Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 5:32 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Δυσκολη βρωμια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 11, 2020 5:41 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 8:24 pm
Δημοσιεύσεις: 11
Γεια χαρα! Ηθελα τα φωτα των γκουρου για καποια σημεια στη μηχανη που με ταλαιπωρουν και δεν ξερω πως να τα αντιμετωπισω. Οι εικονες θα δειξουν την κατασταση αλλα θα περιγραψω τι εχω δοκιμασει.
Εχουν καθαριστει αρκετες φορες με πινελο και surfex hd 5%. στο σημειο του κινητηρα εχω δοκιμασει και αδιαλυτο το υγρο. τιποτα!
Εικόνα
λινκ
αυτες οι μαυριλες εχουν προελθει απο πηλο που δοκιμασα σε εκεινο το σημειο. στην αρχη μου ξεφυγε και πηγα να το διορθωσω με τριβοντας σε εκεινο το σημειο.

Εικόνα
link
εδω εχει μαζεμενη μακα. βρισκεται κοντα στο σωληνα της εξατμισης. Υποθετω οτι με τον καιρο η βρωμια μπορει να εχει ψηθει. να εχει γινει σαν κεραμικο. χρειαζεται κοπτικη αλοιφη ή υπαρχει καποιο μαγικο προιον;


Εικόνα
link
εδω σε σημεια του σκελετου μαζεμενη βρωμια. με το προιον που περιεγραψα δεν βγαινει. ισως δεν φτανει καλα και το πινελο για να το τριψει..
Εχετε καμμια προταση;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Δυσκολη βρωμια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 12, 2020 8:46 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 11, 2014 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 111
Τα σημεια που βλεπω στις φωτο ειναι μεταλλα διαφορετικα απο οτι μια λαμαρινα αυτοκινητου και γενικα οι μηχανες ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας κατασκευες απο οτι τα αυτοκινητα.
Ειναι πιο πορωδη μεταλλα .

Αυτο που θα δοκιμαζα αν ημουν στην θεση σου ειναι ο ατμος σε συνδυασμο με το surfex HD.Αλλα θελει σοβαρο μηχανημα που να βγαζει πολυ και συνεχης δεσμη ατμου.Ισως στα εξειδικευμενα πλυντηρια για μηχανες να κανεις δουλεια αν δεν εχεις εσυ.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Δυσκολη βρωμια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 12, 2020 10:23 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 8:24 pm
Δημοσιεύσεις: 11
ευχαριστω για τη συμβουλη, θα το προσπαθησω. αν δεν βγαλω ακρη θα δω καποιο εξειδικευμενο.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Δυσκολη βρωμια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 27, 2020 11:12 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 8:24 pm
Δημοσιεύσεις: 11
Αν και δεν εχω βρει χρονο να δοκιμασω τον ατμοκαθαριστη, κανω ενα update μηπως βοηθησει καποιον. Ετυχε να δοκιμασω στον 1ο λεκε υγρο πανακι τυπου μωρομαντηλο, με λιγο τριψιμο εφυγε. μου κανει εντυπωση που σκληρα καθαριστικα δεν το εβγαλαν και κατι τοσο απλο λειτουργησε.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Δυσκολη βρωμια
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 31, 2021 10:54 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2019 8:24 pm
Δημοσιεύσεις: 11
LuigiD έγραψε:
Τα σημεια που βλεπω στις φωτο ειναι μεταλλα διαφορετικα απο οτι μια λαμαρινα αυτοκινητου και γενικα οι μηχανες ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας κατασκευες απο οτι τα αυτοκινητα.
Ειναι πιο πορωδη μεταλλα .

Αυτο που θα δοκιμαζα αν ημουν στην θεση σου ειναι ο ατμος σε συνδυασμο με το surfex HD.Αλλα θελει σοβαρο μηχανημα που να βγαζει πολυ και συνεχης δεσμη ατμου.Ισως στα εξειδικευμενα πλυντηρια για μηχανες να κανεις δουλεια αν δεν εχεις εσυ.


Εκανα το τεστ με τον ατμοκαθαριστη αλλα τζιφος. Δεν εχω προσβαση σε επαγγελματικο μηχανημα αλλα επεμεινα πολυ σε μικρη επιφανεια εστιασμενα. Ακομη και το γυαλισμα το βλεπω ακατορθωτο λογω της ανισοπεδης επιφανειας.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron