Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 12:24 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: DPC Shield ceramic coating
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 13, 2019 4:05 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να σας δειξω μια νεα παραλλαβη που ειχα.

Ειναι το εξ Αμερικης DPC SHIELD κεραμικο.
Εναι απο μια εταιρια original product και οχι rebranded απο ενα κυριο που γνωριζω και<<προσωπικα>> sto youtube τελος παντως που εχει ξεκινησει δικη του σειρα ΟΧΙ rebranded.
Εχω παρει σχεδον ολη τη σειρα απο τα πανακια μικροινας που εχει για τισ οποιες θα γραψω ξεχωριστα καποια στιγμη για ολες μαζι γιατι μολισ παρελαβα καινουργιες.


Αυτο το προιον ειναι DIY κεραμικη , με sio2,tio2 blend.
Εναι σχεδιασμενο για πολυ ευκολη σχεδον DIY εφαρμογη, φιλικη πολυ στον ηλιο. συγχωρει πολυ ευκολα λαθη εφαρμογης striking κ.τ.λ, για αυτο και η διαρκεια της ειναι περιπου 12 μηνεσ μια εφοραμγη και 18-24 με 2 εφαρμογες.

ειναι γυρω στα 120μλ προιον, φτανει για 8+ αμαξια μεσαιου μεγεθους. κανει για χρωμα πλαστικα ζαντεσ και τζαμια(οχι με πολυ καλη εφαρμογη)
δινει παρα πολυ filling στο πανελ αρκετα εμφανες, πολυ καλο self cleaning και καλη αντοχη στα πλυντηρια.

το προιον το δινουν σκετο οπωσ ειναι χωρισ κουτακια, applicators κ.τ.λ ετσι σκετο.................
περιμενω να βρω χρονο να το περασω και να σας πω εντυπωσεις.


τιμη den εχει και πολυ σημασια γιατι δεν γνωριζω εδω Ελλαδα...ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΚΟΥΡΙΕΡ Κ>ΤΛ....... τι μπορει να χρεωσουν απο τελωνειο φπα κ.τ.λ επειδη ειναι και χημικο που εμπιπτει στους περιορισμους δεν ξερω αν μπορει να σταλει Ελλαδα αεροπορικωσ πρεπει να ρωτησω.
Εμενα μου το εφερε φιλος detailer που γυριζε απο ταξιδι Αμερικη με τις αποσκευες του. Κοστιζει 39δολαρια

Ειναι γενικα πανευκολο τση χρηση κανει για ολες τισ επιφανειες εχει πολυ καλη αντισταση χημικα και εχει σχεδιαστει περισοτερο για sheting και οχι για beeting.

(Τα πανακια ομως που αγορασα απευθειας απο την σελιδα
Luxurymicrofibers.com
για Ελλαδα εβαλα επιλογη amazon pay για ασφαλεια.............και μου χρεωσε συνολο επιπλειον της παραγγελειας....+
μεταφορικα+ ΦΠΑ 24% στην Ελλαδα+15 ευρω φιξ τελη εκτελωνισμου..................
στο κεραμικο δε ξερω τι μπορει να χρεωνουν.
Τα πανακια ειναι ΟΤΙ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΟ οτι πιο ΠΟΙΟΤΙΚΟ εχω πιασει ποτε στα χερια μου.......(θα ανεβασω θεμα).....με reuse πλυσιμο πανω απο 25 φορες και θα σας δειξω κατασταση , ειναι γενικα οτι καλυτερο εχω πιασιε ποτε .............ΟΜΩΣ.......το παραπλευρον κοστος μεταφορικα τελη κ.τ.λ καταντα την αγορα σχεδον...παρα παρα πολυ δυσκολη αλλα θα τα πωσ το θεμα με τα πανακια.)








Εικόνα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

cron