Τώρα είναι Σάβ Απρ 27, 2024 11:48 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 17, 2020 10:47 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καλημερα φίλοι καλή εβδομάδα να έχετε.

Θα ήθελα να.αναφερθω σήμερα σε ένα.μικρο αλλά θεωρώ σημαντικό θεματακι όσο αφορά την περιποίηση -συντηρηση-διατηρηση της κατάστασης επιφανειών ενός αυτοκινήτου ,

Στον τομέα της αδιαβροχοποησης εσωτερικών επιφανειών και κυρίως της προστασία των υφασμάτων.

Ενώ δίνουμε αρκετή προσοχή πώς θα προστατεύσουμε το βερνίκι από ρύπους κ.τ.λ ανάλογη περιποίηση πιστεύω ότι χρειάζονται και οι εσωτερικές .....ιδιαίτερα οι υφασμάτινες επιφάνειες.
Όπως γνωρίζουμε ανεξάρτητα από τον κατασκευαστή τα υφασμάτινα καθησματα κατασκευαζονται με δεκάδες διαφορετικά είδη υφασμάτων ,τα οποία αλλάζουν πάρα πολύ συχνά, ανάλογα τη χρονολογία τον κατασκευαστή τον προμηθευτή κ.τ.λ. και τα τεολευρταια χρονια βλεπουμε υφασματα τρομακτικα δυσκολα να καθαριστουν με απιστευτα στενες και πυκνες ραφες.
Υπάρχουν ανοιχτη ύφανση στενή υφανση.επιπεδη, με πολλα διαφορετικά νήματα, ακόμα και σε ΕΝΑ μόνο καθησμα μπορούμε να βρούμε πολλές διαφορετικές υφές και είδη ραψηματος.
Μάλιστα αναλόγως και υπάρχουν τύποι υφασμάτων που καθαρίζονται πολύ εύκολα αλλά τρομακτικά δύσκολα, επίσης το χρώμα τους αν είναι σκούρο η ανοιχτό αποκαλύπτει άλλους λεκέδες και δεκάδες άλλα θέματα και μεταβλητές.
Επίσης λόγω της πορώδους φύσης των υφασμάτων δημιουργούνται ...προφανώς τεράστια προβλήματα όταν λεκέδες η υγρασία περάσει στον αφρό κάτω απ' το ύφασμα .
Θυμίζω ότι οι αφροι κατασκευής των καθησματων είναι εξαιρετικά πυκνοί συνήθως πλέον και αρκετά σκληροί για ανατομικούς οι αλλους λόγους ,και προκαλούν 2 κυρία.προβληματα.
1. Wicking effect δηλαδή την επανατροφοδότηση του υφάσματος από κατω με υλικό του λεκε που το έχει ποτίσει όταν πάμε να καθαρίσουμε την υφασμάτινη επιφάνεια , πολύ γνωστό πρόβλημα ειδικά σε ανοιχτόχρωμα καθησματα μετά ειδικά από μη σωστή χρήση extractor
2.η πολύ πολύ πιο σοβαρή συγκράτηση υγρασίας κατά τον καθαρισμού που οδηγεί στο 90% των παραπόνων πελατών μετά από καθαρισμό με μη σωστή τεχνική προκαλώντας προβλήματα οσμών και σε πιο σοβαρες περιπτώσεις εσωτερικά ανάπτυξη υγρασίας και δείγματα μούχλας.

Αν βάλουμε στην εξίσωση τα ατυχήματα...από αναψυκτικά καφέδες .

Και για.οποιον έχει παιδιά ..

Έχει βιώσει ....δεκάδες διαφορετικά ...προϊόντα ..να κάνουν βόλτες στα καθησματα
Αλλά.και σωματικά ατυχηματακια απ' τα μικρά αγγελούδια .
Εγώ π.χ είχα θέμα για κάποιο καιρό με τους εμετους του μικρού όπως και πολλά.παιδακια που τα πειράζει κάποιο στάδιο του ταξιδιού..σε καποια ηλικια

Βλέπουμε δηλαδή ότι πριν καν φτάσουμε στον καθαρισμό υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι που αν δε.μπορουμε να αποτρέψουμε.τουλαχιστον μπορούμε σε κάποιο βαθμό να περιορίσουμε τις επιπτώσεις η να δώσουμε κάποιο χρόνο να τα.μαζεψουμε περιορίζοντας της ζημιά.

Εδω ερχεται μια κατηγορια προιοντων τα οποια υποσχονται την αδιαβροχοποιηση υφασματινων επιφανειων.
Υπαρχουν στην αγορα παρα πολλα προιοντα απο πολλουσ κατασκευαστεσ για διαφορες χρησεις και κατηγοριες εμπορικων προιοντων που χρησημοπιουν υλικα αδιαβροχοποιησης υφασματων.
Τετοια εμπορικη δραστηριοτητα βρισκουμε στην περιποιηση παπουτσιων πιο συχνα, σε εταιριες και καταστηματα προιοντων με extreme sports camping κ.τl που χρησημοποιυον πολυ συχνα προιοντα αδιαβροχοιποιησης για παπουτσια , ρουχα , μπουφαν, σκηνεσ , αλλα και για χρηση σε εσωτερικο σπιτιων κουρτινες καναπεδες......κ.τ.λ....................

φυσικα απ το χωρο δεν λειπει και η detailing βιομηχανια με προιοντα αδιοαβρχοποιιησης υφασματων κυριωσ σε μορφη υγρου με βαποριζατερ σπρευ, αλλα και φιαλες πεπιεσμενου ποροιοντως
(μαρκες και δικη μου εμπειρια θα σας γραψω πιο κατω σε αλλο κομματι σε απαντηση).

Κατα τη γνωμη μου η χρηση ενος τετοιου προιοντωσ ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ επωφελης για τη διατηρηση οσο το δυνατων καλυτερα των εσωτερικων ηφασματινων επιφανειων..καθησματα μοκετες πατακια , ουρανος πορτες, πορτμαγαζ κ.τ.λ
οχι μονο προστατευουν τρομακτικα τισ επιφανεις απο ατυχηματα , αλλα και η καθημερινη μηνιαια κ.τ.λ συντηριση καθαρισμος που κανουμε στο εσωτερικο γινεται ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ πιο ευκολος αν πριν εχει χρησημοποιηθει καποιο προιον να μασ βοηθησει.
και η σκονη και το χωμα και η βρωμια κολλαει πιο δυσκολα στισ επιφανεις
ειναι ισωσ αναλογο.....οπωσ οταν πλενουμε ενα αμαξι με φρεσκο κερι να καθαριζεται αρκετα πιο ευκολα απο ενα χωρισ .......καπωσ ετσι και αυτο και μαλιστα ακομα πιο σηματικο γιατι οπως προειπαμε υπαρχει συνεχεια ο κινδυνος ποτισματος του αφρου απο κατω με τα προβληματα που προειπαμε.

Εγω προσωπικα προτεινω σε ολους που ενδιαφερεστε , οταν κανετε καποια γενικη καθαριοτητα και ειναι το εσωτερικο στην καταστση που θελετε, η ειναι καινουργιο αυτοκινητο, η γενικα μολισ εχει καθαριστει, η χρηση ενος προιοντωσ πιστευω οτι θα κανει τη μετεπειτα ζωησ σας αρκετα πιο ευκολα......παντα συγκριτικα με την μη χρηση.

Τωρα καποιες συμβουλες απ την εμπειρα μου...................
την λεξη.........αδιαβροχοποιηση..............μην την παιρνουμε και 100% στα σοβαρα................τι εννοω.
Δε νομιζω με οποιοδηποτε προιον , οσο καλο η ακριβο και να ειναι αυτο που θα περασουμε.....αν με τα απο μερικεσ βδομαδεσ η μηνες...η και πιο συντομα.. η η η η..........ριξουμε ενα ολοκληρο ποτηρι καφε στη μοκετα..........οτι το υγρο θα κατσει εκει να μασ κοιταει ποτε θα το μαζεψουμε.................χαχαχααχαχ\
οχι στην πραγματικη ζωη νομζω οτι τετοιο επιπεδου συνεχουσ αδιαβροχοποιησης ειναι δυσκολο νε πετυχουμε............ακοαμ και λιγο ακιρο μετα απο την εφαρμογη......
ΟΜΩΣ.....................
θα παει πιο ριχα ο λεκεσ..........θα βγει πιο ευκολα.........θα ποτισει πολυ πιο δυσκολα και σε μικροτερο βαθος σε συγκριση με το υφασμα που δεν ειχε απολυτωσ καμια προστασια..............και επιοσης ο γενικοσ καθαρισμος απο τουσ συνθησ ρυπουσ σκονεσ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟΣ......και ασ μην βλεπουμε το σκετο νερο...να στεκεται να μασ κοιταει αμα το πεταξουμε στη μοκετα.

επισης φυσικα......η προστασια απο τετοια προοιοντα φθηνει πολυ γρηγορα αναλογα με την τριβη στην οποια υποκειτε(θα φυγει πιο γρηγορα φυσικα στο καθησμα του οδηγου και στα πατακια του απο οτι...στο πορτ μαγαζ και στον ουρανο.) οπωσ και επισης το ιδιο προιον εχει πολυ διαφορετικη αποδωση π.ψ στο καθησμα.....και αλλη στα πατακια ειδικα αμα ειναι λιγο ταλαιπωρημενα και πολυ απορροφητικα...............................(απο τοι βλεπω σε λιγο ξασμενα πατακια ακομα και λιγεσ ωρεσ η μερεσ μετα την εφαρμογη δυσκολα βλεπεισ...σταγονεσ...ολοκληρες να καθονται εκει...........αλλα και απλι ειναι αναλογα................

πατωσ σε καθε περιπτωση............ενα περασμα με ενα καλο τετοιο προιον μασ κανει τη ζωη παρα παρα πολυ πιο ευκολη.
και ειδικα οσοι εχουν ιδιατερη αδυναμια στο εσωτερικο τους και το περιποιουνται συχνα,η εχουν καινουργιο αμαξι και ξεκινανε γενικη προστασια, η μολισ γυρισε το αμαξι απο εσωτερικο καθαρισμο, η τα παιδια που κανουν αρκετα αμαξια περιποιησησ για πελατεσ και τα ξαναβλεπουν μετα αρκετα συχνα.............θα με θυμηθουν....................................

προστατυεστε τα υφασματα σας με ενα τετοιο προιον , μην παραμελλουμε αυτεσ τισ επιφανειες γιατι λερονονται ευκολα.....και καθαριζονται δυσκολα........................

αυτα τα ολιγα.........................πολλα φιλια..........................

(συνεχεια με ....μαρκες που εχω χρησημοποιησει...............................................)



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 17, 2020 11:24 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
λοιπον στα προιοντα αδιαβροχοιποιησης υπαρχουν 2 κατηγοριες.

1. φιαλη πεπιεσμνεου προιοντως.
Το μεγαλυτερο ποσοστο απο τα προιοντα αδιαβροχοπιιηση ερχονται σε φιαλη πεπιεσμενου προιοντως, τα βρισκουμε παρα πολυ ευκολα σε πολλα σημεια αν ψαξουμε.
εγω χρησημοποιω 2 μαρκεσ
Morris αδιαβροχοποιηση υφασματων -6-7 euro αναλογα
ΜΟΤΙΡ impregnation spray 8-9 euro

τωρα η αληθεια ειναι δε μπορω να καταλαβω 100% διαφορα αναμεσα στα δυο καποιεσ φορες πιανει καλυτερα το ενα καποιες το αλλο, επισης δεν εχω δει διαφορα με αλλα πολυ πιο ακριβα spray τη κατηγοριας.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ πολυ προσοχη στισ οδηγιεσ χρησης και κυριως
εφαρμογη ΣΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΩΡΟ, δε ξερω ακριβωσ γιατι,... αλλα, η το ιδιο το υλικο η το προωθητικο αεριο που χρησημοποιουν ειναι τρομερα ΒΑΡΥ τουλαχιστον σε εμενα, ακομα και σε ανοιχτο χωρο που ερχεται τρομερα βαρια η οσμη...αν και δεν νομιζω οτι ειναι οσμη που λεμε βρωμιασ γιατι μολισ κατσει το προιον δε μυριζει καθολου, αλλα ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ του ψεκασματος, μου ειναι πολυ δυσκολο να ειμαι κοντα στο νεφοσ του............ειναι κατι που εχω συναντησει σε ΟΛΑ τα σπρευ σε φιαλη που εχω χρησημοπιιησει ειτε ειναι...απο...τζαμπο χααχ..... ειτε καποιο απο τα ακριβα.........
πολλεσ φορες μαλιστα για να συνεχισω να δουλευω τη στιγμη τησ εφαρμογης ξεκινησα να βαζω ελαφρυα μασκα.....................
δευτερολεπτα μετα την εφαρμογη μετα δεν μυριζει απολυτωσ τιποτα....................
δε ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα στην εφαρμογη δε μπορω πλεον χωρισ τη μασκα για μερικα δετερολεπτα μεχρι να κατσει το νεφος.
καλου κακου.............ανοιχτος χωρος και λιγη ωρα το αμαξι ανοιχτο αν εχετε και εσεισ την ιδια εμπειρα./.............

2. υγρο σπρευ σε φιαλη τυπου βαποριζατερ
αλλη μια μεγαλη κατηργορια,
εκει δε ξερω τη δικη σας εμπειρια αλλα 1-2 που ειχα χρησημοποιιησει ενα duro stick και αλλα ενα δε θυμαμαι ποιο, δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενοσ......
ΜΕΧΡΙ που συναντησα το.
ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ σχεδιαση και παραγωγη
SURFAPORE H, ειναι υγρο σε συσκευασια 1 λιτρου, αδιαβροχοπιιηση υφασματων, ελληνικησ κατασκευησ και προελευση δεν μυριζει οπως οι πεπιεμενεσ φιαλεσ
και μεχρι στιγμης ειναι οτι καλουτερο..εγω......εχω χρησημοποιησει.
θελει σωστη εφαρμογη συμφωνα με τισ οδηγιεσ, θελει να αφησετε αρκετεσ ωρεσ να δεσει σε μοριακο επιπεδο και την αλλη μερα ειναι ετοιμο προσ χρηση.

εμενα μαρεσει πολυ, προσ το παρον τεσταρω και ποσο υλικο χρειαζεται για να καλυψει ενα ολοκληρο αμαξι γιατι

ειναι ακριβο..............στην γενικη αγορα πεζει περιπου 24-28 ισωσ και 30 ευρω τιμη το λιτρο καθολου ευκαταφρονητη.
εγω το βρηκα και 22 ευρω απο δικη μου πηγη.
μαρεσει παρα πολυ προσ το παρον.
ΑΝ εχουμε σωστες ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ.....................................

(συνηθωσ συνδιαζω και φιαλη και το υγρο αναλογα την επιφανεια που θελω να προστατευσω)

και αυτο το προιον οπωσ ΟΛΑ σε ξασμενα πολυ πατακια...............υπερπορωδη.... δεν τα καταφερνε και τρομερα αλλα...οκ.............και τελεια να ειναι η αδιαβροχοποιηση σε πατακια ηδη σακατεμενα.....με λιγη τριβη απ τα παπουτσια δε ξερω ποσο θα κρατησει αλλα................οφειλω να τα λεω ολα οτι βλεπω................


καλες εφαρμογεσ....................

σημειωσεις..................
1. τα βιντεκια στο ιντερνετ που δειχνουν σταγονεσ να τρεχουν απ το υφασμα, καθησματων με το...νεο επαναστατικο προιον τησ...ταδε εταιριας................ειναι πανευκολο να το επαναλαβεισ ακομα και με σπρευ απ τα τζαμπο για αδιαβροχοποιηση το δυσκολο και το ακριβο ειναι η διαρκεια και η αντοχη.

2. δεν εχω χρησημοπιιησει τα αντιστοιχα προιοντα τησ geyon, gtechnik , car pro, autoglym , ceramic pro,που εχουν για υφασματα η ουτε για κουκουλεσ cabrio οποτε δε γνωριζω πωσ δουλευουν αν καποιο παιδια εχει εμπειρια με καποια apo αυτα ασ μασ βοηθησει.....................


και παλι καλη συνεχεια και καλη εβδομαδα



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 21, 2020 10:04 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Να και ένα παράδειγμα στο ότι......για κάποιο λόγο που το pattern δεν έχω βρει ακριβώς ακόμα.......τα προϊόντα αδιβροχοποιησης είτε σε σπρευ είτε σε υγρό αποτυγχάνουν η επιτυγχάνουν χωρίς πάντα...λογική συνέχεια.

Surfapore σε λεπτό πανί πυκνής ύφανσης μετά από 4 μέρες........

Φαίνεται καθαρό το τετράγωνο που είχε περαστεί και γύρω γύρω έχει.πουησει το νερό

Εικόνα




Ενώ το ίδιο προϊόν περασμενο σε.λιγο πιο πορώδη επιφανεια σε ένα ζευγάρι της πλακασ γάντια στο ύφασμα......
Το surfapore δεν έκανε.....σχεδόν απολύτως τίποτα.......
Ενώ το σπρευ στη φιαλη motip του έδωσε.πληρη προστασία.........!!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα γιατί διαφορετικά προϊόντα συμπεριφέρονται τόσο διαφορετικά ακόμα δε ξέρω ......προσ το παρόν χρησημοποιω και τα δύο ....σε.πολυ πορώδεις ...πατάκια μοκέτα φιάλη...καθησματα ουρανό υγρό.......

Όπως και να έχει.......κάνουν τη ζωή πολύ πιο εύκολη μετά.



Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 22, 2020 10:40 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 10:36 am
Δημοσιεύσεις: 2569
Πολύ ωραία τεστ.

Για την επόμενη δοκιμή μπορείς να χρησιμοποιήσεις σε μορφή spray το wiko που είναι τζάμπα 3,5€ /400ml και σε υγρή μορφή το Fabsil Gold που είναι στο ίδιο εύρος τιμής με το surfapore

https://www.tool-market.gr/gr/product/7501/προϊόντα-περιποίησης-auto/spray-τεχνικά-βαφής-στόκοι-αστάρια-βερνίκια/wiko-σπρέι-αδιαβροχοποίησης-400ml

https://www.hobbi.gr/ygro-adiavroxopoii ... 12570.html

Happy testing


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 22, 2020 11:11 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Ωραίος ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ θα το κοιτάξω . Καλό Σαββατοκυριακο



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 23, 2020 3:48 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2020 1:39 pm
Δημοσιεύσεις: 38
Καλά είναι, αλλά από διάρκεια; Δεν τα έχω δοκιμάσει γιατί με προβληματίζει η διάρκειά τους. Για παράδειγμα, στο κάθισμα του οδηγού που στάνταρ το ύφασμα τρίβεται συχνότερα από όλα τα υπόλοιπα, με καθημερινή χρήση πόσο περίπου θα κρατήσει;


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 23, 2020 3:56 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Πολύ δύσκολη απάντηση και.προφανως όπως και εσύ.λες.....ποσο θα.κρατησει.....
Και έχεις.δικιο και εγώ το βλέπω ανάλογα το σημείο μπορεί να.κρατησει πολύ λίγο........
Αλλά.οπως και οι.προστασιες στα.αλλα σημεία του αμαξιού ...δέρμα.πλαστικα βερνίκι......παρόλα αυτά καλό.ειναι να του παρέχουμε μια.προστασια αν το.καθαριζουμε.συχνα.θα.καθαριζει.πολυπιο.ευκολα.και.ασ έχει χάσει την super αδιαβριχοποιηση ....
Ουσιαστικά ....έχοντας την δυνατότητα.να τα καθαρίζουμε πιο εύκολα ουσιαστικά προστατεύονται κιολασ γιατί χρειαζόμαστε λιγότερο χρόνο λιγότερο χημικά και λιγότερη τριβή για να φύγουν αυτά που αν δεν.ριχε έστω λίγη προστασία.θα.καθοντασ στα υφάσματα.
Ακόμα.και στο σκούπισμα.με την ηλεκτρική βοηθάει πολύ η προστασία ......είναι οπωσ το.κερι.στο βερνίκι που όσο και να έχει αδυνατίσει η να έχει φύγει από ορισμένα.σημεια....και.πλαι.το αυτοκινητιπλένεται πολύ ευκολότερα και φεύγει η βρωμιά πιο.ευκολα....

Αν.μπορω να δώσω αυτή την.παρομοιωση.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 10, 2021 9:13 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 4:48 pm
Δημοσιεύσεις: 4
Καλημέρα και καλή χρονιά.
Με απασχολούσε και μένα η προστασία των καθισμάτων σε καινούριο αυτοκίνητο και αγόρασα το Durostick nano proof fabric DS-300 για να το δοκιμάσω.
Τα καθίσματα είναι δέρμα/ύφασμα, οπότε δεν θα καλύψω μεγάλη επιφάνεια. Επίσης τα πατάκια είναι δερμάτινα οπότε δεν θα το χρησιμοποιήσω ούτε εκεί.
Θα επανέλθω με εντυπώσεις.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αδιαβροχοποιηση υφασματων η σημασια της...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 09, 2021 12:15 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
soch έγραψε:
Καλημέρα και καλή χρονιά.
Με απασχολούσε και μένα η προστασία των καθισμάτων σε καινούριο αυτοκίνητο και αγόρασα το Durostick nano proof fabric DS-300 για να το δοκιμάσω.
Τα καθίσματα είναι δέρμα/ύφασμα, οπότε δεν θα καλύψω μεγάλη επιφάνεια. Επίσης τα πατάκια είναι δερμάτινα οπότε δεν θα το χρησιμοποιήσω ούτε εκεί.
Θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Κανενα update?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron