Τώρα είναι Τετ Μάιος 01, 2024 1:43 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 25, 2021 8:34 am 
Orbit Master

Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2016 4:25 pm
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: Patras
ΜΑΡΚΟΣ Δ. έγραψε:
Οι ζάντες έχουν βενρικι όπως το όχημα . Δεν έχει κάποια διαφορά . Όλα τα fallout remover κάνουν για το βενρικι του αμαξώματος.

Ελάχιστα fallout για ζάντες ΜΠΟΡΕΙ να έχουν κάποιες προσθήκες συστατικών για καλύτερο.καθαρισμο γιατί εκτός από σκόνη φρένων υπάρχουν και δεκάδες άλλα πράγματα επάνω στις ζάντες. Όπως το το
Bilt hamber auto wheel.


Σύμφωνοι, θέλω να πω είναι σκέτο fallout remover η είναι μαζί και καθαριστικό ζαντων?

Πχ είναι σα το ironx η σαν το bh auto wheel?

Και γενικά έχει δοκιμάσει κάποιος σαμπουάν η αφρούς από αυτή τη μάρκα? Κοιταζω τιμές και στα 5λιτρα πραγματικά είναι τζαμπα


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 25, 2021 9:06 am 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Ναι εχουν πολυ καλες τιμες , και σχετικα ευκολη διαθεσιμοτητα και αν ψαξεισ εχουν και οιτρα και 5 λιτρα. Εγω προσωπικα χρησημοποιω πολυ καιρο K2 t6 klinet οπωσ ξερεισ, και πανω απο 2 χρονια το roton pro. Δε ξερω αν εχει και καθθλου επιπλεον καποιο υλικο να βοηθαει στια ζαντεσ εκτοσ απο τα δυο βασικα χημικα που εχουν ολα τα fallout remover, παντωσ αν ακολουθεισ τα κλασικα ...εκτοσ ηλιου καλο ξεβγλαμα ειναι σουπερ και η χρηση του οπωσ ολα τα fallout renmover.(δικη μου επισημανση να μη πηγαινουν αυτα τα προιντα σε πλαστικα ελαστικα μερη ...αλλα αυτο ειναι αλλο τεχνικο θεμα που αφορα ολα τα παρομοια).

Τωρα απο τα υπολοιπα, σαπουνια ξερω πολλα παιδια που χρησημοποιουν eite to bella, ειτε το active foam αλλα δε θυμαμαι ποια...γιατι εοχυν και...500 σαπουνια και μπερδευεσαι λιγο.
Ξεωρ σαν ισχυρο degreaser καιδια εοχυν κανει χρηση στο akra, και σε γενικησ χρησησ το apc τους. οπωσ και το satin (αν δε κανω λαθοσ ειναι κλασικο water based γαλακτωμα) αλλα αυτα ειναι παρατησησεισ τριτων ανθρωπων , εγω δε μπορω να σου πω γιατι δεν εχω προλαβει να τα δω................παντωσ...........καλεσ τιμεσ ειναι......μη το σκεφτεσαι δοκιμασε κανενα και περιμενουμε review.



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 15, 2021 7:05 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
K2 έχω πάρει αρκετά πράγματα. Με έχει προβληματισει η μάρκα, πώς είναι δυνατόν να πουλάει τόσο φτηνά. Για παράδειγμα το roton είναι αυτή τη στιγμή στα 3,90€, τη στιγμή που το Iron-x είναι στα 14,5 και στα 500mL (δλδ περίπου 20€ για ίδια ποσότητα). Αυτό που θέλω είναι να το βάζω στο αμάξωμα, χωρίς να θέλει άπειρο ξέβγαλμα, γιαυτό αναρωτιέμαι αν έχει έξτρα καθαριστικά.
Επίσης το Apc neutral, το οποίο αν καθαρίζει κιόλας καλά, τότε λύνει το γρίφο pre-wash ή foam και χωρίς να βγάζουν προστασία.
Ένα προϊόν που έχω επίσης πάρει είναι το Κ2 lamp protect (4€) που δεν έχω χρησιμοποιήσει και δεν ξέρω αν χρειάζεται ή αν είναι απλώς ένα Sealant σε μικρό μπουκαλάκι.
Καλά, τα διάφορα shampoo, bella, vena κλπ που δε μπορεί να είναι κάτι κακό, θα τα πάρω κάποια στιγμή.
Το wash mitt, η detailing brush, scepter κλπ πολύ καλά.
K2 nuta pro καθαριστικό τζαμιών 4€, το παίρνεις απλά και για τον ψεκαστήρα (έχει 2€ μόνος του).
Έχω ψωνίσει από autotec, έχει μεγάλη γκάμα και τις καλύτερες τιμές (πλην του roton pro για κάποιο λόγο)


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 15, 2021 7:22 pm 
Detailing Guru

Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 5:02 pm
Δημοσιεύσεις: 1754
Δεν ειναι τα Κ2 φτηνά.
Οι άλλοι δε ξέρουν τι ζητάνε συνήθως .και έχουν υπερκοστολογημενα προϊόντα

Ειδικά στα iron remover ...ακόμα πιο υπερκοστολογημενα ..και κάπως πρέπει να βγουν τα λεφτά από τόσο promo...

Its business



_________________
YOUTUBE CHANELL
https://www.youtube.com/channel/UCAHnoN ... jLU3Kh-bvw
fb Page
https://www.facebook.com/MDetailingcars
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 15, 2021 7:35 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
Καλά προφανώς όταν έχει ένα TW hybrid wash and Wax 22€ και αν ακολουθήσεις τις οδηγίες βγάζει 6 πλυσίματα, τα πιο πεταμένα λεφτά μου (αλλά αν δεν πάθεις, δε θα μάθεις), τότε οι άλλοι πουλάνε πολύ marketing. Όπως γίνεται και σε άλλους τομείς (πχ συμπληρώματα, κλπ). Αλλά σε κάποια είναι πολύ φτηνή.. Και για μένα αξίζει να στηριχτεί


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 15, 2021 9:49 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
Καμιά άποψη για roton, apc Neutral pro και K2 lamp protect?


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 19, 2021 8:20 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Δευτ Σεπ 06, 2021 11:21 pm
Δημοσιεύσεις: 44
Στη τιμη που εχουν απλα παιρνεις και δοκιμαζεις.
Εγω θα προτεινα ενα μη διαδεδομενο προοιον τους, το k2 tako για πλυσιμο.

Roton παρε το pro . Η διαφορα τους ειναι οτι το pro εχει υφη σαν gel (δεν τρεχει) , επισης μυριζει λιγοτερο και καθαριζει πιο καλα.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: K2 προϊόντα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 19, 2021 9:57 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 1:35 pm
Δημοσιεύσεις: 202
OK θα δοκιμάσω και το tako. Ξέρεις σε τι PH κινείται;
Το roton pro το έχω πάρει και μάλλον χρησιμοποίησα πάρα πολύ στις ζάντες και δεν ξεβγαζοταν. Τώρα λέω να δοκιμάσω και το απλό, για το αμάξωμα. Σαν decon και paint prepare πριν από επανακερωση.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: