Τώρα είναι Παρ Μάιος 10, 2024 3:34 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 15 από 27 [ 270 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 26, 2010 12:25 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Ok thx. Έχω βρεί 2-3. Μολίς καταλήξω θα σε ξαναενοχλήσω.



_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 27, 2010 8:06 am 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 7:09 pm
Δημοσιεύσεις: 31
Υπάρχει σπρέι, αντίστοιχου του μπουκαλιού με βινύλιο που έχω πάρει ή οτιδήποτε άλλο, ώστε να φτάνει μέσα στις γρύλιες του προφυλακτήρα?



_________________
Fiat Panda 100HP
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 3:25 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μάιος 11, 2009 7:13 pm
Δημοσιεύσεις: 36
Εικόνα

πολυ καλο καθαριστικό για ζαντες μονο που χρειαζετε πιεστικο μηχανιμα για να απομακρινθουν ολες οι βρωμιες φτανει να ψεκασεις παντου !

Πραγματικα Μιχαλη εξοφρενικη η τιμη του (14,5 €) .. πιστευα οτι ισως μπορεις να ξεπλυνεις μονο με λαστιχο και χωρίς μηχανιμα !
Αμ δε.. :cry:

ΔΕ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ ΧΑΛΑΡΑ !

Επισης να αναφερω οτι το αγορασα απ το Praktiker μιας και δεν το αναφερεις στη παρουσιαση !

εχουμε να προτεινουμε καποιο που ισως να μην θελει πιεστικο νερο και απλα μονο ξέβγαλμα ???

Ευχαριστω :D



_________________
www.swiftclub.gr
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 3:37 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Για δες εδώ: http://www.cardetailing.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=336



_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 3:43 pm 
Eπαγγελματίας Detailer
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Μαρ 08, 2009 11:20 pm
Δημοσιεύσεις: 2426
Τοποθεσία: Ν.Ιωνια
dim έγραψε:
Πραγματικα Μιχαλη εξοφρενικη η τιμη του (14,5 €) .. πιστευα οτι ισως μπορεις να ξεπλυνεις μονο με λαστιχο και χωρίς μηχανιμα !
Αμ δε.. :cry:

ΔΕ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ ΧΑΛΑΡΑ !

Επισης να αναφερω οτι το αγορασα απ το Praktiker μιας και δεν το αναφερεις στη παρουσιαση !



Εγω τι σχεση εχω με αυτο? (είναι acid free και δεν είναι πολύ δυνατό)

άλλα και το καλύτερο θα ήταν να μην λερώνονταν καθόλου οι ζάντες αλλα και το οχημα ?



_________________
http://www.swell.gr
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 7:17 pm 
Ιδιοκτήτης CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:56 pm
Δημοσιεύσεις: 1560
Τοποθεσία: Ηλιούπολη - Αθήνα
dim έγραψε:

πολυ καλο καθαριστικό για ζαντες μονο που χρειαζετε πιεστικο μηχανιμα για να απομακρινθουν ολες οι βρωμιες φτανει να ψεκασεις παντου !

Πραγματικα Μιχαλη εξοφρενικη η τιμη του (14,5 €) .. πιστευα οτι ισως μπορεις να ξεπλυνεις μονο με λαστιχο και χωρίς μηχανιμα !
Αμ δε.. :cry:

ΔΕ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ ΧΑΛΑΡΑ !

Επισης να αναφερω οτι το αγορασα απ το Praktiker μιας και δεν το αναφερεις στη παρουσιαση !

εχουμε να προτεινουμε καποιο που ισως να μην θελει πιεστικο νερο και απλα μονο ξέβγαλμα ???

Ευχαριστω :D



Πατάς στην πρώτη σελίδα του παρόν θέματος και διαβάζεις τα σχόλια για το προϊόν έστω και αργά :P :P συνειδητοποιώντας ότι μόλις πέταξες 14 euro (εγώ να δεις απογοήτευση μόλις είδα πόσο μάπα είναι ;) ).

O mike δεν έχει καμία σχέση αφού το review για το συγκεκριμένο το έχω γράψει εγώ (και αναφέρω ρητά ΜΗΝ το πάρετε).

Υ.Γ. παλιά όταν έγραψα ότι έγραψα για το συγκεκριμένο (που ήταν ακόμα πιο ακριβό) δεν το έφερνε το πρακτικερ (καλύτερα εννοείτε)



_________________
Δημήτρης
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 03, 2010 8:05 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 997
Dim τι πίνεις και δεν μας δίνεις;

Πόσα φράγκα έδωσε στα περιοδικά η εταιρία για να έχει πάνω 3-4 quality-ok η συσκευασία;;;



_________________
Εικόνα
Mitsubishi Colt & Lancer Sportsback
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 04, 2010 8:01 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 1:18 pm
Δημοσιεύσεις: 37
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
καλησπερα σε ολο το φορουμ. θελω να ρωτησω για αυτο εδω το προιον της autoglym ultra deep shine, διαβασα πως ειναι για σκουρα χρωματα, και για αυτο τον λογο τραβηξε το ενδιαφερον μου μιας και το αυτοκινητο μου ειναι μαυρο.Το εχει δοκιμασει καποιος..? εμεινε ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα..? θελει μονο με το χερι περασμα η μπορεις και με αλοιφαδορο..?

ευχαριστω δημητρης.


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 04, 2010 9:12 pm 
Rotary Master
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 6:17 pm
Δημοσιεύσεις: 937
dimitris bmw x3 2.0d έγραψε:
καλησπερα σε ολο το φορουμ. θελω να ρωτησω για αυτο εδω το προιον της autoglym ultra deep shine, διαβασα πως ειναι για σκουρα χρωματα, και για αυτο τον λογο τραβηξε το ενδιαφερον μου μιας και το αυτοκινητο μου ειναι μαυρο.Το εχει δοκιμασει καποιος..? εμεινε ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα..? θελει μονο με το χερι περασμα η μπορεις και με αλοιφαδορο..?

ευχαριστω δημητρης.


Aπ'ό,τι ξέρω, είναι αντίστοιχο του srp, απλά δίνει λίγο περισσότερο βάθος στα σκούρα (κυρίως μαύρα) χρώματα από αυτό. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω με ακρίβεια το πόσο καλό είναι, πάντως σίγουρα περνιέται και με το χέρι και με αλοιφαδόρο.



_________________
Άρης

BMW 320i E90
peugeot 207
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προϊόντα καθαρισμού και περιποίησης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 04, 2010 9:13 pm 
Detailing Guru
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 8:31 pm
Δημοσιεύσεις: 2523
Τοποθεσία: Πειραιας
το προιόν αυτό είναι sealant.
δεν το έχω δοκιμάσει αλλά από αυτά που έχω διαβάσει είναι αρκετά καλό σε διάρκεια και δίνει ένα wet look στα σκούρα χρώματα.
στα μείων του αν θυμάμαι καλά είναι ότι είναι λίγο δύσκολο στην αφαίρεση του αν οι στρώσεις είναι χοντρές.
η γνώμη μου είναι ότι το γυάλισμα είναι αυτό που κάνει τη διαφορά και το κερί είναι εκεί για να προστατέψει.
αν θες συνδίασε το με το super resin polish για να καλύψεις αράχνη και να δώσεις λίγο παραπάνω γυαλάδα και σίγουρα θα μείνεις ικανοποιημένος.
τώρα και τα δύο μπορείς να τα περάσεις και με το χέρι και με αλοιφαδόρο από τη στιγμή που είναι υγρά.
αν έχεις αλοιφαδόρο πέρνα το srp με ένα μαλακό finishing pad μέχρι να είσαι ικανοποιημένος και το egp με το χέρι λεπτές στρώσεις και 2 χέρια.



_________________
Εικόνα
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 15 από 27 [ 270 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 15 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: