Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 9:49 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 4 [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2020 8:02 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Παιδιά να.θυμησω ότι όσοι έχετε ξεμείνει η θα ξεμείνετε από αντισηπτικό αυτές τις μέρες , η θέλετε να προνοησετε

Η ipa είναι το βασικό συστατικό νοσοκομειακών αντισηπτικών .

Το 99% φτιάχνονται είτε από αιθυλική αλκοόλη καθαρό οινόπνευμα δηλαδή είτε από ισοπροπυλική .
Τα εμπορικά σκευάσματα συνήθως περιέχουν και κάποιες φενολες και κάποια καλλυντικά στοιχεία για το δέρμα ,αλλά τέτοιες ώρες τέτοια λόγια.....αν έχετε ipa έχετε αντισηπτικό .

2-3 μέρη ipa ανάλογα τους βαθμούς που έχετε , και βρασμένο νερό και ότι καλυντικο έχετε για το δέρμα μέσα η λίγο χαμομιλι ξέρω γιατί γλυκερίνη χλωμό να βρείτε.

Αυτά......τι να πω καλά κουράγια.



Είδατε τώρα .....δε μαρεσε εμένα η ipa και μαρεσαν τα solvent preps .....ορίστε που τη χρειάστηκα....

Βλακ .....όχι...balck χιούμορ....φιλιά σε.ολους



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 21, 2020 12:53 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Update δε θυμάμαι αν το είχα γράψει
Αγαπημένα μου paint preps solvent based από Ελληνική αγορά
Ελληνικό Hb boddy 770 antisil (aerosol και κανονική έκδοση) 5-7 ευρώ

Koch chemie FW συσκευασία λίτρο 8-9 ευρώ κάπου εκεί έχει.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 23, 2020 1:17 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
ακομα πιο ασφαλης πυλος.........................
παιδια θα ηθελα να αναφερθω σε ενα κλεμενο.......απο αλλον.....tip που διαβασα , και το χρησημοπιοιω οταν ενα αυτοκινητο εχει πολλα χρονια να περαστει πυλο η ακομα και αν δεν εχει περαστει ποτε και εχουν περασει αρκλετα χρονια.
Δεν ειναι δικια μου ιδεα, αλλα το δοκιμασα ειδα οτι λειτουργεια και το κανω ανα περιπτωση.
Βοηθαει ακομα και ειδικα τα απιδια που φοβουνται τον πυλο να κανει τη διδικασια λιγο πιο ασφαλη.....οσο γινεται.
Ξερουμε ηδη 2 πολυ βασικα πραγματα που ΑΝ εχουμε τη δυνατοτητα να κανουμε ηδη μειωνουν κατα το δυνατον τισ επικαθησεις που θα κλιθουμε να...ξυσουμε με τον πυλο απ τηνη επιφανεια του βερνικιου
1. πλυσημο με δυνατο σαπουνι τη δεδομενη στιγμη
2. fallout remover
απο αυτα τα δυο ηδη θα εχουμε βγαλει αρκετα απο το απνελ πριν προχωρησουμε στο πυλο

θελω λοιπον να προτρεινω και ενα 3 σταδιο.............οχι σαν........3ο με τη σειρα αλλα σαν εναλλακτικο...η επιπλεον αναλογα τι θελει καν κανει κανεισ και ποσο χρονο να διαθεσει.

μπορειτε ΠΡΙΝ τον πυλο να περασετε με paint prep(παλι θα πω οτι η προσωπικη μου επιλογη ειναι solvent based) το βερνικι μια γρηγορη εφαρμογη σαν detail spray .δηλαδη χεκασμα λιγα δευτερολεπτα και μετα σκουπισμα .λογικα δε θα σας παρει πολυ χρονο.

Εχω δει σημαντικη μειωση σε καποιες επικαθησεις σε πολυ πολυ πολυ ταιπωρημενα αμαξι α κανοντασ αυτη τη διαδικασια η οποια οδηγησε και στην μειωση κατα πολυ του χρονου που περνουσα μετα στο πανελο με το πυλο κανοντασ γενικα τη διαδικασια καπωσ πιο ασφαλη ειδικα σε αυτοκινητα με ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες επικαθησεις...............

ελπθιζω να βοηθησει αυτο καποια παιδια......................καλη συνεχεια



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 27, 2020 4:10 am 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2020 1:39 pm
Δημοσιεύσεις: 38
Aν και είμαι υπέρ των δυναμικών περιποιήσεων του αυτοκινήτου στον καθαρισμό του χρώματος δεν θα προτιμούσα το Antisil 770. Αυτό το προιόν είναι για μπογιατζήδες αυτοκινήτων που για να είναι σίγουροι πως δεν έχουν περαστεί στο βερνίκι προιόντα που περιέχουν σιλικόνη χρησιμοποιούν σαν το Antisil 770 καθαριστικά. Το θεωρώ κατάλληλο για αυτή την διαδικασία. Κανένας βαφέας αυτοκινήτων δεν θέλει να του μείνει σιλικόνη γιατί μετά θα δημιουργηθούν κάτι σαν λεκέδες στην καινούργια βαφή.
Το K2 και οικονομικό και μάλλον κάνει την δουλειά του. To δυνατό σαμπουάν με 10+ ph θα μειώσει το trafic film. Νομίζω όμως πως καλό είναι κάποιο citrus prewash προιόν ή το bilt hamber surfex hd θα δώσουν καλύτερο αποτέλεσμα. Αν κάποιος έχει πλυστικό μπορεί να χρησιμοποιήσει το Bilt Hamber Auto Foam. Διαβάζω τα καλύτερα.
Πηλός = ελαφριές γρατσουνιές. Δεν γίνεται να βγει από τον πόρο του βερνικιού οτιδήποτε, χωρίς να γίνει λεπτή γρατσουνιά για αυτό και χρειάζεται μετά μπράτσα για εφαρμογή λεπτής αλοιφή ή αλοιφαδόρος με λεπτή αλοιφή.
Υπάρχουν και αλοιφές paint remover με abrasives που τις προτιμώ γιατί για εμένα καθαρίζουν καλύτερα το βερνίκι. Η IPA περισσότερο νομίζω πως βοηθάει για την λαδίλα που αφήνει μία αλοιφή γυαλίσματος. Όμως η IPA θέλει προσοχή γιατί μπορεί να χαράξει το βερνίκι.
Το ερώτημα που τίθεται είναι. Αν κάποιος ακολουθήσει αυτά τα βήματα, το sealant που είναι απαιτητικό στην προετοιμασία του χρώματος, πόσο καιρό περισσότερο θα κρατήσει; Ας πούμε PNS της SONAX, που θεωρητικά είναι για 6 μήνες. Θα κρατήσει τόσους μήνες αν γίνει καλή προετοιμασία;
Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Γιατί στη διατήρηση ενός sealant ή ενός wax, ρόλο παίζουν και οι συνθήκες στις οποίες εκτίθεται το αυτοκίνητο. Είναι σε πυλωτή, σε κλειστό γκαράζ, σε δρόμο με πολλή κίνηση και καυσαέρια; Το Fusco κάπου διάβασα ερώτηση σχετικά με το προιόν αυτό. Αν κρατάει έστω αντί για 12 μήνες, 10 μήνες, για να τελειώσει η συσκευασία θα χρειαστούν χρόνια. Επίσης μάλλον έχει ptfe και δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα στο να δέσουν καλά όλα τα spray sealant.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 27, 2020 8:56 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Το surfex hd δεν είναι ισχυρό σαμπουάν είναι ισχυρό degreaser που.καποιοι χρησημοποιουν ως pre treat σε τρομερά βρώμικα οχήματα κυρίως στα χαμηλά πάνελ σε σπάνιες.περιπτωσεις. Είναι τελείως άλλο προϊόν σε σχέση με κάποιο pre wash όπως της ίδιας εταιρίας το autofoam . Θέλει τρομερή προσοχή η χρήση οποιουδήποτε degreaser στο βερνίκι.Δεν είναι καλό για το βενρικι μπάνια με ph 13 degreasers.
Είναι τελείως άλλο προιον. Ανεξάρτητου μάρκας.
Η ipa μόνη της δεν χαραζει το βενρικι υγρό είναι, θα χαράξει το βερνικι μια κακη πετσέτα εφαρμογής η βρώμικη πετσέτα ..η ΙPA βοηθάει μια κακη πετσέτα να κάνει ζημιά γιατί ως αλκοόλη εξατμίζεται πολύ γρήγορα και έχει ελάχιστη λίπανση .
Θα κρατήσει το sealant περισσότερο σε σύγκριση με μια.μη προετοιμασμένη επιφάνεια. Το ποσό πιο πολύ φυσικά κανεισ δε ξέρει.
Όμως ο καθαρισμός δεν γίνεται.μονοβγια να κατσει καλά μια προστασία επάνω αλλά για να απαλλαξουμε το βερνίκι από τα εξαιρετικά διαβρωτικά στοιχεία τα οποία έχουν καθησιε επάνω του και είναι πολύ επικίνδυνα για την υγεία του απο οποιοδήποτε marring προκληθεί. Που έτσι Κία λλιωσ θα προκληθεί αν δεν κάνουμε σωστή προετοιμασία.καταβτη διάρκεια του κερωματως τρίβοντας.με τα applicator τις επικαθήσεις πάνω στο βενρικι.

Σωστή η παρατήρηση για τομποσο προϊόν έχουν μέσα οι συσκευασίες....οι οποίες συνήθως.<<λήγουν>> μετά από 2-5 χρόνια από την.παραγωγη η πολύ πιο σύντομα σε κακές συνθήκες φυλαξης



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 28, 2020 12:11 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2020 1:39 pm
Δημοσιεύσεις: 38
Διαφορετικά τα βλέπει και η Bilt Hamber και όσοι συζητούν σε φόρουμς του εξωτερικού.
"Hello. I have the Bilt Hamber Surfex HD. May i use it before i wash my car as pre wash? I want to use it and in light dirt in my car paint on the hood, roof, doors. But i do not want to make damage to the car paint.
If i can use it as i describe what dilution ratios to use? For light dirt in the paint and for heavy dirt.
In my tires and the rims with 10% dilution rate i had excellent results.

Good afternoon,
Many thanks for the email and I suggest that 5% would be very useful for this application.
Kind regards,
Pete Hamber
"

Για να σε βοηθήσω περισσότερο γιατί το έψαξα πριν το αγοράσω δες την πρώτη σελίδα. Απαντάει η Bilt Hamber
https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=376044


Τελευταία επεξεργασία από Alexandrosanton και Κυρ Ιουν 28, 2020 12:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 28, 2020 12:19 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2020 1:39 pm
Δημοσιεύσεις: 38
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
1.ΠΛΥΣΙΜΟ
Σε αυτο το σταδιο επειδη ειναι η βαση θελω λιγο να δωσετε προσοχη, το πλυσιμο που γινεται κατα τη διαδικασια της επανατοποθετησης απ την αρχη προστασιας , πρεπει να ειναι ενα βαθυ-ισχυρο πλυσιμο για να φυγει απο το πανελ οσο το δυνατον περισοτερη βρωμια, καυσαερια, traffic film, grease οτι ειναι δυνατον να φυγουμε. Εδω πρεπει να χρησημοπιησουμε το πιο ισχυρο σαπουνι που εχουμε ,οχι αυτο της τακτικης συντηρισης, και οσο μπορουμε ΧΩΡΙΣ gloss agents, conditioners και αλλα τετοια ομορφα, θελουμε το σαπουνι να ειναι ισχυρο και να μην αφηνει απολυτωσ τιποτα επανω στο πανελ απο polymers κ.τ.λ
γενικα ενα σαπουνι ph10+ ειναι ιδανικο για αυτη την εφαρμογη

2. PAINT PREP οπωσδηποτε μετα απο το πλυσιμο πρεπει το πανελ να περαστει με καποιο προιον pait prepare, προιοντα αυτη τησ κατηγοριας θα πρπει να περαστουν απο τα πανελ για να μπορεσουν να σηκωσουν οτι....τουρτα ..εχουμε φτιαξει τους περασμενουσ μηνεσ επανω στο βερνικι, απο κερια, sealants, qd, και σαπουνια με conditioners ολα αυτα πρπει να σιγουρευτουμε οτι θα πεταχτουν και θα φυγουν εξω απ το πανελ ωστε αυτο να ειναι καθαρο και να δωσει την μεγαλυτερη πιθανοτητα στην προστασια μας να δεσει επανω
(οχι το προηγουμενο σταδιο με ισχυρο σαπουνι δεν αρκει για να φυγουν τα σημερινα πανισχυρα κερια που χρησημοπιυμε ολοι μας, μπορει να τα αδυνατισουν αλλα δε μπορουν να μας υποσχεθουν οτι θα τα πεταξουν εξω, ειναι πολυ ισχυρα τα συγχρονα κερια να φοβηθουν το ph10 σαπουνακι μας για ενα πλυσιμο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)


Κάπου σε "χάνω". Στο ένα post συμβουλεύεις να χρησιμοποιήσει κάποιος σαμπουάν με πάνω από ph10 και τώρα λες να μην κάνει κάποιος "μπάνιο" το αυτοκίνητο με το SurfexHD γιατί είναι στα ph13.
Δεν σε καταλαβαίνω :?:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 28, 2020 1:01 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Γαιτι μπερδεύεσαι Το ένα είναι σαμπουάν το άλλο είναι degreaser είναι τελείως διαφορετικά πράγματα. Ακόμα και το ιδιο ph να είχαν δε θα είχαν απολύτως καμία σχέση μεταξύ τους σαν υλικά. Από τη σύσταση έως τη συμπεριφορά έως τα πάντα.

Επίσης και τα ίδια να συγκρίναμε πχ σαμπουάν με σαμπουάν η degreaser με degreaser η μονάδα ph είναι λογαριθμική οπότε μια μονάδα διάφορα είναι 10πλασια διαφορά.

Όπως....το λεμόνι είναι όξινο ph...αλλα και το megs wheel brightner για ζάντες είναι όξινο με το ίδιο ph.....αλλα.οι ζάντες δε καθαρίζουν με λεμόνι...ούτε βάζεις στη μπριζόλα wheel brightnerr χαχαχαχχαχαχαχαχαα....χιουμορακι.....αποτυχημένο.

Στο υποκείμενο ...οποιαδήποτε χρήση degreaser στο βερνίκι θέλει άπειρη προσοχή ,Μπόρει να στεγνώσει επάνω σε χρόνο dt και να κάνει ζημιά, δεν προσφέρει λίπανση καθόλου, πρέπει να χρησιμοποιείτε συντηριτικα σε συγκεκριμένα σενάρια και υπό κατάλληλες αραιώσεις ΑΝ χρησημοποιηθει.Συνηθωσ στα χαμηλά πάνελ για να σπάσει κάποια βρωμιά η φιλμ και πάντα από πάνω κανονικό σαπούνι για ουδετεροποιηση μην αφήσει κάνα υπολλειμα και τρέχουμε.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 28, 2020 8:11 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2020 1:39 pm
Δημοσιεύσεις: 38
Στα όσα αναφέρεις Μάρκο για degreasers συμφωνώ. Το Surfex δεν ξέρω αν μπορεί (αν και για εμένα είναι) να θεωρηθεί degreaser γιατί αναφέρεται και για το εσωτερικό του αυτοκινήτου και από την περιγραφή, δίνει την εντύπωση APC.
Δεν χρειάζεται να έχει λίπανση το Surfex HD κατά την άποψή μου πάντα. Για ψέκασμα και ξέπλυμα είναι με νερό....
Σαμπουάν με 10+ ποιο είναι (δεν έχω βρει κάποιο τόσο δυνατό σε Ελλάδα ή από τα γνωστά Γερμανικά eshops για car detailing);
Συνήθως από όσο ξέρω σαμπουάν με μεγάλο Ph χάνουν σε λιπαντικότητα. Μόνον η Karcher αν θυμάμαι φτάνει στον αφρό της τα ph12 αλλά είναι για πρόπλυση με αφρό. Αν το χρησιμοποιήσεις για πλύσιμο με κουβά δεν νομίζω να έχει λιπαντικότητα. Μπορεί όμως κάποιος αν θέλει να boostάρει το σαμπουάν του, να ρίξει μέσα στον κουβά με σαμπουάν το Bug & Tar Heavy Duty Car Wash Shampoo - Chemical Guys Car Care
https://www.youtube.com/watch?v=K73GT294QYQ
Δεν ξέρω αν τα ίδια αποτελέσματα υπάρχουν αν βάλω στον Mr Pink και ένα καπάκι από το υγρό της Karcher για αφρό ώστε να έχω τα Ph της Karcher και την λιπαντικότητα του MrPink. Νομίζω όμως ότι δεν θα γίνει γιατί το 9άρι (αν θυμάμαι) ph του Mr Pink θα κατεβάσει το 12άρι της Karcher.
Για να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Εγώ το χρησιμοποιήσα σε καπό και προφηλακτήρα μπροστινό μιας και είχα και στα δύο μέρη μυγάκια. Το μείγμα ήταν 1%. Ξέρω πως τέτοια προιόντα θέλουν πολύ προσοχή στον τομέα του στεγνώματος.
Δεν κάθομαι με χρονόμετρο να περιμένω 2 ή 3 ή 10 λεπτά. Είμαι καρφωμένος στο σημείο που ψεκάζω για να μην μου στεγνώσει η μίξη. Μπορεί και ένα λεπτό να το αφήσω και να το ξεπλύνω. Καλύτερα θεωρώ πως είναι από το να μην το χρησιμοποιούσα καθόλου.
Φιλική είναι η κουβέντα. Μην θεωρηθεί το ύφος μου επιθετικό!! Είναι γραπτός ο λόγος και μπορεί να γίνει καμιά παρεξήγηση
:crws:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαδικασια επανακερωσης guide
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 28, 2020 8:20 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Είναι λεπτή η γραμμή ανάμεσα στα apc\ degreasers πχ η megs εχει ξεχωριστα προϊόντα για κάθε κατηγορία. Το surfex μπορεί να θεωρηθεί degreaser σε.μικρες αραιώσεις kai apc σε μεγάλες. Είναι τεχνικές διαφορές που δε θα αναλύσω τώρα μη σας ζαλίσω. Ξεκινάνε απντην παλιά συνήθεια τα βαριά degreasers να είναι solvent base κάτι που αλλαζει για λόγους που δεν είναι της παρούσης.
Γενικά τα degrrsers είναι πολύ δυνατά για χρήσεις βαριές τα apc πιο ελαφρυα ασφαλή για περισσότερα υλικά αλλά και αυτό είναι πολύ γενικό.
Άπειρα σαπούνια στην ελληνική αγορά έχουν ph 9-10+ η valet pro έχει το combo που πάει έως 13. Τα...κανονικά...σπαουνια δεν είναι neytral για να καθαρίζουν το βενρικι . Τα nautral εμφανηστικαν αργότερα για λίγους τώρα δεν εινει του θέματος.
Γενικά ακριβώς όπως είπες θέλουν πολύ προσοχή τα degreser μη στεγνώσουν γιατί χαθήκαμε. Η λίπανση είναι συνήθως χαρακτηριστικό των neutral ακριβώς γιατι δε μπορούν να καθαριστούν δίνουν λίπανση για να χρησιμοποιείς το σφουγγραρι ωσ τριβή για την απομάκρυνση των τύπων που το προϊόν δε μπορει.

Πολλοί βάζουν degreser στη πλύση αλλά τώρα για κάποιον που έτσι κι αλλιωσ προσέχει το αμάξι και ασχολείστε προσωπικά νομίζω ότι δε χρειάζεται αλλά οκ είναι ανάλογα που μένει κανεισ τι ρυπους έχει κ.τλ



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 4 [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: