Τώρα είναι Παρ Μάιος 10, 2024 8:13 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αλοιφαδορος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 31, 2020 4:42 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 08, 2020 9:54 pm
Δημοσιεύσεις: 6
Καλησπερα μάγκες έχω αγοράσει έναν αλοιφαδορο τον BUFF DADDY DAS6 550W είναι πρώτος μου αλοιφαδορος και ήθελα μια γνώμη τι pad να αγορά και τι αλοιφες..το αυτοκίνητο είναι μαύρο πεζο.το χρώμα του είναι σε καλουτσικη κατάσταση έχει αράχνη και κάποιες μικρές γρατσουνιές..τόσο καιρό το έπλενα με ένα σαμπουάν τις valet pro το περνούσα με.πυλο τις auto clay και το κερωνα με finis-wax και δεν βλέπω πολύ καλά αποτελέσματα σε γυαλαδα και δεν φεύγουν ούτε μικρό γρατσουνιές για αυτό αγορά έναν αλοιφαδορο και θα ηθελα να με.βοηθησετε σε τι αλοιφές και σε τι pad ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά. :crws:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδορος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 31, 2020 6:35 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
καλησπερα καλοριζικος
το ποιεσ αλοιφεσ με ποια pads.....................ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα.............και δε μπορei να καλυφθει ετσι απλα me μια απαντηση
Εσεισ προσωπικα τι θελετε να κανετε στο αυτοκινητο σας στο περιπου?
ενα ελαφρυ περασμα με μια πολυ καλη καθαριστικη αλοιφη τυποι ΑΙΟ για να δωσετε μια ζωντανια στο χρωμα να βγαλει και να καλυψει καποια ελάφρα πραγματακια για να σασ δωσει και χρονο για να μαθετε το μηχανημα?

θελετε να κανετε 1 ενα ολοκληρο σταδιο, περνωντασ μια αλοιφη ολοκληρο το αυτοκινητο κατο που απαιτει μια μικρη εστω εμπειρια,διαθεσιμο χρονο αρκετο και καποια pads?

θελετε να κανετε πολλαπλα σταδια που περιλαμβανουν πρωτα καποια αλοιφη μεγαλυτερησ δυναμηξσ και επειδα δευτερο περασμα με finish λαοιφη, το οποιο προυποιθετει προσθετη εμπειρα χρονο και τα καταλληλα pads?

H χρονολογια ο τυπουσ του βερνικιου που μπορει να εχετε οπωσ και οι ατελειεσ που εχει , αλλα και ποιες θελετε να διωξετε ειναι και αυτοι παραγοντεσ που επηρεαζουν...........

ειναι δυσκολη απαντηση..ποιες αλοιφεσ με ποια pads



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλοιφαδορος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 31, 2020 8:56 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 08, 2020 9:54 pm
Δημοσιεύσεις: 6
Φίλε ευχαριστώ πάρα πολύ για ότι έγραψες λοιπόν από τα λεγόμενα σου βλέπω ότι κατέχεις το άθλημα και έχεις την κάποια εμπειρία και χαίρομαι που ασχολησε.Δευτερον πάμε στο αμάξι το βερνίκι γενικά είναι σε καλή κατάσταση για τα χρόνια του 2007 έχεις κάποιες γρατσουνιές από πετραδάκια από.τον δρόμο η και εγώ. Δεν ξέρω από τι λόγο τόσα χρόνια στον δρομο όπως είπες εμπειρία δεν έχω σε αυτό το θέμα αλλά υπάρχει όρεξη και υπομονή κατάλληλος χώρος που νομίζω από τα βασικα. Θα ήθελα με κάποιον τρόπο να φύγουν αυτές η μικρό γρατσουνιές και να έχεις μια γυαλιαδα στο τέλος από.οτι έχω διαβάσει τα προϊόντα ΑΙΟ είναι προσωρινά και όταν τελειώνει η δράση τους ξανά φαίνονται οι οποίες ατέλειες είχαν καλυφθει θα ήθελα σαν σκεψη μια φορά να βάλω μια αλοιφή ώστε να φύγουν αυτές εδώ οι γρατσουνιές αράχνες κτλπ και απο την επόμενη φορά να το κάνω με κάποιο προϊόν ΑΙΟ. Ευχαριστώ και πάλι που έγραψες τόσα εύχομαι να με βοηθήσεις στις απορίες μου !!!! :gjb:


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: