Τώρα είναι Δευτ Μάιος 20, 2024 9:45 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 1:41 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2013 12:27 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Αναφέρομαι στο προϊόν της turtle wax το "Nano-tech" (polishing wax). Το πήρε το μάτι μου στα praktiker γύρω στα 11 ευρώ.. έχω κανα 2-3 βασικές γνώσεις για κεριά ..αλλά αυτό με το nano-tech :? το έχει δοκιμάσει κανείς ή είναι κανα trick για πωλήσεις.?



_________________
World...isn't just a straight road...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 2:24 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer

Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2012 9:24 am
Δημοσιεύσεις: 1121
viewtopic.php?f=9&t=57&p=184&hilit=Nano+tech+turtle#p184

Έχει αναφερθεί και εδώ στο νούμερο 15.
Εμένα μου κάνει περισσότερο ως trick για πωλήσεις και προσωπικά θα έπαιρνα κάτι σίγουρο και δοκιμασμένο. Αν ψάχνεις κάτι για να αρχίσεις με την περιποίηση του χρώματος του αυτοκινήτου σου, ψάξε για Autoglym Super Resign Polish και από πάνω κάποιο κερί ή Sealant αναλόγως το Budget σου.


Μία συμβουλή: για να μην χανόμαστε μεταξύ μικρών θεμάτων με 2-3 απαντήσεις, καλύτερο θα ήταν να ποστάρουμε στο ανάλογο θέμα, για παράδειγμα Απόψεις για επιλογή προϊόντων ή Γενικές ερωτήσεις.



_________________
Φώτης
Terios I,II
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 2:34 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2013 12:27 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Έχω ήδη την Autoglym ultra deep shine.. (κόστος 22 ευρώ)..λόγω του σκούρου χρώματος... απλά την έχω για φινίρισμα.. μιας που η μπογία του αμαξιού είναι απαράδεκτη..και θέλει 1-2 στρώσεις για να αναδειχθεί ... ( είναι βαμμένο απο την αντιπροσωπεία με υδατοδυαλιτική μπογιά.. υπερευαίσθητη....απαράδεκτα πράγματα..) απλά σκεφτόμουν και μια απλή της τάξης των 10 ευρώ για να την θέσω για βάση.. και είπα να στραφώ στις turtle...



_________________
World...isn't just a straight road...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 3:04 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer

Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2012 9:24 am
Δημοσιεύσεις: 1121
Η Ultra deep shine στέκεται και μόνη της και σαν βάση για κάτι άλλο, αλλά δεν μπαίνει ποτέ τελευταία γιατί ξηλώνει ότι έχει από κάτω. Τώρα για την κατάσταση του χρώματος σου, αν είναι χάλια τότε θέλεις γυάλισμα. Αν "υποφέρεται" τότε 1-2 χέρια Ultra Deep Shine και κερί από πάνω, ανάλογα το πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις.

Μην κοιτάς πολύ σε λύσεις Praktiker. Είναι "λίγο" κλαίω τα χρήματα που έδωσα. Υπάρχουν λύσεις όπως Autoglym, Meguiars κτλ που βρίσκεις εύκολα και μετά μαγαζιά εντός και εκτός Ελλάδας που μπορείς να ψωνίσεις.



_________________
Φώτης
Terios I,II
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 3:57 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2013 12:27 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Ε θα το πλακώσω με το autoglym κανα 2 χέρια με τον αλοιφαδόρο..για παραπάνω θα την ψάξω καλύτερα...απλά ελπίζω να κάνει καλή δουλειά στην υδατοδιαλυτική βαφή.. γιατί είναι που είναι μαλακιά μέχρι αηδίας και με το παραμικρό έχει γρατζουνιά...άμα δεν κάνει καλή δουλειά πάει το παραμύθι..... απλά ένας γνωστός μου είπε πως τους διδάξανε σε σεμινάριο ειδικά για υδατοδιαλυτικές μπογιές, πως κάθε εταιρία ( που χρησιμοποιεί στο εν λόγω αμάξι την συγκεκριμένη μποργιά) χρησιμοποιεί αλοιφές και κεριά 2 με 3 φορές για να αναδειχθεί .. η λύση με βλέπω να είναι μία... σε 5 χρόνια..καινούργιο βάψιμο με μπογιά βάσης νίτρου..και αρκετό μέταλλο για να γυαλίζει ακόμη παραπάνω..



_________________
World...isn't just a straight road...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 4:06 pm 
Ολοκληρωμένος Detailer

Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2012 9:24 am
Δημοσιεύσεις: 1121
Προσπάθησε το, με την UDS και βάλε και κανένα κεράκι από πάνω. Κρίμα είναι να πάει χαμένη τόση δουλειά.

Επίσης για τα μεταλλικά στοιχεία της βαφής, περισσότερη γυαλάδα κτλ δεν ισχύει τίποτα. Τα μη-μεταλλικά χρώματα στο δικό μου μάτι γυαλίζουν καλύτερα.



_________________
Φώτης
Terios I,II
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 4:42 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2013 12:27 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Τι να πώ.εγώ πάντως έχω ακούσει πως όσα παραπάνω μέταλλα ρίξεις τόσο παραπάνω θα γυαλίζει...μέχρι ένα βαθμό τουλάχιστον.. βέβαια ανεβαίνει και το κόστος...



_________________
World...isn't just a straight road...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 4:56 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιουν 20, 2012 9:09 pm
Δημοσιεύσεις: 221
sakis_rs έγραψε:
Ε θα το πλακώσω με το autoglym κανα 2 χέρια με τον αλοιφαδόρο..για παραπάνω θα την ψάξω καλύτερα...απλά ελπίζω να κάνει καλή δουλειά στην υδατοδιαλυτική βαφή.. γιατί είναι που είναι μαλακιά μέχρι αηδίας και με το παραμικρό έχει γρατζουνιά...άμα δεν κάνει καλή δουλειά πάει το παραμύθι..... απλά ένας γνωστός μου είπε πως τους διδάξανε σε σεμινάριο ειδικά για υδατοδιαλυτικές μπογιές, πως κάθε εταιρία ( που χρησιμοποιεί στο εν λόγω αμάξι την συγκεκριμένη μποργιά) χρησιμοποιεί αλοιφές και κεριά 2 με 3 φορές για να αναδειχθεί .. η λύση με βλέπω να είναι μία... σε 5 χρόνια..καινούργιο βάψιμο με μπογιά βάσης νίτρου..και αρκετό μέταλλο για να γυαλίζει ακόμη παραπάνω..



φιλε μου νομιζω πως πρεπει να ξανα τσεκαρεις τις πληροφοριες σου.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Turtle Wax.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 25, 2013 6:37 pm 
Νέο Μέλος
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2013 12:27 pm
Δημοσιεύσεις: 9
mystique έγραψε:
sakis_rs έγραψε:
Ε θα το πλακώσω με το autoglym κανα 2 χέρια με τον αλοιφαδόρο..για παραπάνω θα την ψάξω καλύτερα...απλά ελπίζω να κάνει καλή δουλειά στην υδατοδιαλυτική βαφή.. γιατί είναι που είναι μαλακιά μέχρι αηδίας και με το παραμικρό έχει γρατζουνιά...άμα δεν κάνει καλή δουλειά πάει το παραμύθι..... απλά ένας γνωστός μου είπε πως τους διδάξανε σε σεμινάριο ειδικά για υδατοδιαλυτικές μπογιές, πως κάθε εταιρία ( που χρησιμοποιεί στο εν λόγω αμάξι την συγκεκριμένη μποργιά) χρησιμοποιεί αλοιφές και κεριά 2 με 3 φορές για να αναδειχθεί .. η λύση με βλέπω να είναι μία... σε 5 χρόνια..καινούργιο βάψιμο με μπογιά βάσης νίτρου..και αρκετό μέταλλο για να γυαλίζει ακόμη παραπάνω..



φιλε μου νομιζω πως πρεπει να ξανα τσεκαρεις τις πληροφοριες σου.



δηλαδή? μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? οχι τιποτα άλλο.. να πάρω κιαλλες γνώμες επι του θέματος... ;)



_________________
World...isn't just a straight road...
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 9 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron