Τώρα είναι Πέμ Απρ 25, 2024 12:22 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 10 [ 95 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 12:45 am 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Γεια στην παρεα!!
Ηθελα να πειραματιστω με το waterless πλυσιμο και να μοιραστω την εμπειρια μου με εσας.
Το waterless πλυσιμο απ'οτι λεει και το ονομα του ειναι ενας τροπος πλυσιματος που δεν απαιτειται καθολου νερο. Λυνει λοιπον τα χερια σε παρα πολους που δεν εχουνε προσβαση σε τρεχουμενο νερο.
Προσωπικα το χρησιμοποιησα ολο το χειμωνα εδω στην Kοζανη που ξερετε δεν παιζουμε με τις θερμοκρασιες και οταν εχει κρυο , εχει ΚΡΥΟ... Στο γκαραζακι μου λοιπον χωρις νερο.
Το EchO2 ειναι ενα προϊον που δημιουργηθηκε για να 'σηκωνει' την βρωμια και να την 'εγκλωβιζει' στο υγρο ετσι ωστε να μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια απο το χρωμα με τα πανακια μικροϊνων χωρις να δημιουργει αραχνιασμα. Περιεχει επισης ενισχυτικα γυαλαδας και SiO2 (Διοξειδιο του θειου) που ειναι το ιδιο υλικο που εχουνε πολλες κεραμικες επιστρωσεις.Συνεργαζεται αψογα με τις κεραμικες επιστρωσεις χωρις να τις φθειρει.
Η αναλογια που ενδεικνυται για waterless πλυσιμο ειναι 1: 5-15. Προσωπικα δουλευα με 1:10 αραιωμενο με απιονισμενο νερο.
Χρειαζομαστε λοιπον 5-7 πανακια μικροϊνων τουλαχιστον 40Χ40 ποντους και 360gsm και πανω. Κατα προτιμηση ανοιχτοχρωμα για να βλεπουμε την βρωμια.
Ενα μαλακο πινελακι για τις εσωχες.
Και ενα εξτρα πανακι 360+ για το τελικο σκουπισμα μετα το QuickDetailer (Παλι το EchO2 σε αλλη αναλογια 1:25)
Αμα βαλουμε και τις ζαντες στο προγραμμα θελουμε τουλαχιστον αλλα 4-5 πανακια υποδεεστερης ποιοτητας.
Γαντακια αμα κανουμε ζαντες και εναν μεγααλο κουβα να τα ριχνουμε μεσα μετα την χρηση τους. ;)
Πριν ξεκινησουμε να διευκρινησω οτι τιποτα δεν αντικαθιστα το κανονικο πλυσιμο με τρεχουμε νερο και πιεση αλλα εδω μιλαμε για εναλλακτικη λυση που σου λυνει τα χερια και δεν σου κανει ζημια στο χρωμα.
Εδω λοιπον το περιβοητο EchO2 και μερικα απο τα καλα ποιοτικα πανακια μικροϊνων με τουλαχιστον 360+gsm που θα χρησιμοποιηθουν.
Εικόνα

Η κατασταση του αυτοκινητου μου ... :mrgreen: ... Οταν κανω δοκιμες συνηθως ειναι λιγο εξτρημ για να ειμαι σιγουρος. Εχει απο σκονη της Αφρικης , βιομηχανικους ρυπους απο τους λιγνιτικους σταθμους , λασπες , μελισσοαφοδευματα , πτωματα αιωρουμενα εως διαφορα λουλουδακια αγνωστης προελευσεως. Καπου εδω νομιζω οτι σταματαει και η καθαριστικη δραση του υλικου. Για πιο λερωμενα αυτοκ. δε θα το συνιστουσα χωρις ενα πλυσιματακι με σκετη πιεση σε καποιο selfservice.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Ξεκιναμε λοιπον με τις ζαντες. Ψεκαζουμε αρκετο υλικο ετσι ωστε να βραχει ολη η επιφανεια και το αφηνουμε 30 δευτερολεπτα να δραση. Επειτα παιρνουμε ενα καθαρο πανακι και σκουπισζουμε απαλα την καθε ακτινα ξεχωριστα. Γυριζουμε αρκετες φορες το πανακι μας ωστε καθε φορα που να βρισκουμε ενα καθαρο σημειο στο πανακι μας. Μετα την μια ζαντα ---->Στον κουβά 8-)
Εναναλαμβανουμε και στις υπολοιπες ζαντες την διαδικασια.
Εδω ενα μικρο βιντεακι https://www.youtube.com/watch?v=0G8pvWI ... e=youtu.be
Εικόνα

Επειτα ακολουθει το καπο-φτερα-μασκα
Εικόνα
Στο χρωμα χρησιμοποιουμε τα ποιοτικα πανακια μας διπλωμενα στα 2. ΠΑΝΤΑ σκουπιζουμε με την καθαρη πλευρα!!
Εικόνα
Ετσι φαινεται το πανακι μετα απο ενα περασμα
Εικόνα
Οταν χρησιμοποιουμε πολυ υλικο οπως εδω τοτε δεν ειναι περιεργο να φανει το καπο καπως ετσι μολις στεγνωσει. Αυτο δεν μας ανυσηχει ομως γιατι θα φυγει με το quickdetailer στο τελος. Συνηθως ομως δεν θα ασπριζει τοσο.
Εικόνα
Ψεκαζουμε λοιπον και τα φτερα ενα ενα και οσο περιμενουμε να περασουνε αρκετα δευτερολεπτα ασχολουμσατε με τις εσωχες χρησιμοποιοντας ενα μαλακο πινελακι.
Εικόνα
Στα πιο λερωμενα κομματια ειναι αναμενομενο να μαζευει πιο πολυ βρωμια το πανακι μας.
Μετα απο 8 πλευρες --> Στον κουβα και αυτο 8-)
Εικόνα
Σειρα ειχαν το παρ-μπριζ η οροφη τα τζαμια και το πανω μερος απο το πορτ-μπαγκαζ
Εικόνα
Εικόνα
Παντα καθαρα πανακια!!
Εικόνα
Εδω βλεπουμε ωραιοτατα πως διαλυεται το μελισσοαφοδευμα σιγα σιγα :mrgreen:
Εικόνα
Τελος δεν ξεχναμε να καθαρισουμε και τις πορτες απο μεσα με τον ιδιο τροπο ή εναλλακτικα ψεκαζοντας στο πανι και οχι απευθειας στο χρωμα (πορτα).
Εικόνα
Μετα απο περιπου 45 λεπτα ιδου και το αποτελεσμα.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Συνοψιζουμε για το EchO2 :

ΥΠΕΡ:

-Δεν χρειαζομαστε νερο και μπορει να γινει οπουδιποτε ΑΚΟΜΑ και μεσα στο ηλιο και οποιαδιποτε ωρα χωρις να
ενοχλεις κανεναν.
-Το κοστος σας βγαινει ανα πλυσιμο 1-2 Ευρω αναλογα την χρηση που του κανετε
-Καθαριζει καλα και γυαλιζει ακομα καλυτερα
-Συνεργαζεται με τις κεραμικες επιστρωσεις
-Μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν απλο Quick Detailer σε αναλογια 1:15-25
-Μπορει να χρησιμοποιηθει σαν Clay Lube 1:40 (πολυ πολυ φθινο..)
-Μπορει να χρησιμοποιηθει επιλεκτικα σε σημεια (Για τα μυγακια μετα απο ταξιδι..)

ΚΑΤΑ:

-Δεν αντικαθιστα ενα κανονικο πλυσιμο (θολους...)
-Πρεπει να ξεπερασεις την αναστολη σου να βαλεις πανακι απευθειας πανω στην βρωμια :cry: :shock:
-Περιοριμενη δυνατοτητα καθαρισμου (απο ενα σημειο και μετα θελει προπλυση)
-Θα αφησει απειροελαχιστα περισσοτερο αραχνη απο ενα κανονικο πλυσιμο με 2 κουβαδες (πλυσιμο με μηδεν LOVE
MARKS οπως λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι ΔΕΝ υπαρχει)
-Χρειαζονται πολλα ποιοτικα πανακια ,οπότε ειναι και μεγαλο το κοστος να τα αποκτησεις οταν μιλαμε για 5-10
τεμαχια.

Δεν ξερω αμα σας κουρασα ή οχι :ugeek:
Αυτα ειχα να σας πω , ευχομαι να παρουν θαρος μερικοι και να ξεπερασουν την ομολογουμενος τρομερη ιδεα να σκουπισεις την βρωμια με ενα πανακι μικροϊνων...
Εγω θα συνεχιζω να πλενω waterless κυριος τον χειμωνα.
Καθε σχολιο δεκτο και ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ και κυριος και απο τα πιο παλια μελη του φορουμ που σιγουρα εχουνε να μας πουνε κανα δυο πραγματα παραπανω. ;)
:crws:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 6:50 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2012 3:13 pm
Δημοσιεύσεις: 179
ωραιος!!!
για τα μυγακια-κουνουπια κανει δουλεια δηλαδη;
σε τι αναλογια;
εγω το χρησιμοποιω μονο ως qd σε αναλογια περιπου 1:14-15


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 8:33 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2018 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 139
Τοποθεσία: Athens
Μπράβο, πολύ καλό το αποτέλεσμα, καθώς και η συνολική περιγραφή.
Το έχω βάλει στο "μάτι" καιρό τώρα αυτό το προϊόν και θα με ενδιέφερε ως qd και Clay Lube.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω από που το προμηθευόμαστε. Μόνο από amazon ή ebay? Ή το έχεις πετύχει και εδώ Ελλάδα? Και ποια είναι η τιμή του (στο περίπου)? Από έξω, πόσο θεωρείς ότι αξίζει να το φέρει κανείς, μαζί με μεταφορικά, εφόσον το δουλεύεις?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 10:07 am 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
marioboni έγραψε:
ωραιος!!!
για τα μυγακια-κουνουπια κανει δουλεια δηλαδη;
σε τι αναλογια;
εγω το χρησιμοποιω μονο ως qd σε αναλογια περιπου 1:14-15

Εξαρτατε τι μυγακια.
Φρεσκα μετα απο ταξιδι (με ταχυτητα μεγαλη, μικρη) , απο καιρο ξεραμενα απο τον ηλιο σαν τα δικα μου ?
Για τις δυσκολες περιπτωσεις κανε 1:5 και για τις αλλες 1:10 . Αφηνε το υγρο παντα να δρασει καποια δευτερολεπτα πριν το σκουπισεις. ΜΗΝ βαζεις δυναμη για να τα βγαλεις! Αμα δε βγαινουν με την πρωτη επανελαβε την διαδικασια.

https://www.dazzle-car.gr/index.php?rou ... uct_id=791


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 10:42 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2018 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 139
Τοποθεσία: Athens
Το dazzle το έχει out of stock!!!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 11:35 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2012 3:13 pm
Δημοσιεύσεις: 179
zymglym έγραψε:
marioboni έγραψε:
ωραιος!!!
για τα μυγακια-κουνουπια κανει δουλεια δηλαδη;
σε τι αναλογια;
εγω το χρησιμοποιω μονο ως qd σε αναλογια περιπου 1:14-15

Εξαρτατε τι μυγακια.
Φρεσκα μετα απο ταξιδι (με ταχυτητα μεγαλη, μικρη) , απο καιρο ξεραμενα απο τον ηλιο σαν τα δικα μου ?
Για τις δυσκολες περιπτωσεις κανε 1:5 και για τις αλλες 1:10 . Αφηνε το υγρο παντα να δρασει καποια δευτερολεπτα πριν το σκουπισεις. ΜΗΝ βαζεις δυναμη για να τα βγαλεις! Αμα δε βγαινουν με την πρωτη επανελαβε την διαδικασια.

https://www.dazzle-car.gr/index.php?rou ... uct_id=791

αρα κανει δουλεια με τη σωστη αναλογια αναλογα την περισταση
σε ρυζοπεριοχη μενω με συνεφα απο κουνουπια!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 11:48 am 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Κατάλαβα... Βομβαρδιζεσαι :)
Θα σου κάνει δουλειά, απλά μην τα αφήνεις πολύ καιρό να ψηνονται στον ήλιο.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 3:56 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
Αναλυτικοτατος οπως παντα , μπραβο zym :gjb:
Ειδα οτι δουλευεις την πετσετα mm yellow fellow 2.0, με ενδιαφερει να την χρημ/σω για σκουπισμα αλοιφων, ειναι τοσο καλη οσο λενε?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 4:03 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
καλησπερα ZYM για ακομα μια φορα εξαιρετικο αρθρο.......
Ο Mike Philips ελεγε οτι θα δουμε αν ξερεισ απο detail αν μπορεισ να γραψεισ για detail......1!!!!!!!!και παλι μπραβο

Τωρα.............η εξελιξη των προιοντων waterless-rinsless (μη τα μπερδευουμε αλλο χωρισ νερο, αλλο χωρισ ξεβγαλμα)...πραγματικα η χημικη βιομηχανια εχει κανει θαυματα, σε οτι αφορα τα emulcify, encapsulate dirt......οπωσ θα ελεγαν και οι Φραγκοι.με εκπληκτικα προιοντα οπωσ ONR,ECHO2, wolfgang waterless e.t.c................ολα εξαιρετικα προιοντα
ΠΡΟΣΟΧΗ κανενα δεν αναφερει ουτε το κανει...δεν βγαζει traffic film...οποτε αν εχει καιρο να πλυθει θελει και καππιο apc pre-wash κατι να φυγει
ΑΛΛΑ..............

μη ξεχναμε για ποιο λογο.και για ποιεσ καταστασεισ και ποιεσ αναγκεσ δημιουργηθηκαν.............
δηλαδη για καταστασεισ ελειψησ νερου, απαγορευσης χρησησ η πολυ περιορισμενης χρησης, πολικα ψυχη κ.τ.λ
σε καμια περιπτωση δε μπορουν αυτα τα προιοντα να ξεπερασουν..........το λαστοιχο κηπου με την ελαχιστη πιεση των 70psi του απλου δικτου μας......σε καμια περιπτωση δε το αντικαθιστουν και ποσο μαλλον να το ξεπερνουν..................οποτε προσοχη στη χρηση.....καλα τα βιντεακια του φιλου Garry Dean με τισ ωραιεσ μεθοδουσ gia waterless κ.τ.λ.............αλλα........με φειδω

τωρα στα δικα μασ........δηλαδη στισ περιπτωσεισ που εχουμε να κανουμε με λιγη σκονιτσα..με θερμοκρασιεσ μειων 20 σε περιοχεσ Βορεινεσ...κ.τ.λ.................τα προιοντα rinsless πρεπει να ειναι η τελευταια επιλογη

καλα ωσ εδω αλλα.......τι να κανω κανει ψοφο εξω...δεν εχω παρκιν δεν θελω να βαλω νερο φωναζει ο γειτονασ δε θελω να παω σε πλυντηριο δεν δεν δεν δεν..............................

θα σας πω εγω τι κανω.........το εχω δοκιμασει χειμωναμε μειον 10(στο χωριο στην αθηνα δεν εχουμε τετοια)...και στουσ +40 για να μην εχω water spot πιο σφαλησ απο οποιοδηποτε waterless mono του..................

Αυτο το μικρο ματζαφλαρι λοιπον............ worx hydroshot το εχω ξαναπει

https://www.amazon.de/Worx-Hochdruckrei ... shot&psc=1


https://www.amazon.de/Worx-WG629E-1-Hoc ... +hydroshot

τι κανει αυτο λοιπον??? εχει διπλασια πιεση απ το λαστοιχο μας, ΑΛΛΑ τραβαει απο κουβα...2-3 λιτρα το καθε αμαξι,η κατευθειαν απο το δικτυο δινοντασ 2-3 φορεσ παραπανω πιεση, η μπαταρια κραταει γυρω στα 35 λεπτα

λοιπον σεναριο 1: εχω πολυ βρωμικο αμαξι το πλενω καλα ολο με τα παραδοσιακα μου μεσα αλλα βαριεμαι να τρεχω να στεγνωσω με 100 mf λεπιδεσ φυσιτηρεσ και αν μεινει μια σταγωνα στο μαυρο χρωμα νατο το waterspot.............μολισ το πλυνω καταβρεχω το αμαξι με αυτο το μηχανακι με ενα κουβαδακι απιονοσμενο 2-3λιτρα για ολο το αμαξι.εχει πιεση ικανη να διωξει ολο το κανονικο νερο...και μετα καθομαι καιχαζευω να στεγνωνει μονο του και να μην υπαρχει water spot πουθενα

σεναριο 2
εχω λιγη σκονιτσα στο κερωμενο,sealantισμενο, κεραμικοποιημενο οτι ναναι αμαξι εχει λιγο ηλιο.τελεια...παιρνω αυτο το μηχανακι ...ενα κουβαδακι με 2-3 λιτρα απιονισμενο.και το περναω απο πανω μεχρι κατω σχεδον χωρισ να χρειαζεται καθολου σαπουνι ουτε χημικα τιποτα..και μετα χαζευω να στεγνωνει χωρισ water spots..........

χμμμ...θεωρω οτι εχω παραπανω σκονη και βρωμιτσα αλλα παλι θελω να κανω waterlles αλλα να το κανω με σφαλεια?? τελεια....βγαζω την μεγαλη κανη κραταω τη μικρη.και με τη πιεση παλι με απιονισμενο περναω λιγο λιγο καθε πανελ και μετα περναω το waterless μου προιον να ολοκληρωσω το καθαρισμα


σεναριο 3....
μειον 10-15-20 βαθμοι στο γκαραζ μου που να ριξω νερο.......αλλα θελω να πλυνω το αμαξι τελεια................

τελεια παιρνω αυτο το μηχανακι με ενα κουβα στο γκαραζ μου..........βαζω μια πετσετα θαλασσησ τησ πλακασ κατω απο τη πορτα π.χ που θελω να πλυνω και σε μερικα δευτερολεπτα φλασαρεισ κατω ολο το χωμα χοντρη σκονη απ το πανελ σου.και συνεχιζεισ με watereless για τελειοποιηση.oyte na serneis panakia f πανω στο βερνικι και να τα κανεισ σαν γυαλοχαρτα ουτε τιποτα.........και το νερο??? ελαχιστο 2-3λιτρα ολο το αμαξιαντε 4........απορροφουνται μια χαρα απο μια δυο πετσετεσ και μενεισ ελαχιστο ωσ σχεδον καθολου στο πατωμα να παγωσει

σεναρια detail........door jamps, engine bay αρκετη πιεση χωρισ waterspots ψεκαζεισ apc λιγο τριψημο και τοι φλασαρεσι με απιονισμενο και γεια σασ επομενη πορτα, καθαρισεσ κινητηρα??? δε σε νοιαζει overpray γυρω γυρω γυρω να μαζευεισ μετα μη στα στεγνωσει ο ηλιοσ απιονοσμενο εχεισ


σεναριο Ελληναρα..........βρε ειναι 10ετιασ αμαξι, δε μενοιαζουν εμενα τα waterspotia πωσ τα λετε εσεισ......εχω λαστοιχο το κουμπωνω πανω το καταβρεχω πλενω με αβα αρχοντασ

σεναριο διαχειρηστη πολυκατοικιασ μου τα πρηζει.παιρνω κουβα με νερο απ τη βρυση πλενω το αμαξι στο πεζοδρομιο.......αντε γεια κυρ Παναγιωτη μη με πρηζεισ με το κοινοχροιστο νερο

true stories......................................

σκεφτειτε το.....δοκιμαστε το.....θα με θυμηθειτε.........................θα σας λυσει τα χερια........



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Waterless πλύσιμο με CarPro EchO2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 25, 2018 4:09 pm 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:


150 Ευρω ?????????????????????????:shock: :shock:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 10 [ 95 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron