Τώρα είναι Πέμ Μάιος 02, 2024 7:35 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 1 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 7:34 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
Πρόσφατα, από γνωστό μου detailer, ενημερώθηκα για το συγκεκριμένο προϊόν, το οποίο υπόσχεται η εταιρεία παραγωγής (η williams για την ακρίβεια, γνωστή από τη f1) ότι με το που μπει στο χρώμα του αμαξώματος, το σφραγίζει για μια πενταετία και το καθιστά αδιαπέραστο από κουτσουλιές, οξειδώσεις, αράχνες και οποιαδήποτε ακόμα προβλήματα μπορούν να εμφανιστούν. Κατά συνεπεια, το μόνο που έχει να κάνει κανείς για 5 χρόνια είναι ένα απλό πλύσιμο και καθάρισε. Ούτε κεριά, ούτε γυαλίσματα, ούτε τίποτα. Παράλληλα, η εταιρεία προσφέρει και γραπτή εγγύηση 5 ετών ότι το προϊόν θα παραμείνει και θα έχει άψογα αποτελέσματα.

Ο γνωστός μου detailer, μου είπε τα καλύτερα για το προϊόν αυτό, ύστερα από δοκιμές 2 και πλέον μηνών και έχει αρχίσει εμπορία, ενώ απ'ό,τι μου είπε, χρησιμοποιεί τεχνολογία της NASA και δεν έχει καμία σχέση με τα προϊόντα νανοτεχνολογίας. Να σημειωθεί ότι το προϊόν αυτό περνιέται μόνο από τις συνεργαζόμενες εταιρείες του εισαγωγέα (δεν μπορούμε να το περάσουμε μόνοι μας δηλαδή), χωρίς κανένα τραγικό κόστος βέβαια (περίπου όσο ένα γυάλισμα-κέρωμα σε κάποιον επαγγελματία).

Έχει ακούσει κανείς τίποτα γι'αυτό? Όλα αυτά φαίνονται πολύ καλά για να είναι αληθινά, αλλά επειδή εμπιστεύομαι το συγκεκριμένο άτομο, δε νομίζω ότι υπερβάλει (αν και όπως είναι λογικό και αυτός δε μπορεί να ξέρει πόσο ακριβώς κρατάει και λέει απλά τις εταιρικές του προδιαγραφές). Αν λοιπόν όλα αυτά ισχύουν, τότε μιλάμε για πραγματική επανάσταση στην περιποίηση του εξωτερικού του αυτοκινήτου!! Προσωπικά, σκέφτομαι να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα, ώστε να το δούμε και στην πράξη και μετά πολύ πιθανόν να το τοποθετήσω. Κανείς άλλος έχει ακούσει κάτι?

Επιπλέον πληροφορίες για το προϊόν: http://www.apahellas.gr/gr/car-ceramic-coat.php


Τελευταία επεξεργασία από Driver_M και Πέμ Απρ 15, 2010 1:09 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά


_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 10:35 pm 
Service Maintenance Manager
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 9:09 am
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: GoodView
Πολύ καλό για να είναι αληθινό...



_________________
Εικόνα Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 11:43 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 997
Driver_M έγραψε:
ενώ απ'ό,τι μου είπε, χρησιμοποιεί τεχνολογία της NASA


να είσαι καλά ... γελάω ασταμάτητα ... !! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ



_________________
Εικόνα
Mitsubishi Colt & Lancer Sportsback
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 12:04 am 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
apostolos έγραψε:
Driver_M έγραψε:
ενώ απ'ό,τι μου είπε, χρησιμοποιεί τεχνολογία της NASA


να είσαι καλά ... γελάω ασταμάτητα ... !! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ


Να μη γελάς ασταμάτητα, γιατί το λέει η ίδια η williams. Από'κει και πέρα, αν η ομάδα της f1 λέει μπούρδες, τότε να έρθω να γελάσουμε παρέα. Ωστόσο, πολλά προϊόντα αρχικά χρησιμοποιούνταν από το στρατό ή τη nasa και μετά βγήκαν στο εμπόριο, δε βρίσκω που είναι το περίεργο.

Εγώ πάντως ρώτησα αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω για το προϊόν αυτό. Οι προσωπικές απόψεις δεκτές, αλλά δεν έχουν νόημα, κυρίως αν δεν έχουμε ιδέα τι είναι το προϊόν αυτό. Πάντως κι εμένα prokopas μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, όμως, λόγω του ατόμου που μου το είπε που είναι πραγματικά έμπιστο και από τους καλύτερους-μεγαλύτερους detailers της Αθήνας, το πιστεύω σε μεγάλο βαθμό. Όπως είπα και προηγουμένως πάντως, ας περάσει κάποιο διάστημα να τα δούμε όλα αυτά στην πράξη και βγάζουμε επαρκέστερα συμπεράσματα...



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 11:49 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Δεν ξέρω αν είναι αληθινό ή όχι αλλά το έχω ακούσει κι εγώ από άλλους αλλά το έχω διαβάσει και σε μερικά site. Διάβασα βέβαια και μερικές τιμές και μου κόπηκε η όρεξη...κάτι για $850 με $ 1100 ανάλογα το μέγεθος του αυτοκινήτου.



_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 12:09 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
Driver_M έγραψε:
Να σημειωθεί ότι το προϊόν αυτό περνιέται μόνο από τις συνεργαζόμενες εταιρείες του εισαγωγέα (δεν μπορούμε να το περάσουμε μόνοι μας δηλαδή),



Στο video η εφαρμογή του προϊόντος δεν δείχνει να διαφέρει σε τίποτα από αυτή ενός sealant οπότε γιατί αυτός ο περιορισμός; (Γενικά δεν είμαι fan τον μονοπωλιακών τακτικών).

Θα μπορούσαν να τσιμπήσουν την τιμή να έχει ακόμα και 3000 euro το μπουκαλάκι (άλλωστε υπάρχουν κεριά με πολλαπλάσια αξία).



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 12:12 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 6:52 pm
Δημοσιεύσεις: 728
Αρη άνοιξε φίλε μου ένα παρόμοιο θέμα κ στο DW.
ίσως κάποιος να έχει ακούσει τπτ.



_________________
Εικόνα Αλέξανδρος
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 3:35 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 997
deathlok έγραψε:
Στο video η εφαρμογή του προϊόντος δεν δείχνει να διαφέρει σε τίποτα από αυτή ενός sealant οπότε γιατί αυτός ο περιορισμός; (Γενικά δεν είμαι fan τον μονοπωλιακών τακτικών).

Θα μπορούσαν να τσιμπήσουν την τιμή να έχει ακόμα και 3000 euro το μπουκαλάκι (άλλωστε υπάρχουν κεριά με πολλαπλάσια αξία).



++++++++++++++1



_________________
Εικόνα
Mitsubishi Colt & Lancer Sportsback
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 5:46 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
deathlok έγραψε:
Driver_M έγραψε:
Να σημειωθεί ότι το προϊόν αυτό περνιέται μόνο από τις συνεργαζόμενες εταιρείες του εισαγωγέα (δεν μπορούμε να το περάσουμε μόνοι μας δηλαδή),



Στο video η εφαρμογή του προϊόντος δεν δείχνει να διαφέρει σε τίποτα από αυτή ενός sealant οπότε γιατί αυτός ο περιορισμός; (Γενικά δεν είμαι fan τον μονοπωλιακών τακτικών).

Θα μπορούσαν να τσιμπήσουν την τιμή να έχει ακόμα και 3000 euro το μπουκαλάκι (άλλωστε υπάρχουν κεριά με πολλαπλάσια αξία).


Συμφωνώ Δημήτρη, αλλά αυτή δυστυχώς είναι η τακτική της εταιρείας, πιθανόν βέβαια και για να εξασφαλίσει την σωστή τοποθέτηση του προϊόντος (αν πρόκειται για κάτι ξεχωριστό από τα όσα ξέρουμε) ώστε να καλύπτεται και η 5ετής εγγύηση κανονικά, γι'αυτό και δεν το εμπιστεύεται στον καθένα και επιλέγει ελάχιστους συνεργάτες (νομίζω 2 σε Αθήνα και ένα στη Θεσσαλονίκη). Πάντως, δεν μιλάμε για τόσο εξωφρενικές τιμές, 300-400 ευρώ ανάλογα το αυτοκίνητο απ'όσο ξέρω. Και αν πράγματι για μερικά χρόνια (έστω και 3) ξεχνούμε οποιοδήποτε προϊόν εκτός από σαμπουάν αυτοκινήτου, με το χρώμα να μένει απόλυτα προστατευμένο (όπως δε μένει ούτε και με το καλύτερο κερί), τότε πρόκειται και για value for money.

Αlex θα το κάνω, απλά ήθελα πρώτα να ρωτήσω εσάς και μετά να απευθυνθώ στην παγκόσμια κοινότητα... :D



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 16, 2010 8:01 am 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 5:34 pm
Δημοσιεύσεις: 48
Πιστεύω το πιο σημαντικό είναι η εμπειρία, του οτι στα 5 χρόνια που λέει η εταιρεία οτι εγγυάται δεν υπάρχει κάποια περίπτωση defect στο χρώμα / βερνίκι / επιφάνεια του αυτοκινήτου.

Η τιμή των 300-400 ευρώ ακούγεται μια χαρούλα αλλά απο οτι κατάλαβα δεν υπάρχει υπάρχει σε βάθος εμπειρίας χρήσης του συγκεκριμένου προϊόντος πέραν 1-2 μηνών χρήσης σε πελάτες.

Το video ομολογώ πως μου θυμίζει κατί απο παλίά video telemarketing όπου ρίχνουν οξύ, βρωμιές, ανάβουν φωτιές πάνω στο αμάξι για να δείξουν οτι προστατεύουν με το προϊόν που πουλάνε. Πάντως όλα τα λεφτά είναι η φόρμα εργασίας της Williams !!!!! Στο επόμενο καθαρισμό αυτοκινήτου θα έχω προμηθευτεί την αντίστοιχη της FORD ( μάλλον απο WRC ) και θα κατέβω στην πυλωτή για καθάρισμα του Focus μου. Φαντάζομαι ψάρωμα οι γείτονες :lol:



_________________
Άλκης - Ford Focus II f/l
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 1 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: