Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 3:03 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 5 από 189 [ 1884 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 189  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 2:27 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 12:10 am
Δημοσιεύσεις: 210
απο οτι βλέπω υπάρχει το G220 και το DAS6, kestrel και τα δύο.και απο ότι βλέπω μάλλον το G220 ειναι καλύτερο λογο τιμής,αλλα τι διαφορά έχουν?
την κατάσταση του αμαξώματος την είδες και μόνος σου,του 95' μοντέλο με πολλές γρατζουνιες,φουλ στην αράχνη και οξέιδωσεις απο κουτσουλιες αρκετες. (κοκκινο-μπορντο το χρώμα).
ειμαι ανοιχτός και σε αγορά απο κάποιο αλλο site αν έχεις να μου προτίνεις,απλα δεν θέλω να δώσω πεταμένα λεφτά γενικά...
απο οτι είδα εχει προσφορά αυτο http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=MEG-G220KIT1 με τα 3 pads.
(και επίσης έχει ελλείψεις σε κρέμα Μ80,Μ83 για να αγοράσεις σκέτες).
οποτε αγοράζοντας αυτο http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=LAK-43-085DA που ειναι και Out of stock :roll: μπορώ να βάζω και τα pads απο lake country (έχοντας και μικρότερα σε μέγεθος) εκτος απο megs? γενικά όμως με αυτά τα 3 της megs (cutting-polishing-finishing) κατα το 90% δεν θα απαλαχθώ απο στίγματα κουτσουλιών,γρατζουνιες κλπ? γιατί όντως δεν θέλω να ξεφύγει πολλύ το badget μου μιας και ο μισθός μου εξαφανίζετε σε σχολες και μπουρδες :cry: :cry:
τι διάρκεια έχουν γενικα ta pads? περνάω ένα αμαξι και τέλος?
πιο ΄δυνατή' κρέμα απο την 83 της megs? μιας και μάλλον θα την χρειαστώ (το είδες και απο κοντά,δεν θα χρειαστεί?)


Τελευταία επεξεργασία από kinky chef και Τετ Ιούλ 22, 2009 2:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 2:30 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 12:10 am
Δημοσιεύσεις: 210
agnadi το κέρωμα δεν χρειάζετε αλοιφαδόρο...απλα πέρνας το αμάξι σου σαν να το σκουπιζεις ελαφρως,δεν χρειάζετε ουτε καν δύναμη. επίσης κέρωμα δεν υπάρχει κανενας λογος να γίνετε κάθε φορά που το πλένεις εκτος αν γίνετε αυτο καθε 3-4 μήνες :D :D :roll:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 6:26 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
kinky τα έχεις μπερδέψει λίγο. Το G220 είναι της meguiars το DAS6 είναι της Kestrel (εκεί δικαιολογείται και η διαφορά τις τιμής). Εσύ δεν νομίζω να έχεις λόγω να προτιμήσεις το "Ακριβό" G220

Τώρα για την διαθεσιμότητα των αλοιφών μην σε αγχώνει από την στιγμή που υπάρχει το μηχάνημα οι αλοιφές στοκάρουν και ξεστοκάρουν συνέχεια (με λίγα λόγια πολύ σύντομα θα τις έχει πάλι (στείλε ένα email αν έχεις αποφασίσει στο shinearama))

Πιο δυνατό από το Μ83 μπορείς να χρησιμοποιήσεις την χρυσή 1Ζ (πολύ δυνατή πολύ φθηνή πολύ καλή !!!)

Ναι και με τα μεγάλα pads μπορείς να καλύψεις φτιάξεις γρατσουνιές κουτσουλιές κτλ, αλλά όταν χρησιμοποιείς κάτι πολύ δυνατό θέλεις να φτιάξεις μόνο την πάσχουσα περιοχή και να μην αφαιρείς "πολύτιμο" βερνίκι από τεράστιες περιοχές μόνο και μόνο γιατί δεν έχεις μικρά pads.

Πάνω κάτω έχεις αποφασίσει πόσα χρήματα θα δώσεις;



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 23, 2009 12:17 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 12:10 am
Δημοσιεύσεις: 210
χμμμ,καταλαβα οποτε προς το παρων δεν θα χρειαστω μικρότερα pads.
με αυτό το σετάκι δεν ειμαι καλλυμένος? http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=MEG-G220KIT1
θέλω πραγματικά όμως να μου πείς αν αξίζει η όχι μιας και καλύτερα να το ''ψάξεις'' απο το να δίνεις ασκοπα λεφτά.
οσον αφορά τα λεφτά θα φανώ ελληναρας και θα πω οσο το δυνατόν λιγότερα,χωρίς βέβεα να τσιγκουνευτώ απαρέτικα υλικα,κρεμες κλπ κλπ.απλά δεν θέλω να μπω στην νοοτροπία ας πάρω και αυτο να δουμε τι λεει :D :D
οπότε βλέπω να χρησιμοποιώ την χρυσή 1Z για το καπό μόνο μιας και πριν λίγο που το έπλενε μέτρησα τουλάχιστον 4-5 οξειδώσεις απο κουτσουλιές :cry: :cry: ( ε ρε μάνα που το είχες και δεν το πρόσεχες :cry: :cry: )


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 23, 2009 2:50 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 12:10 am
Δημοσιεύσεις: 210
Διαβασα και το πολλύ καλο ενχειρίδιο που μου έστειλες και τώρα το μόνο που μένει ειναι αρχίσω το :plss: και ο θεός βοηθός,
καλό όμως δεν θα ήταν να πάρω απο δύο μπουκάλια Μ80 και Μ83 μιας και θα πέσει πολυ τεστάρισμα πριν αρχίσει η διαδικασία γυαλισματος ολο του αμάξωματος? :roll: :roll:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 23, 2009 9:07 am 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
Ένα μπουκάλι από το καθένα είναι υπεραρκετό (μην ξεχνάς πως μιλάμε για συσκευασίες λίτρου)

Ανέβασα και εδώ αυτό που σου είχα στείλει για όποιον άλλο το θέλει.



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 23, 2009 2:54 pm 
http://cyclotoolmakers.com/
Υπαρχει και αυτος εδω με δυο κεφαλες.Καλο φαινεται


  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 23, 2009 6:39 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
τον φέρνει η autosmart στην Ελλάδα, αλλά πριν πάρετε να ρωτήσετε τιμή πάρτε κανένα υπογλώσσιο

http://www.autosmart.gr/templates/main/main.php?sid=265



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 25, 2009 5:36 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Δευτ Μάιος 11, 2009 5:05 pm
Δημοσιεύσεις: 37
Παράγειλα απο shinearama τον meguiars g220 μαζι με τα τρια σφουγγαρια και τις δυο αλοιφες ελπιζω να μεινω ευχαριστειμενος αλλα ειχα ενα μικρο προβληματακι την ωρα που τον εβαλα στο καλαθι και μεχρι να κανω την ολη διαδικασια αγορας μεσω paypal περιπου 3 λεπτα αφου το αγορασα και πληρωσα μετα ελεγε στο site out of stock λετε να το προλαβε κανενας αλλος η να ειχαν μονο εναν??


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδόρος - Αγορά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 25, 2009 5:59 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 12:10 am
Δημοσιεύσεις: 210
hahahaahaha,εγώ πάντως δεν ήμουν :lol: :lol: :lol:
παράγκειλα τον kestrel :D :D και κάτι αλλα πραματακια...αντε να ρθει να δούμε τι θα γίνει :D :D


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 5 από 189 [ 1884 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 189  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: