Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 1:41 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 21 από 22 [ 213 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 19, 2015 11:27 am 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
Παρακαλώ πολύ κάντε μια απλή αναζήτηση πριν ανοίξετε νέο θέμα.



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 22, 2015 12:15 am 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 17, 2014 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 62
Θέλω να παραγγείλω κάποια προιόντα για τα δέρματα του αμαξιού μου, λέω για τα Zaino Ζ9 και Ζ10 αλλά βλέπω και το σετ της lupus που είναι διπλάσιας περιεκτικότητας, τα έχει δοκιμάσει κανείς η προτείνετε κάτι άλλο?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 05, 2015 11:39 pm 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 17, 2014 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 62
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς τo σετ της valet pro όσον αφορά καθαρισμό-ενυδάτωση δερμάτων η να πάρω τα Zaino Ζ9 και Ζ10?

Σόρρυ για πριν ήθελα να πω valet pro και έγραψα lupus :?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 24, 2015 1:21 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2014 7:38 am
Δημοσιεύσεις: 219
Eχει δοκιμάσει κανείς τo σετ της chemical guys και valet pro για καθαρισμό-ενυδάτωση δερμάτων?
Στο παρελθόν είχα δουλέψει το κιτ της Meguiars με πάρα πολύ καλά αποτελέσματα.



_________________
pilarxis detailing hobbyist.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 25, 2015 4:21 pm 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 17, 2014 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 62
Εγω πήρα της Valet Pro το καθαριστικό και conditioner και τα δοκίμασα στη διευθυντική μου καρέκλα η οποία δεν πρέπει να είναι 100% δέρμα και μπορώ να πω πως είχε πολυ καλά αποτέλεσματα!Δε έχω προλάβει να τα δοκιμάσω στα δερμάτινα του αυτοκινήτου μου, μόλις τα δοκιμάσω θα σε ενημερώσω.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 25, 2015 4:31 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2014 7:38 am
Δημοσιεύσεις: 219
boltsis έγραψε:
Εγω πήρα της Valet Pro το καθαριστικό και conditioner και τα δοκίμασα στη διευθυντική μου καρέκλα η οποία δεν πρέπει να είναι 100% δέρμα και μπορώ να πω πως είχε πολυ καλά αποτέλεσματα!Δε έχω προλάβει να τα δοκιμάσω στα δερμάτινα του αυτοκινήτου μου, μόλις τα δοκιμάσω θα σε ενημερώσω.


ευχαριστω πολυ :)



_________________
pilarxis detailing hobbyist.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 18, 2015 3:35 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τετ Ιουν 10, 2015 11:43 am
Δημοσιεύσεις: 2
Τοποθεσία: Αθήνα
Η δικιά μου εκδοχή για την περιποίηση των δερμάτων είναι:

-Καλό σκουπισμα με ηλεκτρική σκούπα.

-Καθάρισμα από την βρωμιά με αφρό από πράσινο σαπούνι με σφουγγάρι- γιατί η σύνθεσή του είναι ήπια και από λίπη και πιο κοντά σε φυσική παρασκευή.

-Και για ενυδάτωση και τρομερό γυαλιστερό αποτέλεσμα, ένα καλό λίπος από δερματά στου Ψυρρή!
-Το απλώνεις αφού έχει στεγνώσει απο τον καθαρισμό και το αφήνεις όσο περισσότερο μπορείς! Ακόμα και δύο μέρες. Μετά μαζεύεις το περίσσευμα με ένα πανάκι και το αποτέλεσμα θα σας αφήσει Άφωνους!

Κάτω από τα δέρματα στα ζώα υπάρχει λίπος που τα προστατεύει και τα ενυδατώνει, έτσι και με αυτόν τον τρόπο του παρέχεις λίπος το οποίο είναι ότι πιο συγγενικό και άμεσο με το δέρμα ως προϊόν.

Αν τα δέρματα σας είναι αρκετά απεριποίητα επαναλάβετέ μετά από μια εβδομάδα!
Μπορείτε να το κάνετε όσο συχνά θέλετε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Είναι μία τεχνική με φυσικά προϊόντα, σε σχέση με τα αμφιβόλου ποιότητας σύνθεσης προϊόντα του εμπορίου, χαμηλού κόστους, εύκολης εφαρμογής και δοκιμασμένη σε διάρκεια 10 χρόνων.

Την Τεχνική αυτή την εφαρμόζω χρόνια σε αμάξια αντίκες και στην SLK μου.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2015 5:27 pm 
Wax in - Wax out

Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 17, 2014 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 62
Slk έχω και εγώ :P !!Έχω αγοράσει ήδη της Valet Pro το σαπούνι και το conditioner αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και τη δική σου εκδοχή!Εγω που μένω Λάρισα που μπορω να βρω το λίπος αυτό?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2015 6:30 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 10:36 am
Δημοσιεύσεις: 2569
sinner man έγραψε:
Η δικιά μου εκδοχή για την περιποίηση των δερμάτων είναι:

-Καλό σκουπισμα με ηλεκτρική σκούπα.

-Καθάρισμα από την βρωμιά με αφρό από πράσινο σαπούνι με σφουγγάρι- γιατί η σύνθεσή του είναι ήπια και από λίπη και πιο κοντά σε φυσική παρασκευή.

-Και για ενυδάτωση και τρομερό γυαλιστερό αποτέλεσμα, ένα καλό λίπος από δερματά στου Ψυρρή!
-Το απλώνεις αφού έχει στεγνώσει απο τον καθαρισμό και το αφήνεις όσο περισσότερο μπορείς! Ακόμα και δύο μέρες. Μετά μαζεύεις το περίσσευμα με ένα πανάκι και το αποτέλεσμα θα σας αφήσει Άφωνους!

Κάτω από τα δέρματα στα ζώα υπάρχει λίπος που τα προστατεύει και τα ενυδατώνει, έτσι και με αυτόν τον τρόπο του παρέχεις λίπος το οποίο είναι ότι πιο συγγενικό και άμεσο με το δέρμα ως προϊόν.

Αν τα δέρματα σας είναι αρκετά απεριποίητα επαναλάβετέ μετά από μια εβδομάδα!
Μπορείτε να το κάνετε όσο συχνά θέλετε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Είναι μία τεχνική με φυσικά προϊόντα, σε σχέση με τα αμφιβόλου ποιότητας σύνθεσης προϊόντα του εμπορίου, χαμηλού κόστους, εύκολης εφαρμογής και δοκιμασμένη σε διάρκεια 10 χρόνων.

Την Τεχνική αυτή την εφαρμόζω χρόνια σε αμάξια αντίκες και στην SLK μου.


Το γυαλιστερό δέρμα ειναι σημάδι βρώμικου δέρματος και πολυχρησιμοποιημένου δέρματος, το καθαρό και υγιες δέρμα πρεπει να ειναι ματ.

Το λίπος εχει χρήση μονο σε παλιά δέρματα (πριν απο το 1995 περίπου) , τα καινούργια ειναι περασμένα με βερνίκι για δέρματα οποτε ό,τι και να βάλεις απο πάνω δεν του προσφέρεις κάποια ουσιαστικό αλλα στην ουσια απλώνεις γλίτσα.

Το ίδιο ισχύει και για τα conditioner τα οποία ουσιαστικά το μονο που κάνουν ειναι να δίνουν μια αίσθηση φρεσκάδας κυρίως με την μυρωδιά του δέρματος χωρίς να προσφέρουν κατι ουσιαστικό στο δέρμα.

Αν θες πραγματικά να κανεις κατι να συντηρήσεις τα δερμάτινα ειναι να βάλεις καποιο είδος coating το οποίο μπαίνει στο βερνίκι του δέρματος και κανει τον καθαρισμό τους ευκολότερο και αποτρέπουν τη μεταφορά χρώματος απο τα ρούχα στα καθίσματα.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός - Προστασία Δερμάτινων Καθισμάτων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 26, 2015 8:58 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2015 8:07 pm
Δημοσιεύσεις: 25
εδω και καιρο προσπαθω να εχω ενα εντονο αρωμα δερματος αλλα δυστηχως χωρις επιτυχια εχω παρει προιοντα της auto glym καλο αποτελεσμα και το καθαριστικο αλλα και το conditioner αλλα απο αρωμα μουφα εβαλα αλλες αλοιφες που βηκα οπως armor all και car plan και αλλες αλλα αρωμα εντονο δερματηλας δεν πηρα εχετε να προτυνετε κατι επισης μου αρεσει το δερμα να γυαλιζει παρα το γεγονος οτι η γυαλαδα ειναι δειγμα βρωμιας ευχαριστω εκ των προτερων


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 21 από 22 [ 213 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: