Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 4:35 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 13 από 13 [ 125 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To Σωστό Detailing Βήμα προς Βήμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 22, 2021 12:55 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
Τα τζάμια με τι τα κάνουμε; Με quick detailer? Με bsd? Το xrain που έχει καλές υδροφοβικες ιδιότητες κάνει λέει τους υαλοκαθαριστηρες να "πηδανε". Σκοπός είναι να είναι και smooth.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To Σωστό Detailing Βήμα προς Βήμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 28, 2021 12:38 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
Παράθεση:
Ζάντες

Έχω παρει ενα καθαριστικό ζαντών, Feral νομιζω, αλλα οι μπροστινες ζάντες δεν καθαρίζουν. Είναι μαύρες και μένει μια ασπριλα μεσα, τις περναω με πανακι mf για να μη βαλω το γαντι, τις ψεκαζω πολλες φορες αλλα μόλις στεγνωσουν μενει παλι η ασπριλα. Δεν ξερω γιατι συμβαινει στις μπροστα ρόδες, ισως επειδη ειναι μεγαλυτερα τα δισκοφρενα; Είναι 3 μηνων, δεν εχουν τη βρωμα του αιωνα, αλλα μενει. Έχω παρει το Roton pro, θα ειναι τετοια η βρωμια που θα τη βγαλει ή να ειναι αλλης φυσεως;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To Σωστό Detailing Βήμα προς Βήμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 29, 2021 7:46 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 10:59 am
Δημοσιεύσεις: 274
flowin_through έγραψε:
Παράθεση:
Ζάντες

Έχω παρει ενα καθαριστικό ζαντών, Feral νομιζω, αλλα οι μπροστινες ζάντες δεν καθαρίζουν. Είναι μαύρες και μένει μια ασπριλα μεσα, τις περναω με πανακι mf για να μη βαλω το γαντι, τις ψεκαζω πολλες φορες αλλα μόλις στεγνωσουν μενει παλι η ασπριλα. Δεν ξερω γιατι συμβαινει στις μπροστα ρόδες, ισως επειδη ειναι μεγαλυτερα τα δισκοφρενα; Είναι 3 μηνων, δεν εχουν τη βρωμα του αιωνα, αλλα μενει. Έχω παρει το Roton pro, θα ειναι τετοια η βρωμια που θα τη βγαλει ή να ειναι αλλης φυσεως;


Tι εννοείς μένει ασπρίλα; Eίναι κατάλληλο το καθαριστικό για μαύρες ζάντες, το έψαξες;
Από Feral, είχα κάποτε ένα γυαλιστικό ελαστικών, δεν έμεινα ευχαριστημένος.



_________________
[img]https://imagehost.com.au//avPE4[/img]
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To Σωστό Detailing Βήμα προς Βήμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 29, 2021 8:59 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Η ασπριλα που βλέπεις πιθανότητα είναι υπολείμματα που δεν βγάζεις σωστά από το καθαριστικό . Απο το φόβο ίσως της επαφής να μην το απομακρύνεις σωστά. Δες σύντομα ίσως σε κάποιο επάγγελματια τη φύση της βλάβης για να μη γίνει μη αναστρέψιμη πιθανο μονιμο stain στο βερνίκι της ζάντας. Το χρώμα της δεν έχει σημασία εφόσον είναι εργοστασιακή και άρα έχει βερνίκι.

Το roton pro βγάζει τα ρινίσματα σιδήρου απ' τα φρένα. Επίσης από εδώ μακρυά δε.μπορει κάνεις να σου πει τι ρύπους έχετε εσείς εκεί και πως θα βγουν η τι άλλο συμβαίνει.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To Σωστό Detailing Βήμα προς Βήμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 29, 2021 9:27 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
Δεν έχω δει αν τυχόν δεν ενδείκνυται για μαύρες ζάντες, θα το δω αύριο. Επίσης δεν το πρόσεξα καλά στον ήλιο είναι η αλήθεια από τη στιγμή που το έπλυνα, οπότε θα επανέλθω. Ίσως όντως έχει να κάνει με το ξέβγαλμα, γιατί δεν επεμεινα στη ζάντα, καθότι δεν είχα άπλετο νερό στη διάθεσή μου και επίσης στο πρόσωπο της ζάντας δεν υπάρχει πρόβλημα, οπότε θέλω να πιστεύω δεν έχει να κάνει με το χρώμα ή με μόνιμη βλάβη.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 13 από 13 [ 125 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: