεις πηλο.να ειναι σωστα προετοιμασμενη η επιφανεια


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 06, 2015 1:53 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2014 9:00 am
Δημοσιεύσεις: 306
Παρε εναν πηλο meguiars που εχει ενα ιντερνετικο μαγαζι που παιρνω εγω τα meguiars..
Ramtuning.gr



_________________
Mike Phillips : "Find something you like and use it often"
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 07, 2015 8:19 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
19€ τα 50gr;;; Πλάκα κάνετε!



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 07, 2015 11:41 am 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2015 5:22 pm
Δημοσιεύσεις: 54
Δημήτριος έγραψε:
19€ τα 50gr;;; Πλάκα κάνετε!


Και νομίζω αυτός δεν έχει και υγρό για να χρησιμοποιήσεις και ο κατασκευαστής δεν λέει και να χρησιμοποιείς νερό ή κάτι άλλο αλλά το δικό του το quick detailer. Υπάρχει κάποιος λόγος που είναι τόσο ακριβός; Είναι τόσο καλός που δικαιολογεί την μεγάλη του τιμή;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 07, 2015 12:07 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Είναι πολύ καλός αλλά όχι σε αυτά τα χρήματα. Βέβαια, μέσα στην ανάγκη, κάποιος μπορεί να τον αγοράσει.

Για λιπαντικό, μπορείς να χρησιμοποιήσεις σαμπουανόνερο αλλά μετά θέλει ξανά πλύσιμο.



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 08, 2015 2:31 am 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2014 9:00 am
Δημοσιεύσεις: 306
Επειδη δεν βρισκεις αλλου στο ειπα και επειδη εισαγωγες δεν πολυγινονται..
Εγω ειχα παρει σαν πρωτο μου πηλο τον zaino επειδη ηταν καλοκαιρι και δεν υπηρχε πουθενα bilt hamber και ολοι θα φερνανε 5-6 μηνες μετα..
Τον πληρωσα παραπανω αλλα περασα πηλο το αμαξι μου και μετα το αποτελεσμα δεν τα ξανασκεφτηκα τα λεφτα ειδικα αργοτερα που ειχαν τελειωσει και οι zaino και ψαχνανε ολοι σαν τρελοι..
Δυστυχως η κατασταση στην Ελλαδα με την αγορα τετοιων προιοντων ειναι λιγο περιεργη..



_________________
Mike Phillips : "Find something you like and use it often"
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 04, 2015 6:47 am 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
tzo έγραψε:
Απο την αλλη το να ζηταει καποιος 400 ευρω για μια τετοια(ολοκληρωμενη) δουλεια το θεωρω υπερβολικο ποσο στην εποχη μας.
Και καταληγω οτι αν ειναι να δωσω τοσα χρηματα μαλλον θα πρεπει να βρω αλοιφαδορο κ ολα τα λοιπα υλικα ωστε να το κανω μονος μου.

Είναι όντως πολλά για την εποχή μας. Αν δεν σου περισσεύουν μην τα δίνεις. Περίμενε να δούμε αποτέλεσμα με τον πρώτη φορά αριστερά Αλέξη.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 25, 2016 1:21 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2016 2:39 am
Δημοσιεύσεις: 10
Παιδια εχω και εγω το ιδιο προβλημα blit hamber soft πουθενα αφαντος σε κανενα μαγαζι... Και επειδη μεσα στην βδομαδα έρχονται ολα τα πραγματα και θελω να κατσω να ασχοληθω με το αμαξι τι να κανω που να βρω πηλο; γνωριζεται καποιο μαγαζι με soft;

Και αν στην τελικη δεν βρω να περασω καθαριστικη και power lock και κερι χωρις πηλο; το αμαξι ειναι καινουργιο μιας βδομαδας το ξερω μπορει να υπαρχουν επικαθησεις απο πριν αλλα αν δεν βρω τι να κανω;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρειαζεται οποσδηποτε πηλος?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 25, 2016 1:57 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 11, 2014 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 111
alex2468 έγραψε:
Παιδια εχω και εγω το ιδιο προβλημα blit hamber soft πουθενα αφαντος σε κανενα μαγαζι... Και επειδη μεσα στην βδομαδα έρχονται ολα τα πραγματα και θελω να κατσω να ασχοληθω με το αμαξι τι να κανω που να βρω πηλο; γνωριζεται καποιο μαγαζι με soft;

Και αν στην τελικη δεν βρω να περασω καθαριστικη και power lock και κερι χωρις πηλο; το αμαξι ειναι καινουργιο μιας βδομαδας το ξερω μπορει να υπαρχουν επικαθησεις απο πριν αλλα αν δεν βρω τι να κανω;


Μπορεις,εννοειται αλλα θα κανεις μιση δουλεια.Ειναι κριμα να αφιερωσεις τοσο κοπο και χρονο και να μην παρεις το καλυτερο απο αυτο που θα μπορουσες να κανεις.

Beeh there,done that.Μιλωντας παντα απο την σκοπια ενος χομπιστα με μηδαμινη εμπειρια.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 3 [ 23 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron