Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 3:51 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ξεκινημα γυαλισματος με αλοιφαδορο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 27, 2016 7:20 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2016 8:56 pm
Δημοσιεύσεις: 2
Καλησπερα σαν νεος στον χωρο του detailing θα ηθελα την βοηθεια σας για να μου λυθουν καποιες αποριες μου.
Ειναι η πρωτη φορα που θα κανω γυαλισμα με αλοιφαδορο στο αυτοκινητο μου καθως δεν εχει πολυ καιρο που το πηρα (μεταχειρισμενο)! Σκεφτομαι να παρω τον αλοιφαδορο Einhell pt-po 1100 λογο κοστους πιο πολυ! θα ηθελα τα φωτα σας τι pads να χρησιμοποιησω σαν αρχαριος και ποιες αλοιφες τις menzema. Το αυτοκινητο εχει αρκετη αραχνη και ολογραμματα! Οσο αναφορα την διαδικασια εχω δει και εχω διαβασει οσα περισσοτερο μπορω για τον τροπο εφαρμογης των αλοιφων και την τεχνικη του αλοιφαδορου βεβαια ολα στην θεωρια και οχι στην πραξη! Ευχαριστω εκ των προτερων! :D


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξεκινημα γυαλισματος με αλοιφαδορο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 28, 2016 2:05 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2014 7:38 am
Δημοσιεύσεις: 219
Για σου φίλε αυτό το μηχάνημα που θέλεις να πάρεις έχει γίνει ξανά θέμα στο παρελθόν δεν κάνει για αυτό που θέλεις να κάνης και θα κάνης ζημιά στο αυτοκίνητο η καλύτερη και η πιο οικονομική λύση για αρχάριο και πάνω από όλα ασφαλή για να μην κανείς ζημία, είναι μηχάνημα da και όχι rotory ένα οικονομικό και τίμιο μηχάνημα da έχει 160 με 180 euro για παράδειγμα ο kestrel o das 6 pro :plss: .Από εκεί και πέρα αλοιφές και pads παίρνεις ανάλογα με την σκληρότητα που έχει το βερνίκι στο αμάξι σου και επίσης ανάλογα τι ζημία έχει. Η αλοιφές menzerna είναι αρκετά καλές και με καλή τιμή :)



_________________
pilarxis detailing hobbyist.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξεκινημα γυαλισματος με αλοιφαδορο.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 28, 2016 10:36 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2016 8:56 pm
Δημοσιεύσεις: 2
Ευχαριστω για την βοηθεια θα παραμεινω τοτε στο σωστο πλυσιμο και οταν μπορεσω θα κανω την αγορα σωστου αλοιφαδορου τυπου DA για να διορθωσω αραχνες κτλπ.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: