Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 9:55 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με χρώμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 04, 2013 2:13 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2013 11:57 am
Δημοσιεύσεις: 1
Είχα πάει το αυτοκίνητο μου μου για βάψιμο στο φτερό και επειδή είχε κάποιες μικρές γρατζουνίτσες το αμάξι σε 2-3 σημεία ρώτησα αν μπορούμε να τις σβήσουμε. Η απάντηση ήταν οκ. Όταν ήταν έτοιμο το αυτοκίνητο πήγα να το πάρω και όλα φαινόταν μια χαρά. Μέχρι που το είδα στον ήλιο οπότε και είδα να φάινονται διάφορα σημάδια.
Μίλησα με αντιπροσωπεία, πέρασα και το είδαν και μόνοι τους. Το είδαν ότι έχει γίνει έτσι μάλλον από τον αλοιφαδόρο που χρησιμοποίησαν, αλλά μου είπα ότι μπορεί να είναι και από τις αλοιφές που πιθανόν χρησιμοποιήθηκαν και ότι με το πλύσιμο μπορεί να στρώσει. Το έχω πλύνει 4 φορές από τότε αλλά δεν έγινε κάτι. Όταν χτυπάει ο ήλιο φαίνεται αρκετά ενώ όταν δεν χτυπάει δεν φαίνεται τίποτα. Κανόνισα αύριο να ξαναπεράσω από την αντιπροσωπεία να δούμε τι θα κάνουμε. Ωστόσο επισκέφτηκα ένα magic auto που έχουμε στο Ηράκλειο (paintbull νομίζω δεν υπάρχει εδώ) και μου είπαν ότι με 150 θα το φτιάξουν καινούριο (καθάρισμα των προβλημάτων που έχουν δημιουργηθεί, γυάλισμα, κέρωμα). Η αλήθεια έιναι ότι περίμενα μεγαλύτερη τιμή. Δεν ξέρω τι να κάνω. Στην αντιπροσωπεία αν το αποδεκτούν ότι έγινε από αυτους ίσως το φτιάξουν τσάμπα πιστεύω, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τους εμπιστευτώ σε αυτό το πράγμα, ή να το πάω αμέσως σε κάποιο άλλο συνεργείο ακόμα και αν είναι να πληρώσω για να κάνω την δουλεία μου. Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω αυτό τώρα ή να το αφήσω για αργότερα, αφού σίγουρα αυτού του είδους οι εργασίες δεν κάνουν καλό στο χρώμα έτσι δεν είναι? Βέβαια εκεί στο magic auto μου εγγυηθηκαν ότι δεν πρόκειτε να πάθει τίποτα ούτε τώρα όυτε στο μέλλον και ότι στις εργασίες που κάνουν δίνουν και εγγύηση. Υπάρχουν άλλα τέτοια συνεργεία εξειδικευμένα στο Ηράκλειο? Γνωρίζει κανείς?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με χρώμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 04, 2013 2:22 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
Kαλώς ήρθες!



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: