Τώρα είναι Παρ Μάιος 10, 2024 1:07 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 2 [ 19 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 11, 2020 1:25 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 11, 2014 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 111
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:

Βάλε κάνα rewie απ' το sealey. Kαμια φορά αν αν θες.μπορει να το θέλει καποιο παιδι.


Δεν ειμαι σε θεση να κρινω αν εχει καλο φως,ποιοτικο,συγκριτικα με τους αντιστοιχους φακους σε κοστος η και ακριβοτερους τυπου scangrip κτλ ,πολυ απλα διοτι δεν τους εχω χρησιμοποιησει ποτε.
Απλα σαν ερασιτεχνης πηρα εναν φακο που διαβασα οτι ειναι καλος,μεχρι εκει.

Απο την αλλη αυτο που μπορω να πω ειναι οτι κατασκευαστικα ειναι παρα πολυ καλος.Επειδη τον δουλευα οταν εκανα μηχανικες βρωμοδουλειες στο αμαξι μου,γινοτανε μαυρος στα πλαστικα του,και με λιγο APC επανερχοτανε στην αρχικη του κατασταση.Ειναι στιβαρος και βολικος.Πλεον ζει στο πορτμπαγκαζ μου και βοηθαει οπου χρειαστει.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 11, 2020 1:36 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Τέλεια ευχαριστούμε πολύ .
Όποιος θέλει λοιπόν ένα πιο στοιβαρος απ' την κινεζια
Sealey είναι μια καλή επιλογή .

Να σαι καλά καλή συνέχεια
Καλές εργασιες



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 03, 2020 9:34 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Αύγ 25, 2019 6:35 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Μάρκο καλημέρα
Μόλις παρέλαβα τον απίστευτο αυτό φακό που ανακάλυψες, και μπορώ μετα βεβαιότητας να πώ ότι είναι ότι πιο ποιοτικό έχω παραλάβει απο Κίνα εως τώρα. Ο φακός είναι απίστευτα στιβαρός, προσεγμένος στη λεπτομέρειά του και βγάζει τρομερό φώς. Δεν τον δοκίμασα ακόμη πάνω στο αυτοκίνητο, αλλά πιστεύω απ' αυτό που είδα όταν τον άνοιξα, ότι θα κάνει τη δουλειά που κάνουν οι ακριβότεροι της αγοράς εξίσου καλά. Ελπίζω η μπαταρία του να διαρκεί για αρκετή ώρα και να έχει αρκετούς κύκλους φόρτισης. Ευτυχώς απο πίσω υπάρχουν αλενόβιδες που σε αφήνουν να κάνεις την αλλαγή της μπαταρίας εύκολα όταν θα χρειαστεί.
Επίσης να αναφέρω ότι 1η φορά έκανα αγορά απο Aliexpress και ήμουν κάπως κουμπωμένος για το πως δουλεύει η πλατφόρμα αλλα τελικά είναι κλάσης ανώτερη απο το ebay και σαν πλατφόρμα, και σαν tracking status, και σαν ταχύτητα αποστολής. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαία αυτή η 1η μου αγορά αλλά μέσω αυτής της πλατφόρμας υπήρχε αξιόπιστο trucking number που σου έλεγε ανα πάσα στιγή που βρίσκεται το δέμα σου, σύμβουλος να σε βοηθήσει σε ότι θες, και το δέμα ήρθε μεσα σε 18 ημέρες!!!. Όχι σαν το ebay στο οποίο όταν παραγγέλνεις απο Κίνα σου δίνουν κάτι truck numbers που δε δουλεύουν και στις μισές των περιπτώσεων δεν παραλαμβάνεις ποτέ. Ασε το χρόνο παραλαβής ο οποίος πάντα ξεπερνάει τις 40 ημέρες.
Τέλος να σε ευχαριστήσω πολύ για την ανακάλυψή σου. Πάντοτε ήθελα στη συλογή μου ένα τέτοιο φακό που θα βοηθούσε να γίνει η δουλειά μου ευκολότερη και δεν τολμούσα να κάνω το βήμα να αγοράσω κάτι τέτοιο καθώς οι τιμές απο τα UK Stores ήταν απαγορευτικές. Μπράβο και πάλι μπράβο σου.
Α και για την ιστορία δε θα το χαρακτήριζα καθόλου Κινεζιά......μάλλον οι Κινέζοι άρχισαν να απασχολούν στις δουλείες τους Ευρωπαίους ή Αμερικάνους και τους δίνουν ψωμάκι να φάνε καθώς το design και η ποιότητα κατασκευήςτου ξεπερνάει κατα πολύ αυτό που έχουμε συνηθήσει να λέμε Κινεζιά.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 03, 2020 10:31 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Καλημέρα φίλε ευχαριστώ πολύ ,και χαίρομαι πάρα πολύ που η δική μου εμπειρία εγινε και εμπειρια και άλλων παιδιών το ίδιο καλή.

Κοίτα εγώ έχω ψωνίσει δεκάδες δεκάδων φορές από ali.
Έχω παραλλαβή στην <<ώρα>> του γύρω στο 90% των των παραγγελιών μου , στο υπόλοιπο 10% έχει τύχει να αργήσει τόσο που σχεδόν να το έχω ξεχάσει (συνεβει με ένα clay bar της πλάκας) και έχει τύχει να μην έρθει ποτέ και μετά από δική τους προτροπή μου είπαν να μου βάλουν κατευθείαν τα λεφτά η να ξαναστείλουν το προϊόν (συνεβει με ένα paint depth gauge που περιμένω)
Εντάξει συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες .
Σίγουρα κάποια φορά θα χαθεί κάποια φορά δε θα έρθει η θα έρθει λαθοσ ....αυτά συμβαίνουν απλα η δική μου εμπειρια έως τώρα είναι εξαιρετική χωρίς να παραβλέπω ότι κατι μπορεί να έρθει σε 10.μερες και κάτι σε 3 μήνες ξέρω γω . Αλλά ο μέσος όρος είναι τέλειος.

Να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και το τοπικό κατάστημα των Έλτα. Έμενα π.χ είναι απέναντι μου παρακολουθώ τα tracking ξέρω πότε ήρθε και πάω και το παίρνω χωρις να περιμένω χαρτάκι που πολλές φορές δεν αφήνουν καν.

Τώρα θέλει ισωσ λίγο προσοχή αυτά που ναι μεν έχουν αριθμό αλλά δεν είναι.....tracking αλλά απλό δέμα.εκει καμιά φορά δε μπορεισ να το βρεις εύκολα.
Αλλά συνήθως αυτά τα βάζουν σε πολύ μικρής αξίας αποστολές 1-2 δολλάρια Μαξ από ότι έχω δει .και είναι και ανάλογα από ποιο κατάστημα Αλι θα το πάρεις κ.τλ

Όσο αφορά στη ποιότητα των προϊόντων όπως καταλαβαίνεις.....ακόμα και εκεί....ότι πληρώνεις συνηθωσ παίρνεις .
Εγώ επειδή το ψάχνω πολύ ,ουσιαστικά βρισκω (ειδικά στα αξεσουάρ detailing αυτά που κάποιοι τα πουλάνε απλά relabeled με το δικό τους ταμπελακι 4-5 φορές επάνω και εγώ τα παίρνω ασ πούμε απ' τη πηγή και εκεί είναι εξαιρετικό για αυτά εμαι 100% ευχαριστημένος )
Φυσικά και σε αντικείμενα που δεν πολυηξερα έχει τύχει να απογοητευθω π.χμε κάποια πετσέτα ......αλλά οκ ......στα 50 π.χ πράγματα που μπορεί να.πηρα να συμβεί σε 1-2 το πολύ, να περιμένω κάτι άλλο απ' τη φωτό.
Αλλά οκ και πάλι.......στα αξεσουάρ και τέτοια δεν έχεις δεύτερο.

Τώρα στο φακό.....ΓΙΑ τα ΛΕΦΤΑ του...πάντα για μένα είναι εξαιρετικός ,κοίταζα καιρό τα specs να έχει συγκεκριμένο φακό και συγκεκριμένη πλακέτα με συγκεκριμένο rating που να πλησιάζει τρομακτικά κοντά στα πανάκριβα επωνυμα που έχουν μια μικρή τεχνική διαφορά στο color matching.....
Μάλιστα ξέρω ήδη 2 γνωστούς επαγγελματίες που ήδη το.πηραν το μηχανάκι , ο ένας σαν κύριο και ο άλλος σαν back up με καλή εμπειρία για....τα λεφτά του πάντα έτσι; Δεν είναι scangrip ....το οποιο έχει μια τεχνική διαφορά επιπλέον στο rating ,αλλά δε το συγκρίνουμε με αυτό .

Τώρα πάλι απ' την δική μου εμπειρια.....ο φακός μετά από ώρα λόγω της τρομακτικής του δύναμης ο δακτύλιος του φακού παρότι κράμα αλουμινίου ζεσταινεται αρκετά............αρκετά .....

Δε ξέρω αν έχει.μακροχρονια.επιπτωση αυτό αλλά θα πρότεινα να το χρησημοπιιεισ ως inspection light και όχι σαν μόνιμο φακό π.χ κρεμασμενο η στη βάση για...πολλές ώρες να φωτιζει σαν προβολέας.

Δε ξέρω αν θα εχει θέμα αλλα το παρατήρησα στη χρήση και το είδα και τι λέω.

Αααα......και το καπάκι το πίσω το κόκκινο που καλύπτει απ' τις σκόνες και τις υγρασιες την θύρα usb μου βγαίνει συνέχεια......

Its all about the details

Χαχαχαχααχχχαχ



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 04, 2020 10:01 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Αύγ 25, 2019 6:35 pm
Δημοσιεύσεις: 9
Καλημέρα και πάλι
Εχθές του έκανα crash test διάρκειας.
Αφού του έκανα μια πλήρη φόρτιση χρονομέτρησα την διάρκεια που έχει στη μικρή σκάλα και το χρονόμετρο έδειξε 4,5 ώρες! Φαντάζομαι ότι στη μεγάλη σκάλα ο χρονος θα είναι ο μισός. Το καλό είναι ότι για αυτές τις 4,5 ώρες δίνει συνέχεια την ίδια ισχύ φωτισμού και απλά ξαφνικά σβήνει όταν αδειάσει η μπαταρία. Στη μικρή σκάλα δε ζεσταίνεται τόσο το περίβλημα του δακτυλίου, αλλά όντως στη μεγάλη ζεσταίνεται αρκετά.
Θα προτιμούσα η μαγνητική λαβή να μπορεί να περιστρέφεται 270 μοίρες απο τις ~180 που είναι τώρα για να μπορείς να έχεις ελεύθερα τα χέρια σου όταν εργάζεσαι στα panels, και επίσης να είχε θέσεις κλειδώματος όπως είναι π/χ στον φακό της Wurth και να μην χρειάζεται να σφίξεις τις βίδες για να συγκρατείται σταθερά στη θέση του.
Αυτά, κατα τ' άλλα είναι ένα υπέροχο light inspection gadget.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 21, 2020 6:13 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Σήμερα τον δοκίμασα τον φακό. Προσωπικά δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω για ερασιτεχνική χρήση. Μου κάνει άριστα την δουλειά.
Μόλις έστειλα και το λινκ και σε έναν βαφέα που του άρεσε μόλις τον είδε.
Ααα ρε Μάρκο τι μας κάνεις.....
Keep going


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 21, 2020 6:32 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
δε μπορουσα να εχω βαλει ενα affiliate λινκ απο κατω.να παιρνω και εγω το κατιτις....
εφτιαξα και βιντεο για αυτο..........θα ανεβει μελλοντικα αχαχχα

χαρομαι που σου αρεσε Θαναση..................
τα σεβη μου σε εναν απο τους καλυτερους Ελληνες detailers



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 21, 2020 6:56 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 23, 2014 11:25 pm
Δημοσιεύσεις: 318
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Εε ρε στο τέλος θα το πιστέψω , σταμάτα! Χαχαχαχα


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: EΚΠΛΗΚΤΙΚΟ economical paint ,inspection light χειρος..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Δεκ 20, 2020 4:54 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Το γύρισα ...το έχασα.....και το ξαναγύρισα ππαλο.το υλικό αυτό σε βίντεο.
Ευχαριστω

https://youtu.be/JC0dv9_YLW4



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 2 [ 19 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 12 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: