Τώρα είναι Πέμ Μαρ 28, 2024 6:46 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 2 από 27 [ 270 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 05, 2009 3:07 am 
Νέο Μέλος

Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 11:08 am
Δημοσιεύσεις: 13
παιδιά μια ερώστηση ανάμεσα σε 1Z Extra αλοιφή για ταλαιπωρημένα χρώματα και Autoglym Paint Renovator (325ml) ποιά θεωρείται καλύτερη για γρατζουνιές? σε τιμή μου έρχονται ίδια με την 2η στο 1 ευρώ φτηνότερα...

ευχαριστΩ!!!


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 05, 2009 6:50 am 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
η autoglym μόνο ένα € διαφορά :) (έχεις πολύ καλές πηγές :P)

Πρώτα σιγουρέψου ότι χρειάζεσαι κάτι τόσο ισχυρό και μετά...αγόρασε την 1Ζ το paint renovator δεν είναι και ότι καλύτερο.



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης updated 23_10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 10, 2009 5:22 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
Doros έγραψε:
Προϊόν:Autoglym Leather Care Cream


Προστέθηκε από τον gusteg!

(εγώ απλά έβαλα την φωτογραφία!)
Συνεχίστε παιδιά να γράφετε για ότι δοκιμάζετε



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 24, 2009 8:24 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μάιος 11, 2009 7:13 pm
Δημοσιεύσεις: 36
gusteg έγραψε:
Προϊόν: Meguiars Gold Class
Εικόνα
Τιμή:
Χαρακτηριστικά/Τρόπος χρήσης: Μέτριο αφρό, μέτρια λιπαντικότητα αδύναμο στο καθαρισμό, ωραίο άρωμα.
Εντυπώσεις: Αν και είναι πάρα πολύ δημοφιλές δεν με ενθουσίασε.


τιμη δεν αναφερεις ομως..... ! 8-)

Το προιον που αναφερει ο Μικε πιο πανω (Ultimate Quik Detailer) ειναι απλα απίστευτο ! Δοκιμάστε το .. !!! :D

Πολυ ομορφο θεματακι ..



_________________
www.swiftclub.gr
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 24, 2009 10:46 pm 
Clay - Polish - Wax
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2008 8:58 pm
Δημοσιεύσεις: 123
από το site του mike 14.3

http://www.swell.gr/car/index.php?page= ... &Itemid=72

συμφέρουν οι μεγάλες συσκευασίες :P


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 05, 2009 7:11 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
Κερί προστασίας αμαξώματος

armorall hi shine paste wax

τιμή:14€ (praktiker)

Χαρακτηριστικά\τρόπος χρήσης: κερί carnauba σε μορφή πάστας. Απλώνεται σε στεγνό πλυμένο αυτοκίνητο χειροκίνητα με το σφουγγαράκι που περιέχεται στη συσκευασία (ή οποιοδήποτε άλλο σφουγγαράκι τοποθέτησης μιας και αυτο που περιέχεται δεν είναι και πολύ καλο) ή με αλοιφαδορο. Σκουπίζεται με απαλές κινήσεις με microfiber μετά απο 15 περίπου λεπτά και όταν έχει γίνει σχεδόν σαν σκόνη.

Εντυπώσεις: Εύκολο στην εφαρμογή και προσφέρει πολύ καλά οπτικά αποτελέσματα αφού δινει βαθύ και λαμπερό χρώμα. Πολύ μέτριο στην προστασία του χρώματος αφού πέρα από τις σκόνες που δεν "κάθονται" πάνω στο αμάξωμα, δεν προσφέρει ουσιαστική προστασία από κουτσουλιές και ρετσίνια και φέυγει αρκετά γρήγορα (λιγότερο απο μήνα).


Τελευταία επεξεργασία από Driver_M και Κυρ Ιούλ 05, 2009 11:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά


_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 05, 2009 7:48 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
προιόν: armorall tire foam

τιμή:6-7€ (praktiker)

Χαρακτηριστικά\τρόπος χρήσης: Ανακινούμε τη συσκευασία και ψεκάζουμε από απόσταση 15εκ περίπου στο πλάι των ελαστικών. Καλό είναι αν τα λάστιχα είναι πολύ βρώμικα να ρίξουμε λίγο νερό πρώτα να φύγουν οι χοντρές λάσπες. Αφού έχουμε κάνει ένα λεπτό στρώμα αφρού (μην βάζετε πολύ γιατί δεν πρόκειται να προσφέρει καλύτερα αποτελέσματα),αφήνουμε να φύγει μόνος του μετά από 5-6 λεπτά και είμαστε έτοιμοι. ΠΡΟΣΟΧΗ:Δεν ξεπλένουμε με νερό στο τέλος.

Εντυπώσεις: Πολύ καλό προιόν με λογική τιμή και πανεύκολη εφαρμογή. Καθαρίζει εντελώς ακόμα και πολύ βρώμικα ελαστικά χωρις την παραμικρή χρήση νερού. Το τελικό αποτέλεσμα δεν δίνει την πλαστική γυαλάδα που προσφέρουν άλλα προιόντα, αλλά κάνουν το λάστιχο να έχει ένα βαθύ φυσικό χρώμα. Με σχετικη φειδώ μπορούν να πλυθούν γύρω στα 34 ελαστικά.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 09, 2009 10:30 pm 
Επίτιμος moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2008 7:32 pm
Δημοσιεύσεις: 296
Τοποθεσία: κορυδαλλός
Driver_M τα προιόντα προστέθηκαν (έστω και αργοπορημένα) :gjb:



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης updated 23_10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιούλ 10, 2009 8:45 am 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 9:11 pm
Δημοσιεύσεις: 720
Doros έγραψε:
Προϊόν:Autoglym Leather Care Cream
http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... GF&Range=1
Τιμή:13 Euro
Χαρακτηριστικά/Τρόπος χρήσης:Βαζεις μια ποσοτητα κρεμας σε ενα ρουχο(τα καθισματα πρεπει να καθαριστουν πριν την ολη διαδικασια), και το απλωνεις σε ολη την επιφανεια του καθισματος(και σε δερματα αλλα και σε δερματινη)-εγω το δοκιμασα σε δερματινη που ειναι το CZT μου και το αποτελεσμα μου αρεσε πολυ. Στην αρχη μολις εβαλα την κρεμα,γυαλισε το καθισμα,και αγχωθηκα,γιατι δεν ηταν ετσι η εργοστασιακη κατασταση του δερματος(η δερματινη δεν εχει την γυαλαδα που εχει το leather).Το αφησα για λιγη ωρα ετσι, ωστε το δερμα να απποροφησει καποια ποσοτητα,και μετα σκουπισα απαλα με ενα mf.Τα καθισματα μου αν και ηταν σε αριστη κατασταση,εγιναν ακομα καλυτερα,ακριβως οπως ηταν μολις αγορασα το αυτοκινητο.Πιο μαλακα,αλλα και πιο "λιπαρα".Δεν εχουν αυτη την ξερη υφη που εχει το δερμα οταν περασει καποιος καιρος...Το ασχημο ειναι οτι μυριζει ασχημα,αλλα με τις μερες η μυρωδια εξαφανιζεται.

Η armorall έχει ένα πολύ καλό προϊόν για δερμάτινες ταπετσαρίες. Έχει υφή κρέμας και μαλακώνει το δέρμα άμεσα όπως επίσης και όλα τα πλαστικά. Δεν γυαλίζει, δε γλιστράει και μυρίζει δέρμα! Είναι το ιδανικό νομίζω. Το πουλούν στο Carrefour.Τιμή δεν ξέρω, γιατί το αγόραζα προ πενταετίας όταν ένα από τα αυτοκίνητά μου είχε δερμάτινο σαλόνι (ήταν το miata)
ΥΓ To αγόραζα σε αυτήν ακριβώς τη συσκευασία της φωτογραφίας. Τώρα είδα στο διαδίκτυο ότι έχει και σε GEL που δεν το έχω δοκιμάσει. Σήμερα είδα στο Practicer το ίδιο σε παχύτερο μπουκάλι και έλεγε ότι ήταν κρέμα, πιθανά να είναι το ίδιο. Δυστυχώς ή ευτυχώς (καλοκαίρι γαρ) δεν έχω πια δέρματα!



_________________
Αντώνης, TOYOTA RAV4
http://i1003.photobucket.com/albums/af1 ... ykop/6.jpg
http://s1003.photobucket.com/albums/af1 ... rent=8.jpg
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 11, 2009 8:02 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 16, 2009 2:18 pm
Δημοσιεύσεις: 30
Κατηγορία: Καθαριστικό ζαντών

Προιόν: Duro stick καθαριστικό ζαντών

Τιμή: 3€ (καταστήματα μονώσεων - χρωμάτων - οικοδομικών υλικών)

Χαρακτηριστικά/Τρόπος χρήσης: Ήπιο καθαριστικό ζαντών. Ψεκάζεις αρκετή ποσότητα και τρίβεις ελαφρά με βούρτσα ή σφουγγάρι. Ξεπλένεται με αρκετό νερό.

Εντυπώσεις: Υπερβολικά χαμηλή τιμή αγοράς μιας και δεν είναι επώνυμη μάρκα στον τομέα των καθαριστικών αυτοκινήτου. Δύσκολα το βρίσκεις στα καταστήματα αυτοκινήτου.

(Συγνώμη για την φωτογραφία αλλά δεν βρίσκω κάπου καμια καλύτερη. Μου τελείωσε κ πέταξα το μπουκάλι :oops: )



_________________
Θανάσης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 2 από 27 [ 270 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: