Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 10:16 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αποθήκευση κεριών Carnauba - Sealant
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 30, 2013 8:23 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer

Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2012 9:24 am
Δημοσιεύσεις: 1121
Καλησπέρα! Σήμερα κατά την διάρκεια που έκανα κάποια συμμαζέματα στον χώρο που έχω την συλλογή του Detailing, το μάτι μου πέφτει στo Swissvax Concorso. Λέω δεν το ανοίγω να πάρω την δόση μου, από την υπέροχη αυτή μυρωδιά που έχει... Ανοίγοντας όμως το πρώτο καπάκι (έχει 2: ένα βιδωτό και ένα άλλο που πιέζεται από το βιδωτό και λογικά κλείνει αεροστεγώς) βλέπω κάποια έλαια από που είχαν βγει. Μάλλον δεν ήταν επίπεδη η συσκευασία του. Όπως και να χει, μικρό το κακό.

Έτσι αποφάσισα να ανοίξω ένα θέμα που θα μπορούμε να ανταλλάσσουμε τις απόψεις που έχουμε περί του θέματος.


Το καλοκαίρι η συλλογή μου βρίσκεται στην αποθήκη, όπου είναι ένα σκιερό και δροσερό μέρος. Το περασμένο χειμώνα επίσης "την έβγαλε" και πάλι στην αποθήκη που οι θερμοκρασίες μπορεί να έπεφταν και στους 10 βαθμούς ίσως και χαμηλότερα.

Φέτος σκοπεύω να μεταφέρω κάποια κεράκια μόνο εντός σπιτιού για τον χειμώνα (έχουμε καιρό ακόμη) και η απορία που μου δημιουργήθηκε -κυρίως για τα Sealant- είναι αν υπάρχει περίπτωση αναθυμιάσεων που ενδεχομένως να βλάπτουν την υγεία.


Συγνώμη για το μεγάλο Post..



_________________
Φώτης
Terios I,II
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: