Τώρα είναι Τετ Μάιος 08, 2024 6:53 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προσπάθεια για γυάλισμα ( Πατρα)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 08, 2021 10:01 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Αύγ 08, 2021 9:52 pm
Δημοσιεύσεις: 3
Καλησπέρα στην ομάδα!
Απέκτησα προσφαρα ενα grande punto tjet με κακό εξωτερικό χρώμα. Υπάρχει αράχνη σε ουρανό και καπώ σε πολύ ορατό βαθμό και το ένα πάνελ μπροστά στα πλάγια έχει χάσει σε ενα βαθμό το χρώμα του. Ήθελα για αρχή να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο μέλος απο Πάτρα όπως και εγω που μπορεί να αναλάβει να με βοηθήσει να το γυαλίσουμε μαζί και να με βοηθήσει να δω την διαδικασία και εννοείται με το κατάλληλο χρηματικό αντίτιμο για τα υλικά κλπ. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν μπορεί ενα αμάξι να γυαλιστεί χωρις την χρήση έκκεντρου αλοιφαδόρου με το χέρι δηλαδή να γίνει όλη η διαδικασία ή αυτο μπορεί να προκαλέσει ζημιά. Δεν με ενοχλεί να μην είναι το καλύτερο αποτέλεσμα αλλα δεν θα ήθελα να κάνω ζημιά στο αυτοκίνητο και στο χρώμα του έψαχνα μια πιο προσωρινή λύση μέχρι να έχω το χρόνο να διαβάσω τα θέματα της ομάδας και να μάθω και γω σιγά σιγά τα μυστικά του detailing. Για χρήση με το χέρι σκεφτόμουν τα προιόντα της meguiars compound και polish και στο τέλος την χρήση ενός κεριού. Αν πιστευεται οτι αυτό θα δημιουργούσε πρόβλημα πειτε μου απλα ενα μεγάλο ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :lol: :lol: Ευχαριστω για το χρόνο σας!!!!!
ΥΓ: Αν γνωριζεται καποια αλοιφη που ειναι ολα σε ένα με ευκολη εφαρμογη με το χερι και τιμιο αποτελεσμα και έχετε κατι να μου προτείνεται θα ηταν μια βοηθεια :)


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: