Τώρα είναι Πέμ Μάιος 02, 2024 11:10 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 19 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 1:55 pm 
απο τα αυτια το τραβηξαμε. Οχι απλα το τραβηξαμε το ξεφτιλισαμε. Δεν υπαρχει feedback καθολου απο το προιον αυτο, και δεν μας σνομπαρουν και οι εφαρμοστες και δεν μας κανουν την χαρη ουτε καν να μας εξηγησουν τι κανει τελικα το ρημαδι το προιον τους κατι τοσο ξεχωριστο και κοστιζει τοσο ακριβα.

Τωρα η συγκριση με το ironx μου φαινεται επιεικως γελοια. Και αν καποιος θεωρει οτι χρειαζονται περαιτερω εξηγησεις ας μου στειλει ενα πι-εμ


  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 3:05 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 5:05 pm
Δημοσιεύσεις: 96
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά
Πολλά προϊόντα υπάρχουν στα ράφια των μαγαζιών....καλός η κακός και ιδίως στην Ελληνική αγορά υπάρχουν μόνο αυτά που βγάζουν αρκετό κέρδος οι έμποροι!!!(πολυκαταστήματα) Ελάχιστοι είναι αυτοί, που φέρνουν αναγνωρισμένα προϊόντα απο το εξωτερικό Αγγλία Γερμανία Ελβετία κτλ και παράλληλα να αγαπάνε και να υποστηρίζουν τα προϊόντα που φέρνουν!!! Και δεν αναφέρομαι στους "αποκλειστικούς"συνεργάτες....
Όταν την στιγμή που ο πολύς ο κόσμος εξακολουθεί να πλένει το αυτοκίνητό τους με AVA.... ας μην έχουμε την απαίτηση να κάνουν και έρευνα αγοράς για το προϊών που θα εφαρμόσουν!!! ΚΑι την στιγμή μάλιστα που στην ίδια την FORD Hellas στους αντιπροσώπους της, το έχει σαν αξεσουάρ με κωδικό την προστασία του αυτοκινήτου με ceramic!!!!
Όταν δεν θέλει κάποιος να το ψάξει και πολύ, και το βλέπει και στην αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου που μόλις πήρε!!.... δεν το σκέφτεται/ψάχνει και πάρα πολύ, ιδίως εαν υπάρχει και μια προμήθεια για τον πωλητή για την έξτρα προώθηση του προϊόντος!!! (λέω εγώ τώρα...)
Ας αφήσουμε το προϊών να υπόσχεται ότι θέλει!!! και παράλληλα, ας σκεφτούμε γιατί, εταιρίες μεγαθήρια ΔΕΝ το κάνουν ΓΙΑ ΚΑΝΈΝΑ τους προϊών!!! ή ορίζουν μέγιστη διάρκεια 12-24 μήνες με προϋποθέσεις,π.χ εχτρά σαμπουάν με nano κτλ



_________________
Παύλος
S-MAX, Volvo 123 GT, Alfa Romeo Spider 1.6
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 3:19 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:18 pm
Δημοσιεύσεις: 32
Πάντως στου φίλου το αμάξι που έχει ceramic του το ψιλοφάγανε μπροστά και πλάι στον προφυλακτήρα και το γδάρσιμο φαίνεται πολύ ήπιο σε σχέση με το πώς θα το περίμενες.

Ούτε την κλάσικη ασπρίλα έχει αφήσει (μαύρο χρώμα) όπως γίνεται συνήθως σε τέτοια φαγώματα, αλλά και φαίνεται σαν να έχει ξυστεί "γυάλινη" επιφάνεια και όχι πλαστική. Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ..Δεν έχει αυτή την αγριάδα στο χρώμα που γίνεται συνήθως από το ξύσιμο. Ίσως επειδή έγινε πάνω στο ceramic..



_________________
Peugeot 207 rallye
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 3:33 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 5:05 pm
Δημοσιεύσεις: 96
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά
Θεωρητικά πάντα!!!
Ασπράδα αφήνει το χρώμα όταν το χτύπημα έχει φτάσει στο αστάρι!!!! Αν φτάσει μέχρι Εκεί ΔΕΝ υπάρχει καμιά προστασία !!!
Και πάλι με τι το ακουμπήσανε σε ποιά γωνία κλίσης έγινε το μοιραίο κτλ τκλ
Υπάρχουν πολλές θεωρίες για να πεις οτι η συγκεκριμένη προστασία που έχει το αυτοκίνητο, ευθύνεται στο οτι το γλίτωσε απο τα χειρότερα!!!



_________________
Παύλος
S-MAX, Volvo 123 GT, Alfa Romeo Spider 1.6
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 3:41 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:18 pm
Δημοσιεύσεις: 32
Καλα ναι εννοείται. Δε το λέω και στα σίγουρα. Απλά από το τύπο του χτυπήματος και από άλλα παρόμοια που έχω δεί μου φάνηκε ότι ίσως και να βοήθησε.Π.χ ίσως να βοήθησε να μην φτάσει στο αστάρι όπως λές.

Από την άλλη μπορεί βέβαια και χωρίς το ceramic να ήταν πάλι το ίδιο. Δε ξέρω σίγουρα. Δεν είμασταν μπροστά και στο χτύπημα οπότε..



_________________
Peugeot 207 rallye
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 4:36 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
tzotzo έγραψε:
απο τα αυτια το τραβηξαμε. Οχι απλα το τραβηξαμε το ξεφτιλισαμε. Δεν υπαρχει feedback καθολου απο το προιον αυτο, και δεν μας σνομπαρουν και οι εφαρμοστες και δεν μας κανουν την χαρη ουτε καν να μας εξηγησουν τι κανει τελικα το ρημαδι το προιον τους κατι τοσο ξεχωριστο και κοστιζει τοσο ακριβα.

Τωρα η συγκριση με το ironx μου φαινεται επιεικως γελοια. Και αν καποιος θεωρει οτι χρειαζονται περαιτερω εξηγησεις ας μου στειλει ενα πι-εμ

Ποια σύγκριση ρε συ? Ό,τι θες διαβάζεις?
Είπα απλά πως εμένα μου φαίνεται περιττό σαν προϊόν, κάποιου άλλου μπορεί να του φαίνεται κάποιο άλλο.
Εκεί που ήθελα να εστιάσω είναι πως αν ένα προϊόν δεν μας κάνει, για τον οποιονδήποτε λόγο, μπορούμε απλά να εκφράσουμε τις ενστάσεις μας και να πάμε παρακάτω.
Ε, ορισμένοι σ'αυτό το τόπικ το μόνο που κάνουν είναι να τα χώνουν σε ένα προϊόν για το οποίο έχουν παντελή άγνοια, αφού ούτε το έχουν βάλει στο αμάξι τους, ούτε στην τελική έχουν κάποιο έμπιστο άτομο να τους πει αν έχει δει να κάνει δουλειά ή όχι.

Το τι (υποτίθεται πως) κάνει πάλι το προϊόν αυτό και είναι τόσο ξεχωριστό έχει χιλιοειπωθεί και υπάρχει και στο site της εταιρείας.
Τι άλλο να μας πούνε δηλαδή, ότι και σφαίρα να φάει το αυτοκίνητο το coat την αποκρούει και κάνει headshot σε αυτόν που την έριξε?
Το αν κάνει όσα υπόσχεται (θωράκιση του χρώματος για 5 χρόνια από κουτσουλιές, ρύπους, ακαθαρσίες και προστασία σε μεγάλο βαθμό από αράχνες) είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, αλλά τις ιδιότητες που διαφημίζεται πως έχει τις έχουμε πει επανειλημμένως και τώρα τις είπα άλλη μια.
Μην το κουράζουμε άλλο το θέμα, κρίμα είναι.
Ας μας δίνουν όσοι το "φοράνε" κάποιο feedback για την προστασία που παρέχει και τη διάρκεια που έχει και θα φανεί κατά πόσο το προϊόν αυτό κάνει δουλειά ή είναι παπάτζα.
Matrixmen έγραψε:
Ας αφήσουμε το προϊών να υπόσχεται ότι θέλει!!! και παράλληλα, ας σκεφτούμε γιατί, εταιρίες μεγαθήρια ΔΕΝ το κάνουν ΓΙΑ ΚΑΝΈΝΑ τους προϊών!!!

Φίλε matrixmen, οι εταιρείες μεγαθήρια ποιες είναι?
Γιατί η williams είναι σίγουρα πολύ μεγαλύτερη από όλες τις εταιρείες του χώρου.
Να δεχτώ πως δεν είναι ιδιαίτερα εξειδικευμένη σε προϊόντα περιποίησης οκ. Αλλά δεν είναι και το μαγαζάκι του Μαστρομήτσου που λέει πως ανακάλυψε τη μαγική φόρμουλα προστασίας, έχει κάποιο κύρος στον τομέα του αυτοκινήτου και δε νομίζω πως θα ρίσκαρε πουλώντας 300 ευρώ ένα άχρηστο προϊόν, αφού η δυσφήμιση θα πήγαινε σύννεφο και θα έπαιρνε μπάλα όλη την εταιρεία, όχι μόνο τον τομέα περιποίησης.

Ας περιμένουμε κανα χρόνο τουλάχιστον ρε παιδιά να δούμε πως τα πάει το coat, αν δείχνει σημάδια κόπωσης (που δεν θα πρέπει αφού είναι το 1/5 της υποτιθέμενης διάρκειάς του), αλλά και πως θα συνεχίσει να τα πάει στην αγορά (αν σταματήσουν να το προωθούν τόσα μαγαζιά, αν οι εφαρμοστές έχουν παράπονα γιατί επιστρέφουν οι πελάτες τους δυσαρεστημένοι κλπ) και μετά εγώ πρώτος θα πω πως δεν αξίζει ούτε ευρώ.
Ως τότε όμως, ας είμαστε τουλάχιστον λίγο πιο επιφυλακτικοί και λιγότερο επικριτικοί, αφού ακόμα είναι πολύ νωρίς.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 5:18 pm 
Αρη αν εχεις καποιον γνωστο σου που το εχει ηδη εφαρμοσει, σου κανω δωρο το Opticoat 2 να εχουμε μετρο συγκρισης. Απλα και ξεκαθαρα.


  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 9:06 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
tzotzo έγραψε:
Αρη αν εχεις καποιον γνωστο σου που το εχει ηδη εφαρμοσει, σου κανω δωρο το Opticoat 2 να εχουμε μετρο συγκρισης. Απλα και ξεκαθαρα.

Γνωστό δεν έχω.
Ξέρω όμως δύο εφαρμοστές του εν λόγω προϊόντος που τους εκτιμώ και δε νομίζω να το έβαζαν αν ήταν τόσο άχρηστο.

Από εκεί και πέρα για κανένα δεν κόβω το κεφάλι μου.
Γι'αυτό θα περιμένω να περάσει κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα ώστε να βγουν συμπεράσματα από τα παιδιά που το έχουν εφαρμόσει.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 10:10 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Θα χορηγήσω κι εγώ.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 11:23 pm 
Service Maintenance Manager
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 9:09 am
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: GoodView
Άρη το θέμα είναι: 'να πληρώσει κάποιος τα χχχ € που ζητάνε ή όχι? Υπόσχεται και αξίζει όλα όσα λέει ή όχι?' Αυτό είχες ρωτήσει και εσύ στο πρώτο post του θέματος. Απάντηση στη συγκεκριμένη ερώτηση δεν έχουμε πάρει μέχρι τώρα με κάποιες παρουσιάσεις - αποδείξεις - ενδείξεις ούτε καν από τους εφαρμοστές του. Μέχρι δηλαδή να περάσουν 2-3-4 χρόνια να μην σχολιάζουμε ή να μην κρίνουμε το προϊόν γιατί δεν έχουμε κάτι από αυτά? Και γιατί τότε μπορούσαμε να γράψει ο καθένας την άποψή του και τώρα όχι?

Αυτό που γνώριζα τόσο καιρό είναι ότι ένα προϊόν (τουλάχιστον detailing) πρώτα αποδεικνύει την αξία του και μετά αρχίζουν οι δηλώσεις. Στην προκειμένη περίπτωση κανείς δεν ξέρει τίποτα και όλοι μιλάμε στον αέρα. Στο συγκεκριμένο forum, λόγω ενασχόλησης, μπορούμε και να καταλάβουμε 2-3 πράγματα παραπάνω αλλά και να κάνουμε κάποια άτυπη σύγκριση. Οι υπόλοιποι όμως που δεν τους αφορά το detailing και θέλουν απλά ένα γυαλιστερό αυτοκίνητο δίνουν τα ωραία τους € βασιζόμενοι σε διαφημιστικά φυλλάδια. Και το λέω αυτό χωρίς να έχω κάτι με κανέναν.

Προσωπικά το συγκεκριμένο προϊόν δεν με ενδιαφέρει. Ο μόνος λόγος που ασχολήθηκα είναι η ξαφνική επιδημία που έπληξε τα ελληνικά forum με την ανωτερότητά του. Θυμίζει αρκετά την ιστορία με τα μαγνητάκια οικονομίας καυσίμου.



_________________
Εικόνα Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 19 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: