Τώρα είναι Τετ Μάιος 15, 2024 10:18 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 5 [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 11:37 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Τετοια θελω και εγω για χαμαλιδουλειες αλλα και στο αβ που εχουμε εδω δε βρηκα ποτε 10δα 20δα...ισωσ τα εχει σε.πολυ μεγαλα ΑΒ του σκλαβενητηντα μπλε kitty τα.λεει δεν ριναι.πολυ καλα αντιθετα.βρηκα στο bazzar ενα χρωματοσμπτασινο σε χαρτηνη συσκευασια που.για αυτη τη δουλεια ειναι οτι καλυτερη ποιοτητα πραγματικα πολυ καλη για 1,25€ και τα πλενω και τα ξαναπλενω και.ειναι πολυ καλα δεν ειναι σαν αυτα που ριναι σα πλαστικα τελειωσ τη πλακασ.τα χρησημοποιω και σπιτι πολυ καιρο απλα για να.μη παιρνω ενα ενα ηθελα κανα πακετακι αμα ξερατε ....ευχαριστω πολυ παντωσ γθα το χρονο σου



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 12:34 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
Τετοια θελω και εγω για χαμαλιδουλειες αλλα και στο αβ που εχουμε εδω δε βρηκα ποτε 10δα 20δα...ισωσ τα εχει σε.πολυ μεγαλα ΑΒ του σκλαβενητηντα μπλε kitty τα.λεει δεν ριναι.πολυ καλα αντιθετα.βρηκα στο bazzar ενα χρωματοσμπτασινο σε χαρτηνη συσκευασια που.για αυτη τη δουλεια ειναι οτι καλυτερη ποιοτητα πραγματικα πολυ καλη για 1,25€ και τα πλενω και τα ξαναπλενω και.ειναι πολυ καλα δεν ειναι σαν αυτα που ριναι σα πλαστικα τελειωσ τη πλακασ.τα χρησημοποιω και σπιτι πολυ καιρο απλα για να.μη παιρνω ενα ενα ηθελα κανα πακετακι αμα ξερατε ....ευχαριστω πολυ παντωσ γθα το χρονο σου


Μαρκο κοιτα αυτες τις amazon basics σε 50αδα
Πρεπει να ειναι της πλακας αλλα φθηνες


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 12:38 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
Δημήτριος έγραψε:
Γκρι λοιπον, χατηρι δε χαλαμε.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πες μας λοιπον φιλε αν θελεις φιλε Δημητριε πως γερνανε οι συγκεκριμενες πετσετες, εννοω αν σκληραινουν με τα πλυσιματα, θεματα linting κλπ .
Παντως της ασπρη στεγνωματος παιζει να μη την εχω χρημ/σει πανω απο 4-5 φορες


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 12:47 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Μου έρχονται αυτές τις μέρες αυτές και θα σας πω. Είχαν πολύ καλές κριτικές για το waterless πλύσιμο. https://m.de.aliexpress.com/item/32727151209.html ( οι πράσινες με 380 gsm) . Οι 10 περίπου 20€. Μαζί με μεταφορικά.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-Car
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 1:08 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Την ασπρη τη χρησιμοποιω ακομη στο 308 sw που εχω κ πλενω σε κερματαδικα οποτε προλαβω. Εχει παραμεινει μαλακη κ αφρατη οπως την πρωτη ημερα. Βεβαια την προσεχω κ την πλενω σωστα.

Τα γκρι ή καφε (οπως αρεσει στον καθενα) ειναι υψιστης ποιοτητας ως αποδοση. Το κορυφαιο πανι που εχω στο οπλοστασιο μου. Το κακο ειναι πως μου ανοιξε η κολλα απο το 2ο πλυσιμο, μου το αλλαξε ο Αντρεας αλλα κ η νεα στο 3ο πλυσιμο ξανανοιξε. Ε, δεν ασχοληθηκα ξανα, απλα την εκανα 2 μονα πανια κ ησυχασα.

Παντα πλυσιμο στους 40, με ariel κ ξυδι. Δε ξερω αν ηταν η παρτιδα η κατι αλλο.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 1:22 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Αυτες απο amazon τισ.εχω δει και εγω θα παρψ καποια στιγμη αλλα ελεγα.αμα ειχε.καπου εδω πακετακια ...ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 4:32 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
Δημήτριος έγραψε:
Την ασπρη τη χρησιμοποιω ακομη στο 308 sw που εχω κ πλενω σε κερματαδικα οποτε προλαβω. Εχει παραμεινει μαλακη κ αφρατη οπως την πρωτη ημερα. Βεβαια την προσεχω κ την πλενω σωστα.

Τα γκρι ή καφε (οπως αρεσει στον καθενα) ειναι υψιστης ποιοτητας ως αποδοση. Το κορυφαιο πανι που εχω στο οπλοστασιο μου. Το κακο ειναι πως μου ανοιξε η κολλα απο το 2ο πλυσιμο, μου το αλλαξε ο Αντρεας αλλα κ η νεα στο 3ο πλυσιμο ξανανοιξε. Ε, δεν ασχοληθηκα ξανα, απλα την εκανα 2 μονα πανια κ ησυχασα.

Παντα πλυσιμο στους 40, με ariel κ ξυδι. Δε ξερω αν ηταν η παρτιδα η κατι αλλο.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν ειναι 2 πετσετες κολλημένες μαζι (και οχι ραμμενες με silk edges ) προκειμενου να πιασουν το 800gsm λογικο ειναι να τη πιουν, και η πιωμα ξεκιναει παντα απ'τα ακρα. Δε ξερω εχω αρχισει και δε τις γουσταρω καθολου αυτες τις βαριες πετσετες ειτε στεγνωματος ειτε buffing.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 23, 2018 4:38 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
zymglym έγραψε:
Μου έρχονται αυτές τις μέρες αυτές και θα σας πω. Είχαν πολύ καλές κριτικές για το waterless πλύσιμο. https://m.de.aliexpress.com/item/32727151209.html ( οι πράσινες με 380 gsm) . Οι 10 περίπου 20€. Μαζί με μεταφορικά.


Πολυ ενδιαφερον :gjb:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 24, 2018 1:44 pm 
Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 8:46 pm
Δημοσιεύσεις: 5667
zymglym έγραψε:
Μου έρχονται αυτές τις μέρες αυτές και θα σας πω. Είχαν πολύ καλές κριτικές για το waterless πλύσιμο. https://m.de.aliexpress.com/item/32727151209.html ( οι πράσινες με 380 gsm) . Οι 10 περίπου 20€. Μαζί με μεταφορικά.

Αξίζουν μια δοκιμή :gjb:



_________________
Εικόνα
Μάρκος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Review:Πετσέτα στεγνώματος/γενικής χρήσης από το Dazzle-
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 26, 2018 11:11 am 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 10:42 am
Δημοσιεύσεις: 4457
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Lef89 έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
Την ασπρη τη χρησιμοποιω ακομη στο 308 sw που εχω κ πλενω σε κερματαδικα οποτε προλαβω. Εχει παραμεινει μαλακη κ αφρατη οπως την πρωτη ημερα. Βεβαια την προσεχω κ την πλενω σωστα.

Τα γκρι ή καφε (οπως αρεσει στον καθενα) ειναι υψιστης ποιοτητας ως αποδοση. Το κορυφαιο πανι που εχω στο οπλοστασιο μου. Το κακο ειναι πως μου ανοιξε η κολλα απο το 2ο πλυσιμο, μου το αλλαξε ο Αντρεας αλλα κ η νεα στο 3ο πλυσιμο ξανανοιξε. Ε, δεν ασχοληθηκα ξανα, απλα την εκανα 2 μονα πανια κ ησυχασα.

Παντα πλυσιμο στους 40, με ariel κ ξυδι. Δε ξερω αν ηταν η παρτιδα η κατι αλλο.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν ειναι 2 πετσετες κολλημένες μαζι (και οχι ραμμενες με silk edges ) προκειμενου να πιασουν το 800gsm λογικο ειναι να τη πιουν, και η πιωμα ξεκιναει παντα απ'τα ακρα. Δε ξερω εχω αρχισει και δε τις γουσταρω καθολου αυτες τις βαριες πετσετες ειτε στεγνωματος ειτε buffing.
Μακραν οτι καλυτερο για σκουπισμα κεριων ή last buffing απο τα λιγα που εχω δουλεψει. Απο την αλλη, οπως βολευεται ο καθενας.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



_________________
ΕικόναΕικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 5 [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: