Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 11:53 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 45 από 48 [ 476 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 19, 2018 6:04 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Πέμ Μάιος 29, 2014 6:14 pm
Δημοσιεύσεις: 13
Του 2004 κ τ 2010 αντιστοιχα.Το car pro perl το εχω ηδη στην λιστα αφου ειδα οτι ειναι περιζητητο υλικο.Κατι αλλο για να ολοκληρωσω το συνολο.Για τους θολους τι υλικα μπορψ να χρησιμοποιησω για καθαρισμο κ σφραγισμα-προστασια??


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 19, 2018 8:40 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καθαρισμο οτι εχεισ ηδη απο καθαριστικο η apc κανουν ολα....και για dressing παλι car pro perl αν και εγω να σου πω την αληθεια επειδη λιγο πολυ σε ενα παλιο αμαξι οπωσ τα δικα μασ σιγουρα οι θολοι εχουν ξεθωριασει πολυ και...οτι και να βαλεισ σε μια δυο διαδρομες.γινονται παλι οι θωλοι... Κ..λος....με το συμπαθειο αγοραζω οτι πιο της πλακασ παμφθηνο σπρευ.με 2,3,4 ευρω που ειναι για τα λαστοιχα η τα εξωτερικα πλαστικα το ψεκαζω μεσα και οτι κανει εκανε.....αλαλ και παλι το perl ειναι ΑΨΟΓΟ.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 19, 2018 9:30 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Πέμ Μάιος 29, 2014 6:14 pm
Δημοσιεύσεις: 13
Απλα ειχα δει οτι τα περνουν ενα apc με αφροποιητη κ μετα βαζουν dressing για αδιαβροχοποιηση.γιαυτο ρωτησα..Την κανουμε π την κανουμε να βαλουμε κατι καλο..Ειδ βιντεακια απο menzerna 3 in 1 και απο τι φαινεται κανει πολυ καλη δουλεια..Μια αλλη ερωτηση..αφου το εχω περασει την 3 in one.μπορω μετα απο το επομενο η το μεθεπομενο πλυσιμο να το περασω καποιο κερι για γυαλαδα επιπλεον?η απλα να το περναω με το ultimate wax π.εχω??


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 2:32 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2018 1:04 pm
Δημοσιεύσεις: 6
Καλησπερίζω την παρέα!!!Λοιπόν,πλένω με σαμπουάν meg Nxt στη συνέχεια περνάω με πηλό ψεκάζοντας me to quick detailer,αφού τελειώσω γυαλίζω κομμάτι κομμάτι με Ultimate polish(την ψιλή) και αφού τελειώσω κερώνω με το Nxt(το κερί με το μώβ σφουγγαράκι).Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν φεύγει η αράχνη...(δοκίμασα και με την χοντρή αλοιφή Ultimate compund μετά από ένα πέρασμα με την ψιλή...).Ναι το αποτέλεσμα στο μάτι πολύ καλό,από μακρυά λαμποκοπάει,κοντά όμως αράχνες...Και στην υφή βελούδο και το νερό φεύγει αμέσως από πάνω όταν το πλύνω(εννοείτε ότι σ όλη τη διαδικασία γυάλισμα-κέρωμα μαζεύω με διαφορετικά πανάκια mf). Έχετε κάτι να προτείνετε;Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά κάποιου αλοιφαδόρου...
Υ.Γ Αν κάνω κάτι λάθος στη σειρά δεκτή η όποια διόρθωση!!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 2:47 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
με χερι δε μπορεισ να κοψεισ βερνικι εστω και το ελαχιστο που απαιτει η ελααφρα αραχνη για να φυγει οσο και αν προσπαθεισ, .ποσο μαλλον χρησημοποιωντασ μια αλοιφη ερασιτεχνικη και μαλιστα την ψιλη!!!!! αν θεσ να καλυψεισ τισ αραχνεσ θεσ καποιο προιον που τισ γεμιζει...π.χ autoglym super resin polish,κ.τ.λ

αλλιωσ αλοιφαδωρο.......η να καθεσαι πιο μακρυα να μη βλεπεισ την αραχνη!!!!!!!!!!



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 3:17 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2018 1:04 pm
Δημοσιεύσεις: 6
Οπότε αράχνη και αλοιφαδόρος πάνε μαζί απ ότι κατάλαβα...Επίσης αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια καλύτερη αλοιφή ή κερί ας το κάνει,απλά όταν ξεκίνησα να κάνω την όλη διαδικασία μόνος μου κοίταξα ανάλογα σε κάτι πιο ερασιτεχνικό-για χομπίστες ας το πούμε


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 3:26 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
καλα εκανεσ μια χαρα προιοντα ειναι , τωρα αν δε θεσ να μπλεξεισ με αλοιφαδορουσ σφουγγαρια προιετοιμασιεσ και αλλεσ...φασαριεσ........υπαρχει και η λυση να παρεισ μια filler αλοιφη, να γεμισεισ οσο γινεται τισ αραχνεσ, να βαλεισ και απο πανω το κερακι σου και ενταξει εισαι.......................βεβαια δεν ειναι μονιμη λυση απλα οτι καλυπτεισ.μετα απο πλυσιματα και καιρο....ξεκαλυπτεται χαχαχαχα

για να φυγουν τελειωσ να ξερεισ θα μπλεξεισ με αλοιφαδωρο σφουγγαρια δυνατοτερεσ ισωσ αλοιφεσ, και πολλαπλασιο χρονο................εσυ κοιτασ αν αξιζουν ολα αυτα........η δινεισ μια φορα χρηματα σε επαγγελματια αν δε θεσ να μπλεξεισ και στισ βγαζει <<μια και καλη>>.(αν υπολογισεισ αλοιφαδορο σφουγκαρια ολοιφεσ δοκιμεσ και χρονο που θα σου παρει.........εφτασεσ στο κοστοσ του επαγγελματι χαχαχαχα............



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 3:30 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2018 1:04 pm
Δημοσιεύσεις: 6
Το ξέρω από ένα πρόχειρο υπολογισμό που έχω κάνει έρχεται μία η άλλη....Το χώ και αυτό υπόψιν να πάω να τις βγάλει τελείως και μετά να το συντηρώ μόνος μου με το σωστό πλύσιμο,κερί κ.λ.π Ευχαριστώ πάντως!!!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 3:41 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
μην ευχαριστεισ τωρα.....γιατι θα βριζεισ μετα αν σου μπει και εσενα το μιρκιοβιο που κολλαμε ολοι εδω μεσα χαχαχαχαχαχα

.........ολοι μασ εδω παμε να τα κανουμε μονοι μασ, χαλαμε τελικα σιγουρα πολυ περισοτερα απο οσα θα διναμε σε επαγγελματια/..και τα κανουμε και 5 φορεσ χειροτερα μεχρι να μαθουμε..........χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

αλλα ειναι πολυ ωραια η διαδικασια..............και κανεισ δεν την αλλαζει χαχαχαχαχαχαχαχα

καλη συνεχεια



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σωστό κέρωμα γυάλισμα αυτοκινήτου με ένα προϊόν (αρχάριο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 30, 2018 3:51 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2018 1:04 pm
Δημοσιεύσεις: 6
Χαχαχα μα και γώ απλά γούσταρα από παλιά να πλένω μόνος μου το αυτοκίνητο μέσα έξω ζάντες ταμπλό όλα εξωνυχιστικά,όταν δοκίμασα μόνος μου τη διαδικασία πηλό-γυάλισμα-κέρωμα στο τέλος μ άρεσε ακόμα περισσότερο παρά το λιώσιμο του τριψίματος με το χέρι και πλέον εμένα μου χτυπάνε απο κοντά οι όποιες αράχνες σε κάποια σημεία(χρώμα ασημί) και τρώγομαι και γω να το πάω σ άλλο επίπεδο χαχαχαχα και σκέφτομαι κ αυτό που λές την 1η θα το κάνω χειρότερα και θα το κάνω 5-6 φορές μέχρι να ισιώσει χαχαχα


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 45 από 48 [ 476 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron