Τώρα είναι Σάβ Μάιος 18, 2024 1:45 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 3 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 18, 2010 10:22 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Δεκ 15, 2009 7:57 am
Δημοσιεύσεις: 6
Γεια σου Άρη & υπόλοιπα μέλη,

Χαίρομαι για τη πρωτοβουλία σου που άνοιξες thread και παρουσιάσες το Williams ή έστω 'προβλημάτισες' μερικούς DIY's.

Για όποια απορία έχετε, προσωπικά ως 'εφαρμοστής', παραμένω στη διάθεσή σας να λύσω την όποια απορία.

Επίσης εφόσον υπάρχει ανάλογο ενδιαφέρον, μπορούμε να προσφέρουμε στα εδώ μέλη την ίδια προσφορά που έχω κάνει και 'αλλού', ώστε να επωφεληθείτε και εσείς από τη χαμηλότερη τιμή. Δεν αναφέρω το όνομα της εταιρείας μου για να μη θεωρηθεί διαφήμιση, όμως ο Άρης (driver M) γνωρίζει λεπτομέρειες....

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Κώστας



_________________
Κώστας

Ε46 Μ3, 6-speed manual, Titanium Silver Metallic.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 18, 2010 12:09 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
στείλε μου την όποια προσφορά μπορείς να κάνεις και θα την αναρτήσω στην κατάλληλη ενότητα.



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 18, 2010 2:41 pm 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Δεκ 15, 2009 7:57 am
Δημοσιεύσεις: 6
deathlok έγραψε:
στείλε μου την όποια προσφορά μπορείς να κάνεις και θα την αναρτήσω στην κατάλληλη ενότητα.


Έχεις ΡΜ. ;)



_________________
Κώστας

Ε46 Μ3, 6-speed manual, Titanium Silver Metallic.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 19, 2010 12:39 am 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
Χαίρομαι Κώστα που έδωσες το παρόν και σίγουρα ως ο πλέον ειδικός επί του θέματος (λόγω επαγγέλματος), θα μπορέσεις να λύσεις τις εύλογες απορίες ορισμένων μελών σχετικά με το προϊόν αυτό.

Το μόνο που μπορώ να πω σε όσους δεν σε ξέρουν είναι, ότι είσαι από τους πιο σχολαστικούς και υπεύθυνους επαγγελματίες του χώρου που γνωρίζω (όπως και ο Μιχάλης και σίγουρα, δεν είστε και πολλοί) και γι'αυτό μπήκα στη διαδικασία να ασχοληθώ μ'ένα προϊόν που ειδάλλως πολύ δύσκολα θα το έπαιρνα στα σοβαρά (λόγω παρόμοιων προϊόντων που δεν έκαναν τίποτα απ'όσα υπόσχονταν). Ελπίζω το εκπληκτικό αποτέλεσμα (όπως στην Μ6 του Γιώργου) να διαρκέσει για οσο υπόσχεται η εταιρεία και τότε είμαι σίγουρος ότι η πλειοψηφία των αυτοκινήτων όσων ασχολούνται με το detailing και γενικά θέλουν το όχημά τους πάντα γυαλιστερό και λαμπερό, θα "φοράει" στάνταρ ceramic coat. Για να δούμε...



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 19, 2010 11:09 am 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 4:35 pm
Δημοσιεύσεις: 187
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής
Μακάρι τα πράγματα να είναι όπως τα λένε αν και για να πω την αλήθεια έχω απογοητευθεί από την επικοινωνία με την apahellas. Έχω στείλει 4 mail στην κυρία που μπήκε στο φόρουμ μας και απάντησε παραπάνω και δεν πήρα καμία απάντηση σε κανένα από αυτά.



_________________
Κωνσταντίνος - 190 Ε
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 19, 2010 11:28 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2010 10:35 am
Δημοσιεύσεις: 9
Καλημέρα κύριε Βαφειάδη,

δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα από εσάς. Μάλιστα αναρωτιόμουν γιατί τελικά δεν επικοινωνήσατε μαζί μου. Θέλετε τα προσπαθήσετε ξανα και στο προσωπικό μου μαιλ; m.costala@apahellas.gr

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί. Το μαιλ που σας είχα δώσει info@apahellas.gr λειτουργεί κανονικά.

Αν θέλετε μπορούμε να επικοινωνήσουμε και τηλεφωνικά. Έχω μια σύσκεψη εκτός εταιρίας στις 13:30. Το απόγεύμα θα έχω επιστρέψει. Αν θέλετε μπείτε στον κόπο να μου ξαναστείλετε το μήνυμα σας ή δώστε μου κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω μαζί σας.

Ευχαριστώ
Με εκτίμηση
Μ. Κωστάλα


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 19, 2010 11:38 am 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 4:35 pm
Δημοσιεύσεις: 187
Τοποθεσία: Βούλα Αττικής
Mary έγραψε:
Καλημέρα κύριε Βαφειάδη,

δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα από εσάς. Μάλιστα αναρωτιόμουν γιατί τελικά δεν επικοινωνήσατε μαζί μου. Θέλετε τα προσπαθήσετε ξανα και στο προσωπικό μου μαιλ; m.costala@apahellas.gr

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί. Το μαιλ που σας είχα δώσει info@apahellas.gr λειτουργεί κανονικά.

Αν θέλετε μπορούμε να επικοινωνήσουμε και τηλεφωνικά. Έχω μια σύσκεψη εκτός εταιρίας στις 13:30. Το απόγεύμα θα έχω επιστρέψει. Αν θέλετε μπείτε στον κόπο να μου ξαναστείλετε το μήνυμα σας ή δώστε μου κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω μαζί σας.

Ευχαριστώ
Με εκτίμηση
Μ. Κωστάλα


Καλησπέρα σας και για άλλη μια φορά με εκπλήσετε με την ταχύτητά σας στις απαντήσεις στο φόρουμ μας!
Προφανώς και κάτι συναίβει λάθος αφού δεν μπορέσαμε να επικοινωνήσουμε στο άλλο μάιλ που μου δόσατε.

Σας απέστειλα μόλις τώρα στο προσωπικό σας.
Ελπίζω να το λάβετε!

Ευχαριστώ και πάλι για την γρήγορη απάντησή σας.



_________________
Κωνσταντίνος - 190 Ε
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 20, 2010 7:22 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Τρί Δεκ 15, 2009 7:57 am
Δημοσιεύσεις: 6
deathlok έγραψε:
στείλε μου την όποια προσφορά μπορείς να κάνεις και θα την αναρτήσω στην κατάλληλη ενότητα.


Καλημέρα Δημήτρη,

Σου έστειλα ΡΜ, δε ξέρω αν το έλαβες. Θα φτιάξεις εσύ το thread όσο αφορά τη προσφορά, ή θες να το κάνω εγώ?

Ευχαριστώ,



_________________
Κώστας

Ε46 Μ3, 6-speed manual, Titanium Silver Metallic.
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 22, 2010 2:07 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
microrep έγραψε:
Συγγνώμη για το highjacking στο θρεντ, λόγω της συζήτησης που είχε γίνει αρχικά για το williams, απαντώ εδώ με 'δύο' λόγια...

Καταρχήν λυπάμαι που δεν μπορώ να είμαι περισσότερες ώρες οnline και να συμμετέχω ενεργά και σε αυτό το φόρουμ όσο αφορά την περιποίηση του αυτοκινήτου. Ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος, παρόλα αυτά σε 'άλλο' φόρουμ έχω συνδράμει αρκετά με χρήσιμες συμβουλές σε όσους ενδιαφέρονται να ασχολούνται μόνοι τους.

Για το williams τώρα δεν χρειάζεται να πω άλλα πράγματα. Την αντοχή του σε όξινες κουτσουλιές την έχω δει μέχρι τώρα πολλές φορές. Και έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα. Την αντοχή του στο καθημερινό πλύσιμο με Fairy την έχω δει επίσης....συνολικά μέχρι τώρα μετράμε πάνω από 65+ πλυσίματα ενώ τα beads του νερού είναι σαν να περάστηκε μόλις χτες...

Δεν ξέρω τι θα κάνει σε 5 χρόνια ή στα 600+ car wash cycles που λένε οι Άγγλοι. Ξέρω όμως ότι έχω μία σοβαρή εταιρεία να με καλύψει σε ότι 'θέματα εγγύησης' προκύψουν μελλοντικά με τους πελάτες μου.

Για όσους βλέπετε το williams με 'μισό' μάτι, είναι δικαίωμά σας. Αυτό όμως δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι το προϊόν είναι 'σκάρτο' επειδή δεν έχει πάει ακόμα σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Με μεγάλη μου χαρά θα αναλάμβανα τη διανομή του εάν διέθετα τα απαραίτητα κεφάλαια και βέβαια το κατάλληλο προσωπικό. Εγγυημένη επιτυχία!!!

Απορώ επίσης πως άλλος ένας σοβαρός detailer όπως ο Μιχάλης δεν έχει δοκιμάσει ακόμα το συγκεκριμένο. Ίσως να δεσμέυεται από τη meguiars....

Τέλος μετά από την πολύ καλή ιδέα του φίλτατου Άρη (driver M), συμφωνώ με τη σειρά μου να γίνει δοκιμή στο Ε90 Άρη εφόσον το επιθυμείς και εσύ, ώστε να μπορέσεις να κάνεις monthly updates στο φορουμ. Ευκαιρία να γνωριστούμε επιτέλους!


Kώστα, εννοείται πως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να γίνει κάτι τέτοιο και όταν σε δω από κοντά (όταν βρεις χρόνο απ'τη δουλειά κι εγώ τελειώσω την εξεταστική και βρεθούμε επιτέλους σε κάποια συνάντηση!) θέλω να πούμε περισσότερα αφού με ενδιαφέρει να κάνω μια δοκιμή.

Για τώρα όμως, υπάρχουν δύο θέματα. Πρώτον, ότι το αυτοκίνητο θα πηγαινοέρχεται συνέχεια για ταξίδια μέχρι το Σεπτέμβρη αφού το χρησιμοποιώ μαζί με τον πατέρα μου και δεν θα μπορώ να έχω την πλήρη εποπτεία του (πχ μέσα Ιουλίου μέχρι Αύγουστο θα το έχει αυτός), οπότε για να κάνω ένα τέτοιο τοπικ με μηνιαία updates κλπ, θα πρέπει να περιμένουν τα μέλη του φόρουμ ένα τρίμηνο περίπου.

Δεύτερον και ίσως σημαντικότερο, το ότι επειδή εγώ έφερα το θέμα αυτό στο φόρουμ, ορισμένα μέλη μπορεί πιθανόν να θεωρήσουν ότι το τεστ δεν θα είναι αντικειμενικό και πιθανόν να υπάρχει μεταξύ μας συνεννόηση για προώθηση του προϊόντος. Δυστυχώς δεν ξέρουν κανέναν απ'τους δυο μας προσωπικά (με την εξαίρεση του Mike που με γνωρίζει), οπότε δικαιολογημένα μπορεί να γεννηθούν υποψίες.
Κατά συνέπεια, αν και θα ήθελα πολύ να αναλάβω κάτι τέτοιο, οι δύο αυτοί λόγοι δυσκολεύουν κάπως την περίσταση.

Είμαι σίγουρος όμως πως η πρόταση αυτή ισχύει για οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ φέρει γενική αποδοχή και έχει όρεξη για κάτι τέτοιο.
Κατά συνέπεια, μέλη όπως ο Δημήτρης (deathlok), ο haris k ή κάποιος άλλος θα ήταν τα πλέον κατάλληλα για να κάνουν τη δοκιμή αυτή.
Τι λέτε παιδιά? Είμαι σίγουρος ότι όλοι θα βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: επαναστατικό προϊόν? ceramic coat williams
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 23, 2010 9:03 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2010 10:35 am
Δημοσιεύσεις: 9
Καλημέρα σε όλους, εκ μέρους της εταιρείας Autoprotect Administration Hellas που εκπροσωπεί την «Williams F1 car care products», θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα για όσα λέγονται.

1. Αρχικά, θα πρέπει να γνωρίζουμε ότι το προϊόν πέρασε μία περίοδο δοκιμών στο εργοστάσιο για 8 χρόνια.
2. Ως εταιρεία σταθήκαμε πολύ τυχεροί γιατί καταφέραμε να συμπεριλάβουμε την Ελλάδα μας στις χώρες πρώτης προβολής του προϊόντος.
3. Αυτή την στιγμή όπως και εδώ παρουσιάζεται στην Γαλλία, στην Ισπανία στην Ρωσία, στην Τουρκία, στην Κίνα στην Σιγκαπούρη / Μαλαισία καθώς και σε άλλες χώρες με πολύ μεγαλύτερη πληθυσμιακή βάση από την Ελλάδα.
4. Το προϊόν έχει υποβληθεί σε πολύ σκληρές δοκιμασίες όχι μόνο από το εργοστάσιο αλλά και από εμάς εδώ, όπου η τεχνική μας ομάδα το πέρασε «δια πυρός και σιδήρου». Παρ’ όλα αυτά οι απόψεις σας, εντυπώσεις σας καθώς και προτάσεις λαμβάνονται πολύ σοβαρά υπ’ όψιν και να ξέρετε ότι διαμορφώνουν αποτελέσματα και πρακτικές για όλη τον κόσμο.

Γι’ αυτό παρακαλώ πολύ γκρινιάξτε μας, θέλουμε να γίνουμε καλύτεροι (παγκοσμίως!)

Με εκτίμηση
Μαίρη Κωστάλα
Διεύθυνση Διαχείρισης Προϊόντων


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 3 από 26 [ 253 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: