Τώρα είναι Σάβ Απρ 27, 2024 8:22 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 5 από 5 [ 43 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Carpro Essence Extreme Gloss
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 26, 2023 8:27 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
Ωραία.
Στο δίμηνο-τρίμηνο εννοείς περνάς wolfgang? Αυτό τι είδους είναι, polymer sealant?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Carpro Essence Extreme Gloss
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 28, 2023 7:30 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 10:59 am
Δημοσιεύσεις: 274
flowin_through έγραψε:
Ωραία.
Στο δίμηνο-τρίμηνο εννοείς περνάς wolfgang? Αυτό τι είδους είναι, polymer sealant?


Wolfgang deep gloss paint sealant.
Νομίζω το είχαμε ξανασυζητήσει πιο πάνω.
Παραγγελία από εξωτερικό. Θέλει 45 λεπτά cure και μετά ένα 12ωρο να μην έρθει σε επαφή με υγρασία το αμάξι.
Είναι ιδανικό για τους καλοκαιρινούς μήνες. Έχει την καλύτερη αντοχή από ότι έχω δοκιμάσει και φυσικά εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Για το χειμώνα, περνάω κεράκι.



_________________
[img]https://imagehost.com.au//avPE4[/img]
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Carpro Essence Extreme Gloss
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 28, 2023 7:53 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 06, 2021 11:21 pm
Δημοσιεύσεις: 44
flowin_through έγραψε:
Έχω το wet coat, στυλ hydro2. Επίσης και ech2o.
Αλλά μου φαίνεται όλα αυτά είναι light σφραγιστικα. Ήθελα να περάσω κάτι ανθεκτικό πρώτα και μετά από κάποιες βδομάδες να παίζω με wet coat, ech2o κλπ.
Τώρα θα μου πεις θα μπλέξεις και με άλλα..; Και μένα η προστασία και ο καθαρισμός (κυρίως από κουτσουλιές με ενδιαφέρει), οπότε ας έχω ένα sacrificial layer από πάνω και ότι γίνει..

Το πρόβλημά μου αυτή τη στιγμή είναι ότι ACS έκοψε παραδόσεις εδώ πέρα και έμεινα χωρίς το κεραμικό sealent που περίμενα. Οπότε τώρα είμαι είτε με koch chemie s0.02 είτε με FK1000P από ανθεκτικά κεριά. Το δεύτερο όμως έχει διαλύτες και με προβληματίζει. Οπότε με βλέπω για το s0.02.

Το να το αφήσω έτσι και να περάσω την άλλη βδομάδα μετά από πλύσιμο είναι μια επιλογή, αλλά δεν ξέρω, θέλω να το τελειώνω. Επίσης θα μου είναι δύσκολο να το κάνω άλλη στιγμή και όχι τώρα..


Για κουτσουλιές ppf η κεραμική επίστρωση (κάπως). Αν δεν υπάρχει δυνατότητα τοτε κάποιο καλό sealant σαν αυτά που έχεις και να το διατηρείς. Ανάμεσα στα 2 που έγραψες το koch chemie σε αυτή την περίπτωση αλλα και το κερί είναι all time classic και δουλεύει μια χαρά οπως δούλευε εδώ και 15 χρόνια παρά τα κεραμικογραφένεια.

flowin_through έγραψε:
Ωραία.
Στο δίμηνο-τρίμηνο εννοείς περνάς wolfgang? Αυτό τι είδους είναι, polymer sealant?


Ναι polymer.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 5 από 5 [ 43 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: