Τώρα είναι Πέμ Μάιος 02, 2024 2:52 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 20 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 25, 2011 11:58 pm 
Wax in - Wax out
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 5:05 pm
Δημοσιεύσεις: 96
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά
Driver_M έγραψε:
Φίλε matrixmen, οι εταιρείες μεγαθήρια ποιες είναι?
Γιατί η williams είναι σίγουρα πολύ μεγαλύτερη από όλες τις εταιρείες του χώρου.


Autoglum Meguaris ... που είναι και οι ποιο γνωστές στους πολλούς !!! και με Μεγάλη εμπειρία στο χώρο περιποίησης!!!

Εγώ προσωπικά πιστεύω οτι αυτό που ήθελε η Williams να πετύχει ....το πέτυχε...
Δλδ Να μας έχει βάλει να τσακωνόμαστε όλους εμάς, για το αν προσφέρει η δεν προσφέρει οτι γράφει η εγγύηση!!! Σε σχέση πάντα με τα υπόλοιπα προϊόντα που πολύ ποιό ευκολα συναντάς σε κάποιο praktiker κτλ
Δεν νομίζω οτι αξίζει ο κόπος να αναφερόμαστε σε κάποιο προιόν το οποίο είναι πανάκριβο και δύσκολο στους πολλούς στο να το εφαρμόσουν μόνοι τους..... Προτιμώ να μείνω με τα ποιο επίγεια αν και εξωτικά προϊόντα Nano και που υπάρχουν και ΑΠΕΙΡΕΣ εμπειρίες χρηστών, όπως επίσης και τρόποι εφαρμογής τους στο youtube!!! (για εμάς τους αρχάριους!! ;) )



_________________
Παύλος
S-MAX, Volvo 123 GT, Alfa Romeo Spider 1.6
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 7:32 am 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Prokopas έγραψε:
...Ο μόνος λόγος που ασχολήθηκα είναι η ύποπτη ξαφνική επιδημία που έπληξε τα ελληνικά forum με την ανωτερότητά του. Θυμίζει αρκετά την ιστορία με τα μαγνητάκια οικονομίας καυσίμου.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 7:11 pm 
Orbit Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Αύγ 21, 2010 11:58 pm
Δημοσιεύσεις: 393
Απλα τα πραγματα....παιρνετε τηλ τους εφαρμοστες που ξερετε.
Κυριοι ειμαστε απο το cardetailing.gr και επειδη γινεται ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΟΣ ντορος για το προιον σας θα θελαμε ενα τεστ με εφαρμογη του προιοντος στο μισο καπω ενος αυτοκινητου σε συγκριση με καποιο αλλο προιον (NAno,Opticoat)...η εφαρμογη και των δυο θα γινει στο χωρο σας με σωστη προετοιμασια της επιφανειας. Θελετε?

Απλα,κατανοητα, Πειραιωτικα και πασαλιμανιωτικα!

Αν απαντησουν καταφατικα ειναι σιγουροι για το προιον τους...αν οχι...οπου ακους πολλα κερασια μην παρεις ουτε καλαθι μαζι



_________________
Φώτης
Golf V TSI 122hp GT SPORT
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 7:22 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 8:31 pm
Δημοσιεύσεις: 2523
Τοποθεσία: Πειραιας
Σωστά αυτά που λες, αλλά για εμάς.
Αν το ceramic τελειώσει νωρίς τότε θα μιλάνε για σαμποτάζ.
Εγώ πάντως προσφέρω το καπώ του μάβερικ για δοκιμή μιας και θα είναι πιο ρεαλιστικό το τεστ σε αυτό το αυτοκίνητο μιας και το αμάξι ζει στο δρόμο και ταλαιπωρείται αρκετά από διάφορους παράγοντες και όταν λείπω εγώ δεν πλένεται με ευλάβια. Θα χρειαστεί βέβαια λίγη δουλειά πριν πέσει πάνω το οτιδήποτε αφού έχουν καταφέρει να το κάνουν και αυτό σκ@τ@.
Go on. Κανονίστε το κι εγώ κανονίζω την προετοιμασία του αυτοκινήτου!



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 7:41 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Now you are talking!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 28, 2011 8:45 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
Χάρη χαίρομαι ιδιαίτερα για την προσφορά σου, αφού έτσι θα εξαχθούν πολύτιμα συμπεράσματα.

Έστειλα πριν λίγο μήνυμα στο γνωστό μου (συμφορουμίτη για την ακρίβεια απλά έχουμε και πιο προσωπική επικοινωνία) να τον ενημερώσω αν γίνεται η εταιρεία να δώσει κάποιο δείγμα και να υπάρξει μια δωρεάν δοκιμή σε κάποιο μικρό μέρος (πχ μισό καπό, μισή πόρτα κλπ) και περιμένω απάντηση.
Ελπίζω να γίνει κανονικά η δοκιμή και θα ενημερώσω μόλις έχω κάποιο νεότερο.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 29, 2011 2:27 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
Λοιπόν έχω νεότερα για το θέμα.
Ο γνωστός μου έστειλε στην εταιρεία τα περί της δωρεάν δοκιμής και απ'ότι μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα, με την προϋπόθεση η επιφάνεια να είναι σωστά προετοιμασμένη (είμαι σίγουρος πως ο Χάρης θα κάνει το καλύτερο δυνατό έτσι κι αλλιώς) και η εφαρμογή να γίνει από κάποιον εγκεκριμένο εφαρμοστή κάτι που μπορεί να αναλάβει ο γνωστός μου.
Απ'ότι φαίνεται λοιπόν η δοκιμή είναι κοντά.
Μόλις έχω πιο συγκεκριμένες πληροφορίες θα ενημερώσω εκ νέου.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 29, 2011 11:57 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τετ Αύγ 10, 2011 1:18 pm
Δημοσιεύσεις: 11
Πωπω, τι έγινε ρε παιδιά? Είπα να πάω μια εκδρομή και βγήκαν τα μαχαίρια?

Θέλω να πω 2-3 πράγματα :

α) Μορφωμένος άνθρωπος είμαι και νομίζω οτι μπορώ να καταλάβω 2-3 πράγματα ασχετα αν δεν έχω ασχοληθει με detailing. Όταν λοιπόν μιλάμε για αράχνη οποιασδήποτε μορφής, μιλάμε για "χαρακια" πολύ μικρού βάθους που λόγω του μικρού βάθους της, διαχωρίζεται απο τη γρατζουνιά κτλ. Παρόλα αυτά έχει ένα νανομετρικο ας πουμε βαθος. Προφανώς για να "γεμισει" η χαρακιά αυτή θα πρέπει να γεμίσει με "κάτι" στο χρώμα του αμαξώματος για να μην φαίνεται. Κάτι τέτοιο φαντάζομαι δεν μπορεί να γίνει παρα μόνο με τεχνικές βαψίματος ή με γιατροσόφια που σε αμάξι μια ημέρας δεν ξέρω ποσοι θα τα κάνανε.

Ένα δεύτερος τρόπος, που ισως να είναι στα σκαριά δεδομένου οτι η knauf μαζί με το καποδιστριακό εφαρμόζουν νανοτεχνολογίες σε ρώγμες τοίχων που αυτοιάνωνται, είναι να υπάρξουν χρώματα που κάνουν το ίδιο.

Ο τελευταιος, και φαντάζομαι πιο δημοφιλής τρόπος, είναι να "βαθουλώσεις" και το υπόλοιπο χρώμα ώστε να έρθει στο ίδιο ύψος με αυτό της μεγαλύτερης αράχνης με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τιποτα. Κάτι τέτοιο υποθέτω χρειάζεται τρίψιμο και συνεπώς αφαίρεση βερνικιού (αυτό προφανώς θα εννοείτε γυάλισμα). Προσωπικά σε αμάξι μιας ημέρας που έχει ψιλή αράχνη, δεν υπήρχε καμμία περίπτωση να ζήταγα να μου το τρίψουνε. Στον άνθρωπο είναι αυτ;o, άλλος μπορεί να το έκανε. Το κόστος δεν ήταν πρόβλημα πάντως και αν υπήρχε αυτός ο μαγικός τρόπος να φτιαχτεί, θα το έκανα. Για να είμαι κιόλας ειλικρινής, δεν μου προτάθηκε το γυάλισμα ώς option, προφανώς γιατί ο εφαρμοστής θεώρησε και αυτός οτι αφαίρεση βερνικιού σε καινούργιο αμάξι είναι αμαρτία. Είχαμε άλλωστε εκ των υστέρων τη συζήτηση αυτή όταν το πήγα για πλύσιμο.

β) Ο εφαρμοστής γενικότερα απο την πρώτη στιγμή έδειξε ενδιαφέρον και μου έκανε πολλά τηλέφωνα για να μάθει την πορεία του αμαξιού και με έχει παροτρύνει πολλάκις να τον παίρνω τηλέφωνο για οτιδήποτε προκύψει. Σίγουρα υπάρχει το κομμάτι της πελατειακής σχέσης μέσα σε αυτό αλλα και αυτη είναι μια σημαντική παράμετρος στον ορισμό του επαγγελματία. Το "πήρα τα λεφτά και άντε γεια" τη σήμερον ημέραν πέθανε.

γ) Το ceramic coat ακόμα και εγώ ο ίδιος που το έχω βάλει, δεν έχω άποψη για το αν είναι καλό καθως 2-3 περιπτώσεις που μου τύχανε, όντως δεν αποτελούν τεκμήρια παρα μόνο ανεμικές ενδείξεις. Άλλωστε η αντοχή στο χρόνο είναι το μεγαλύτερο θέμα. Επομένως αν με ρωτάτε για το αν είναι καλό, σας απαντάω ΔΕΝ ΞΕΡΩ. Τώρα, πως μπορεί κάποιοι να ξέρουν, χωρίς καν να το έχουν βάλει, επειδή απλά εικάζουν, και απο τις εικασίες τους να πηγάζει η βεβαιότητα περι άχρηστου προιόντος, είναι απορίας άξιο.

Χαίρομαι πάντως που βλέπω οτι θα δοκιμαστεί το προιόν και απο έμπειρους του forum γιατι με ενδιαφέρει και η άποψη ατόμων που βλέπουν πολύ περισσότερα πράγματα απο αυτά που βλέπω εγώ.

Να είστε καλά,
PnZ


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 01, 2011 8:13 pm 
Service Maintenance Manager
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 9:09 am
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: GoodView
Χαζεύοντας λίγο σε άλλα αυτοκινητιστικά forum, πέτυχα το ένα θέμα εδώ όπου και παράπονα υπάρχουν για την αντοχή και την εμφάνισή του αλλά και δήλωση πρώην εφαρμοστή του ότι σταμάτησε να το εφαρμόζει "απλά επειδή δεν ήθελα άλλους πονοκεφάλους και γκρίνιες".

Τα παράπονα για την αντοχή και την εμφάνιση αντιμετωπίστηκαν εντός εγγύησης με εκ νέου εφαρμογή του προϊόντος.



_________________
Εικόνα Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ceramic Coat Williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 01, 2011 8:58 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:51 pm
Δημοσιεύσεις: 5301
Τα γνωστά κάγκελα στο background...

http://img708.imageshack.us/i/03032011162m.jpg

Για πόσο βλάκες μας περνάνε μερικοί εδώ μέσα...


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 20 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: