Τώρα είναι Πέμ Μάιος 09, 2024 1:58 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




 Σελίδα 3 από 101 [ 1008 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 101  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 17, 2010 10:11 pm 
δεχεται και αφροποιητη(με το αναλογο ακρο) αλλα και οποιοδηποτε εξαρτημα της εταιριας.60 ευρω το πηρα.


  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 17, 2010 11:30 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2010 8:28 pm
Δημοσιεύσεις: 38
Εγώ πριν κάνα μήνα πήρα αυτό http://www.tool-mania.gr/store/Product/ProductInfo.aspx?id=144&cid=383 και είμαι παρά πολύ ικανοποιημένος και πίεση έχει και το δοχείο για το σαπούνι έχε (του έκανα μια μικρή μόντα άλλαξα το μπέκ του και έβαλά ένα άλλο με πιο μεγάλο άνοιγμα) και αν πάθει καμιά βλάβη το φτίαχνω και μόνος μου λόγο επαγγέλματος (ηλεκτρολόγος).Και το άλλο που θα του κάνω είναι να του πάρω πιο μετά ένα σωλήνας υψηλής πίεσης 10m γιατί αυτό που έχει είναι 5m και δεν με βολεύει


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:30 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Joe 125 είσαι ευχαριστημένος με το μηχάνημα? Σκέφτομαι κι εγώ να το τσιμπίσω απλά είναι άγνωστη η μάρκα και δεν ξέρω μήπως μετά από 2-3 πλυσίματα το πάρω στα χέρια. Από τη άλλη ένα αντίστοιχο karcher με τα ίδια αξεσουάρ θα πάει πάνω από 100 ευρώ.


Τελευταία επεξεργασία από snowdevil και Πέμ Φεβ 04, 2010 11:05 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά


_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 10:20 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2010 8:28 pm
Δημοσιεύσεις: 38
snowdevil έγραψε:
Joe 125 είσαι ευχαριστημένος με το μηχάνημα? Σκέφτομαι κι εγώ να το τσιμπίσω απλά είναι άγνωστη η μάρκα και δεν ξέρω μήπως μετά από 2-3 πλυσίματα το πάρω στα χέρια. Από τη άλλη ένα ατνίστοιχο karcher με τα ίδια αξεσουάρ θα πάει πάνω από 100 ευρώ.

Φίλε ευχαριστημένος είμαι και έχω κάνει με αυτό το μηχάνημα πολλά πλυσίματα και είναι μια χαρά και από ανταλλακτικά αν σου πάθει κάτι βρίσκεις άνετα και φτηνά. Εγώ σου προτείνω να το πάρεις και θα με θυμηθείς

Υ.Γ. πάντα μιλάμε για ερασιτεχνική χρήση όχι να κάνεις 10 πλυσίματα και πάνω την ημέρα


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 11:12 am 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Και μια ακόμη ερώτηση. Αν χρησιμοποιήσεις snow foam στον αφροποιητή (foam lance) βγάζει ικανοποιητικό αφρό ή νερουλό? Σήμερα λέω να πάρω τηλ το μαγαζί για αγορά. Αν το έχεις χρησιμοποιήσει η ξέρεις απο άλλους θα με βοηθούσες πάρα πολύ. Σ ευχαριστώ.



_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 1:07 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 5:34 pm
Δημοσιεύσεις: 48
Snowdevil εγώ έχω στην κατοχή μου το παρακάτω

http://www.karcher.gr/gr/Products/spti__kpo/plystik_michanmata/mesaa_katigora/16367000.htm

Το συγκεκριμένο έχει δοχείο οπου μπορείς να βάλεις το απορρυπαντικό και το πετάει μόνο του σε αφρό. Το αποτέλεσμα είναι νερουλό όπως λές αλλά αρκετά ικανοποιητικό ως προς το αποτέλεσμα. Οτι πρέπει για πρόπλυση.

Η Karcher έχει ένα δικό της foam lance αλλά παρακαλουθώντας διάφορα video και δαιβάζοντας και σε άλλα forum δεν αποδίδει κάτι πολύ περισσότερο απο το αρχικό αποτέλεσμα. Ο καλύτερος συνδιασμός όσον αφορά τις συσκευές σου είναι ο foam lance της Autobrite ο οποίος βγαίνει με διαφορετικό αντάπτορα ανάλογα το πιεστικό που διαθέτεις.

Αν ψάξεις λίγο στο forum εδώ, παρόμοια σχόλια έχει αναφέρει στο παρελθόν και ο deathlok (οπότε μιλάμε για έγκυρη πληροφόρηση).



_________________
Άλκης - Ford Focus II f/l
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 3:23 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Aυτό που έχεις είναι πολυυυυυυυύ ακριβό. Αυτό που θέλω να πάρω είναι ένα μικρούλι και πρέπει να δώ αν υπάρχει adaptor γι' αυτό. Ενδιαφέρομαι...(δηλαδή θα το πάρω αύριο) για το παρακάτω: http://www.tool-mania.gr/store/Product/ProductInfo.aspx?id=144&skuid=625. Νομίζω καλύτερα είναι να το πάρω να δώ ποιότητα αφρού από το foam lance του και τι connector έχει και μετά κινούμε αναλόγος.



_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 3:35 pm 
CarDetailing.gr
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 8:01 pm
Δημοσιεύσεις: 997
snowdevil έγραψε:
Ενδιαφέρομαι...(δηλαδή θα το πάρω αύριο) για το παρακάτω: http://www.tool-mania.gr/store/Product/ProductInfo.aspx?id=144&skuid=625.


ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ από το site: Πίεση(bar) 90 / 160(EW Bar)

90bar πίεση που πας;; Πολύ λίγη .. !! (τα 160 που λέει είναι με την χρήση του αυλού TURBO, την οποία δεν την επιτυγχάνει).



_________________
Εικόνα
Mitsubishi Colt & Lancer Sportsback
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 3:50 pm 
Σφουγγάρι - Κουβάς

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2010 8:28 pm
Δημοσιεύσεις: 38
snowdevil έγραψε:
Και μια ακόμη ερώτηση. Αν χρησιμοποιήσεις snow foam στον αφροποιητή (foam lance) βγάζει ικανοποιητικό αφρό ή νερουλό? Σήμερα λέω να πάρω τηλ το μαγαζί για αγορά. Αν το έχεις χρησιμοποιήσει η ξέρεις απο άλλους θα με βοηθούσες πάρα πολύ. Σ ευχαριστώ.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα και δεν μπορώ να σε διαφωτίσω πάνω στο θέμα
Σχετικά με την πίεση μια χαρά είναι και επειδή η αντλία δουλεύει στης 1450 στροφές δεν έχεις πρόβλημα από βλάβες και ότι άλλο επακόλουθο έχουν αντλίες πολύστροφες


Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιεστικό (karcher κτλ)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 04, 2010 3:54 pm 
Clay - Polish - Wax

Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2010 2:49 pm
Δημοσιεύσεις: 144
Μαζί σου αλλά κάποιο άλλο με τα ίδια αξεσουάρ θα κοστίσει τουλάχιστον 120-130 ευρώ. Έχεις κάτι άλλο υπ όψην σου? Και αυτό που λέει ο joe είναι σημαντικό. Δεν ξέρω δεν ξέρω .... :? :? :?



_________________
Εμμανουήλ
Χωρίς σύνδεση
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 Σελίδα 3 από 101 [ 1008 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 101  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: