Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 1:49 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 3 από 5 [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:02 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 21, 2011 10:08 pm
Δημοσιεύσεις: 2287
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εγώ θα την πάλευα πάντως να δώ αν θα κάνω δουλειά, στην τελική 25 ευρώ θα έχει δώσει για 1 zaino tri foam(σφουγγαράκι για να γυαλίζεις) και μια αλοιφή.Και αν δεί πως δεν του αρέσει το αποτέλεσμα τότε να δώσει τα 200,300,400 που χρειάζεται ένα γυάλισμα.



_________________
Νικόλας.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:02 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Σπύρο ολογράμματα έχει έντονα στην 5η φωτογραφία και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει γυαλίσει ποτέ αλλά με πρόλαβε.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:03 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Nikosn14 έγραψε:
Εγώ θα την πάλευα πάντως να δώ αν θα κάνω δουλειά, στην τελική 25 ευρώ θα έχει δώσει για 1 zaino tri foam(σφουγγαράκι για να γυαλίζεις) και μια αλοιφή

Δεν γίνεται αυτό που λες, έπρεπε να το ξέρεις μέχρι τώρα.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:04 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 21, 2011 10:08 pm
Δημοσιεύσεις: 2287
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ποιό δεν γίνεται? Γυάλισμα με μια αλοιφή και το zaino?



_________________
Νικόλας.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:06 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer

Εγγραφή: Τρί Δεκ 07, 2010 5:08 pm
Δημοσιεύσεις: 1287
insigner έγραψε:
Σπύρο ολογράμματα έχει έντονα στην 5η φωτογραφία και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει γυαλίσει ποτέ αλλά με πρόλαβε.

Εχεισ δικαιο αλλα αν δεις τισ άλλες σε ξεγελουν εννοώντας ότι στις αρχικες δεν φένεται κάτι ,μόνο στο καπω άφησε ..ή μονο το καπώ δοκίμασε..


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:08 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2012 1:02 pm
Δημοσιεύσεις: 10
vagos έγραψε:
Σεβαστό, στο φορουμ μπορείς να βρείς βοήθεια να το κάνεις καινούργιο. Φαίνεται σοβαρή η ζημιά αλλα επιδιορθώσιμη. Φαίνεται πάντως να εχει πλυθεί με συρματάκι. Δεν γίνεται αλλιώς!! Σε πολλά σημεία με οριζόντιες γραμμές δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο.

Αντε συνάδελφοι ξεκινάτε με τα υλικά πολέμου!

@Νικο: Γυάλισμα με χέρι; Σε αυτές τις γραμμές;
@netmask: Επιμένω για επαγγελματία λόγω εκτεταμένης ζημιάς. Υπάρχουν και σωστοί στον χώρο και μπορείς να τους ανακαλύψεις μέσα απο το φορουμ. Μπορεις κατα την εργασία να είσαι και κοντά τους να μάθεις και όλα τα κόλπα. (λογαριάζω χωρίς τον ξενοδόχο αλλα πιστευω δεν υπάρχει πρόβλημα)


Θα το κάνω σαν επαγγελματίας, 10 χρόνια να μου πάρει θα το τυρανάω.

spiros έγραψε:
netmask έγραψε:
spiros έγραψε:
Δεν θέλω να φανω αγενης αλλά δεν νομίζω η κατασταση του αμαξιού να οφείλεται και εντελώς στον επαγγελματία ...Το αμαξι ειναι αρκετα ταλαιπωρημενο και καμενο απο τον ήλιο ,και super resin polish na περναγε και ενα κερι θα καλυτερευε καπως.. και ουτε holosgrams βλεπω μόνο τρομερη αράχνη

Και βέβαια δεν είσαι αγενής, φιλικά το λαμβάνω και σου απαντώ ότι δηλώνω ΕΝΟΧΟΣ!!! Όλα απο το ενδιαφέρον του ιδιοκτήτη ξεκίναν.

Φιλε οπως σου απαντησαν και τα παιδία είναι αποκλιστικα δικη σου επιλογή ..δηλαδη η θα δώσεις λευτα να στο κάνουν και μετα να το διατηρεις μόνο σου ή θα ασχοληθεις αποκλειστικα μόνος σου θα δώσεις καποια χρηματα και με την υπομονη και το μερακι σιγα σιγα θα τα καταφέρεις μπορεί την πρώτη φορά οχι οπως ο επαγγελματιας αλλά θα έχεις την ευχαρίστηση της οικανοποίησης


Θα τα δώσω τα λεφτά και αν τα κάνω αίσχος μετά θα κατηγορώ εμένα, άλλωστε θέλω να τα εφαρμόσω όλα αυτά και στα υπόλοιπα οχήματα μου. Τα λεφτά "αν έχω αποτέλεσμα" προσωπικά θεωρώ ότι δεν τα έδωσα και είμαι τίγκα στο μεράκι αυτή τη στιγμή. Λούστε με γνώση να γίνω άνθρωπος και να το κάνω το άμοιρο αμάξι.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:11 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2012 1:02 pm
Δημοσιεύσεις: 10
spiros έγραψε:
insigner έγραψε:
Σπύρο ολογράμματα έχει έντονα στην 5η φωτογραφία και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει γυαλίσει ποτέ αλλά με πρόλαβε.

Εχεισ δικαιο αλλα αν δεις τισ άλλες σε ξεγελουν εννοώντας ότι στις αρχικες δεν φένεται κάτι ,μόνο στο καπω άφησε ..ή μονο το καπώ δοκίμασε..


θα βοηθήσει να βάλω κι'άλλες φωτογραφίες απο διαφορετικές γωνίες/φωτισμό?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:11 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Οκτ 09, 2011 10:31 pm
Δημοσιεύσεις: 1188
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Εγω πιστευω οτι αν θες να το κανεις μονος σου πρεπει να κατσεις να διαβασεις παρα πολυ να δεις βιντεο και θα σου παρει παρα πολυ χρονο. Δηλαδη αν θες να γινει τωρα η δουλεια δυστηχως ατυχησες. Αν ομως το πας σε επαγγελματια και στο επαναφερει σε 1-2 μερες μετα μπορεις με λιγο διαβασμα παλι να το συντηρεις στην κατασταση που θα ειναι. Εσυ αποφασιζεις.



_________________
Ηλίας
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:12 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 12:11 pm
Δημοσιεύσεις: 759
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μόνο αν υπάρχει ελεύθερος χρόνος (για διάβασμα και πράξη) ,υπομονή, καλή διάθεση και χρήμα προχώρα σιγά σιγά και θα τα καταφέρεις περίφημα. Η γνώμη μου είναι ότι είσαι στο σωστό forum και υπάρχουν πολλά πρόθυμα άτομα εδώ μέσα.
Σίγουρα δεν γίνεται από την μια μέρα στην άλλη αλλά σε βάθος χρόνου.
Η επόμενη λύση είναι όπως σου είπαν κάποιος σοβαρός επαγγελματίας.



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρχάριος ξεκινώντας απο το 0
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 03, 2012 2:13 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
netmask έγραψε:
spiros έγραψε:
insigner έγραψε:
Σπύρο ολογράμματα έχει έντονα στην 5η φωτογραφία και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει γυαλίσει ποτέ αλλά με πρόλαβε.

Εχεισ δικαιο αλλα αν δεις τισ άλλες σε ξεγελουν εννοώντας ότι στις αρχικες δεν φένεται κάτι ,μόνο στο καπω άφησε ..ή μονο το καπώ δοκίμασε..


θα βοηθήσει να βάλω κι'άλλες φωτογραφίες απο διαφορετικές γωνίες/φωτισμό?

τράβα ένα video κάτω από τον ήλιο ενώ ταυτόχρονα κινείσαι δεξιά/αριστερά, εκεί θα φανούν τα ολογράμματα.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 3 από 5 [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: